Forumo taisyklės

Locked
skwazi
Posts: 271
Joined: 11 Apr 2008, 06:54
Miestas: Siauliai

Forumo taisyklės

Post by skwazi »

1. Bendros nuostatos

http://www.kitamkrante.lt yra virtualaus žvejų klubo “Kitam krante” internetinis puslapis. Tai nekomercinis projektas kurį palaiko, išlaiko bei tobulina klubo nariai savo iniciatyva. Visos lėšos gautos iš šio projekto yra skiriamos paties projekto išlaikymui, o esant galimybei ir prizų organizuojamuose konkursuose įsteigimui.

1.1. Užsiregistravimas forume reiškia sutikimą su forumo taisyklėmis ir jų laikymąsi. Taisyklių nežinojimas pats savaime gali būti traktuojamas kaip taisyklių pažeidimas.
1.2. Rašyti žinutes forume gali tik užsiregistravę nariai.
1.3. Visi forume dalyvaujantys asmenys yra lygiateisiai. Gerbkite kitų forumo dalyvių nuomonę ir laikykitės etikos normų, nesikeikite, neįžeidinėkite, nešmeižkite ir negrasinkite kitiems forumo nariams. Žinutės, pažeidžiančios šią taisyklė, bus ištrinamos be perspėjimo, o dalyvis įspėjamas.
1.4. Draudžiama propaguoti žūklės būdus bei reikmenis, kurių naudojimas prieštarauja tuo metu galiojančioms mėgėjiškos žūkles taisyklėms. Taip pat talpinti nuotraukas ar aprašymus, kuriuose įžvelgiami šie nusižengimai. Už taisyklių pažeidimą narys įspėjamas.
1.5. Draudžiama forume talpinti Lietuvoje sugautų laimikių nuotraukas ar reportažus, kuriuose laimikių dydis ar kiekis pažeidžia tuo metu galiojančias mėgėjiškos žūklės taisykles. Tai galioja visais atvejais nepriklausomai nuo to, kur jie buvo sugauti.
1.6. Draudžiama skelbti klaidingą informaciją.
1.7. Necenzūriniai tekstai ar išsireiškimai netoleruojami ir bus ištrinami, o narys įspėjamas.
1.8. Veiklų propagavimas, kurios kertasi su LR įