Echolotai

Guminės, PVC, plastikinės, varikliai, echolotai, GPS...
gorkis1
Posts: 157
Joined: 13 Mar 2015, 10:23
Miestas: kaunas

Re: Echolotai

Post by gorkis1 »

Geras įvairių ehcolotų palyginimas, skanduojant tą pačią dugno vietą.
https://www.youtube.com/watch?v=lM6xpRW ... ItmAw8zC28
Šmitas
Posts: 163
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Echolotai

Post by Šmitas »

Sveiki, toks kvailas klausimas.
Man variklio koja blokuoja side scana. Iseitis kisti po valtimi sonara tik. Tai reiskia reikia pasivirint Z formos laikikli, kito nesugalvoju sprendimo.
Yra paprastesnis variantas, tiesiog sonara apsukti 180° , tuomet gausis kad jis plaukia atbuline eiga visada. Faktas kad SideScan apsisuks kaire su desine, kas man dar geriau butu del echaloto laikymo pozicijos.
Klausimas, kaip su Chirp sonaro vaizdu ir downvision butu?
Gal kazkas kazka bandes ar mates ar zinoti kas buna tokioje situacijoje.
Dekui
20210327_175029.jpg
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Echolotai

Post by valdas. »

Šmitas wrote:Sveiki, toks kvailas klausimas.

Klausimas, kaip su Chirp sonaro vaizdu ir downvision butu?
20210327_175029.jpg
Viskas ok.
Šmitas
Posts: 163
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Echolotai

Post by Šmitas »

Pasiburiau , 180° apsukau sonara, taip graziai palindo po transu, runos laikikli M5 pasidaryt kitoje puseje reikeje. Ir funkcija ziuriu yra echalote sonara keisti 0 ar 180° nice nice..laukiam sezono..
Dekui vyrai uz info.
Robke
Posts: 789
Joined: 11 Apr 2008, 12:14
Miestas: Panevezys

Re: Echolotai

Post by Robke »

:labas: O kaip pakisai ta issikisusi sonaro laida po valtim? Gal gali imest foto? ;)
Šmitas
Posts: 163
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Echolotai

Post by Šmitas »

Robke wrote::labas: O kaip pakisai ta issikisusi sonaro laida po valtim? Gal gali imest foto? ;)
Kad as taip elementariai pasidariau, m5 sriegi kitoje puseje, ta kronstaina perkeliau i kita puse runos, prie jo sonara. Neglisuoju su elektra, tai gal laikis..gal side scan dbr bus geras..isbandysiu..gal reikes kazka kita galvoti.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Robke
Posts: 789
Joined: 11 Apr 2008, 12:14
Miestas: Panevezys

Re: Echolotai

Post by Robke »

:labas: jo, negreit plaukiant laikis. Netiks man toks variants. :D
edmundaxx
Posts: 372
Joined: 17 Jul 2011, 12:47
Miestas: Panevėžys/Marijampolė

Re: Echolotai

Post by edmundaxx »

Man ant Busho buvo labai buvo padeje idejus fanieros 18.. tarp transo ir variklio. Variklis atsitrauke nuo transo siek tiek toliau ir nebetrugde koja SI. A
Robke
Posts: 789
Joined: 11 Apr 2008, 12:14
Miestas: Panevezys

Re: Echolotai

Post by Robke »

;) cia ne valties modelio beda, o variklio konstrukcijoj. Virgelio tohatsas labai toli stovi nuo transo be jokiu ploksciu, ner jam jokiu trukdziu, o pas mane nuo Jamahos - yra. Paziurejom kai plaukiojom kartu ir viskas paaiskejo. uzdesi ji ant Busho irgi bus tas pats. ;)
edmundaxx
Posts: 372
Joined: 17 Jul 2011, 12:47
Miestas: Panevėžys/Marijampolė

Re: Echolotai

Post by edmundaxx »

Nu tai ok, pas many ir Yamaha buvo ;)
pabandyt juk gali. Kazkiek pageres, tik klausimas kiek.
Robke
Posts: 789
Joined: 11 Apr 2008, 12:14
Miestas: Panevezys

Re: Echolotai

Post by Robke »

Tai bandysiu :D nes daba mano jamaha eis ant tokio pat Busho kaip tavo buvo. Bet mano Jamaha kitokia :D
garbanius
Posts: 246
Joined: 05 Apr 2010, 20:03
Miestas: Siauliai-Pakruojis

Re: Echolotai

Post by garbanius »

Aš šitą problemą su kampuociu išsprendžiau ir į glisa išeinu :roll:
Attachments
IMG_20201119_164104.jpg
IMG_20201119_165902.jpg
edmand
Posts: 151
Joined: 07 Dec 2009, 18:20
Miestas: Kaunas

Re: Echolotai

Post by edmand »

:labas: reiketu patarimo is vartojusiu / vartojanciu Garmin Straker Vivid ( arba Plus ) 9sv ir Lowrance Hook Reveal 7 TripleShot ka patartumet rinktis atsinaujinant po N metu tureto j/b maziuko Eagle. Kainos ju siuo metu susivienodino zemiau 600, bet vat patyrimo su nauja echolotu karta neturiu jokio. :D . Aciu is anksto... :D :D
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Echolotai

Post by valdas. »

hook
edmand
Posts: 151
Joined: 07 Dec 2009, 18:20
Miestas: Kaunas

Re: Echolotai

Post by edmand »

valdas. wrote:hook
jei nesunku gal galima trumpai KODEL, as ir linkstu prie Lowranco, perziurejau kruva You Tube, ale aiskiai neradau, man tik paciam kas patinka, kad isidejei korta ir turi zemelapius, susidare vaizdas, kad SV geresnis. tai jei nesunku "isskleisk" savo nuomone :D
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Echolotai

Post by valdas. »

Valdymas patogesnis, paprastesnis, greitesnis, šoninis vaizdas aukštesnio lygio. Detalizacija žuvies- atskyrimas nuo dugno pas hoga aiškesnis.
Antrinei rinkoi likvidas geresnis pas lorikus, jei parduot.
Pas garmina navigacija geresne, saliginai, kam kiek jos reik.
Įprastas echo. +- vienodai pas abu, amerika čia jau senai atrasta, nos pas hoka yra įdomesniu niuansu, asmeniškai man... berods fishreviu jau pas ji yra.
Šmitas
Posts: 163
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Echolotai

Post by Šmitas »

Imki tik 9 ne mazesni.
Tadelis
Posts: 43
Joined: 19 Jul 2011, 07:30
Miestas: Rokiškis
Location: Rokiškis

Re: Echolotai

Post by Tadelis »

Manau padės, pliusai ir minusai išvardinti. Pats renkuos bet širdis daugiau krypsta i Garmin ,ypač su GT 56 sonaru.
https://www.youtube.com/watch?v=FZFFvpAkZUQ
https://www.youtube.com/watch?v=UG1XWNMGiuE
edmand
Posts: 151
Joined: 07 Dec 2009, 18:20
Miestas: Kaunas

Re: Echolotai

Post by edmand »

9-kas gerai, bet uz norima biudzeta ( vakar pakeliau nuo 400 iki 600 :D ) 9-kas tik Garmin ir iseina, o patinka labiau Lowras ir Element...
Šmitas
Posts: 163
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Echolotai

Post by Šmitas »

As asmeniskai geriau uz blogesni bet didesniu ekranu, 9 yra geris. Biudzetas ribotas, visada yra geriau uz daugiau EUR..reikia suprasti kad 600 ir 900 tai +50% kainos, siulo dar su GT56, rodos eina tik echomap ir pan..ten 1200+ EUR kas yra 2x kaina..Realiai 3 pasirinkimai:
1. Gamink Striker 9:
Jei nera aktualus SIdeScan tai imk Garmin 9 striker su GT52 davikliu (kiek zinau tikrai sunkiai rodo jis zuvi sidescanu) kaina 600 EUR su biski.
2. Lowrance Hook Reveal 9 TRIPLESHOT - 700+ EUR (pries metus dar sito modelio nebuvo, tai negaliu pakomentuoti)
3. Raymarine Element 9 900eur. (Pries 1m tai buvo geriausias kainos ir kokybes santykis, 1 sezona naudojau, uzsinorejau 12` dbr pasiemiau Element12, aisku HD raiska, IPS panele ir pan..bet galiu pasakyti kad 9 pilnai pakanka, tikrai yra kitas lygis po 5 ar 7, butent juos turejau Lowrance Elite HDI 5 ir 7. Elementa 9 ir sita sezona Elementa 12 testuosiu, dar 1x tik buvau ant vandens.
Dar girdejau Lowrance Elite TI2 9uka uz 1000eur dbr galima nupirkti kai isejo Elite FS serija.(pries 1m apie 1500eur kainavo)
Asmeniskai as naudoju pagrine downvision ir tradicina sonara vienu metu. SideScan reikalingas man tik tam tikrais atvejais, realiai zuklauju visada tuose paciuose ezeruose, gaudau vien dzigu, nevelkiauju ir pan. Is echaloto uz 700eur nereikia tiketis kazkokio stebuklo is soninio skanavimo, jei jis prioritetas reikia imti solixa, hd live ar bent helixa.
edmand
Posts: 151
Joined: 07 Dec 2009, 18:20
Miestas: Kaunas

Re: Echolotai

Post by edmand »

siulo toki uz 700, kazkaip apie tokius da nepasidomejau, humminbird helix 9x si GPS
Tolis
Posts: 147
Joined: 24 Nov 2015, 20:13
Miestas: Kaunas

Re: Echolotai

Post by Tolis »

Naudoju 2+ metus Garmin Striker 9sv.
Pliusai - DownScan ir tradicinis tikrai gerai rodo, batimetrija piesia puikiai, valdymas tikrai nesudetingas, i taska atveda tiksliai, kaina krikscioniska.
Minusai - SideVision nustatineti (kontrasta, signalo stipruma, triuksmo slopinima, spalva....) reikia vos ne kaskart atvaziavus i kita telkini, pagal vandeni, gylius, apsvietima ir t.t. ir pan., bet visvien aklai pasitiketi nepavyks, o tik derininant su vaizdais tradiciniam ir DS. Nors burius zuvu eina matyti puikiai, taciau ant dugno esanti plesruna gali nustatyti tik derinant visus vaizdus.
Dar minusas, kad nera TouchScreen display.
edmand
Posts: 151
Joined: 07 Dec 2009, 18:20
Miestas: Kaunas

Re: Echolotai

Post by edmand »

:labas: patarimu daug :D , pagrindinis kuris labai kelia kaina zinoma ekranas 9. bet dar noreciau nuomoniu del zemelapio. Lowras prideda Lietuvos batimetrinius ezeru zemelapius uz maza kaina, Garmin reikia atsisiuntinet... ar man kaip paprastam spiningautojui, retsykiais nulekiant prie Kauno mariu ( pagrinde ) ar kitur gal geriau tiesiog turet zemelapius ikeltus, nei paisyt ten ta dugna ir sudarinet paciam savo zemelapi. ar siuo atveju Garminas nepralaimi Lowrui. kadangi perejau prie elektrinio motoro tai gerai turet zemelapi, gali daug nelakstydamas greiciau surast idomesnes vietas
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Echolotai

Post by Mike »

Mano kuklia nuomone, tai Kauno mariose laimi Lowrance. Vien dėl žemėlapių. Tas iš Social map atsisiųstas žemėlapis tai iš viso be priekaištų.
Beje, reaguojant į diskusiją, apie šito lygio echolotų šoninį skanavimą, tai jis toks labiau teorinis. Būrį žuvų parodo, bet apie plėšrūno radimą ir dar jo identifikavimą, tai nežinau, nežinau. Gal su 9 colių, ir dar netingint kiekvienom sąlygom nustatymus derinti. Ir dar ekraną per 30 cm nuo veido pasistačius..... Ir tai nežinau. Aš ne kartą bandžiau tiesiog vieną šoninio skanavimo pusę įjungti, kad vien tos pusės vaizdas visą ekraną užimtų. Nu gal kažką abejotino (apie šalia dugno esantį plėšrūną) ten ir galima įžvelgti (lyginant su tuo, ką matau YouTube, kai profai per solixus žiūri).
P.S. 2 metus atplaukiojau su Elite TI7 (Totalscan), metus su 2 kartos Elite TI7 (3in1).
Aurimas

Re: Echolotai

Post by Aurimas »

https://www.sportfishtackle.com/en/arti ... -in-1.html
Socialmap zemelapiai ne tik Kauno mariose gerai
edmand
Posts: 151
Joined: 07 Dec 2009, 18:20
Miestas: Kaunas

Re: Echolotai

Post by edmand »

o kaip is cia pirkti? is Aliexpress jau ismokau...
Tolis
Posts: 147
Joined: 24 Nov 2015, 20:13
Miestas: Kaunas

Re: Echolotai

Post by Tolis »

Kauno mariu zemelapis Garminui yra ir jis labai neblogas. As ji parsisiunciau ir net nepiesiu KM pats.
Del plesruno matymo ant SideScan tai tikrai jautrus klausimas, bet nelabai jautrus pats echolotas, jei tai ne naujausi Helix ar Lowrance, kurie net is dalies paryskina zuvu simbolius. Taciau viskas remiasi i tokius dalykus kaip kaina ir noras deti aparata i valti, kuri kainuoja puse tiek. Manau, kad rimti aparatai, kuriu kainos prasideda nuo mazdaug 1500€, turetu buti dedami i bent jau RIB'us ir naudojami varzybose. Aisku, cia tik mano nuomone.
edmand
Posts: 151
Joined: 07 Dec 2009, 18:20
Miestas: Kaunas

Re: Echolotai

Post by edmand »

Visiskai sutinku, ir pats mastau, kad man i gumiaske ir nereikia labai "kruto", buciau pasiemes koki 7 ir but viskas OK. bet kai pradejo patarinet del 9" tai sutinku, man su mano regejimu tai but gerai, bet tuo paciu auga ir kaina. o kai auga kaina atsiranda noras ir geriem parametram, kuriais gali but ir nepasinaudosiu. pasiimciau ir deveta 9-ka, bet ankstesni 9-ku modeliai buvo brangus tuo metu kai isleido juos ir daba pardavejas noredamas atgaut 40%-50% sumoketu pinigu su kaina perlipa dabartiniu paprastu 9-ku kaina, kuriu parametrai gal net lenkia ana buvusi "kruta". kad ir pasiulytas Humibird Helix 9 SI GPS, nori 700, sutinku jis gal geras, bet nauji 9-kai po tiek, juose nauji sprendimai, garantija... cia siaip, issiplepejau..., sunku pasirinkti kai uzsibuvai daug metu su anu laiku "entry level" ir nepatobulejai... o gal man visai jo nereikia... :D :D
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Echolotai

Post by Mike »

edmand wrote:
Aurimas wrote:https://www.sportfishtackle.com/en/arti ... -in-1.html
Socialmap zemelapiai ne tik Kauno mariose gerai
o kaip is cia pirkti? is Aliexpress jau ismokau...
Aš iš čia paskutinį ir pirkau. Siunčia į Lietuvą. Aiuntimas berods 10 eur.
edmand
Posts: 151
Joined: 07 Dec 2009, 18:20
Miestas: Kaunas

Re: Echolotai

Post by edmand »

o cia is kur siuncia
Post Reply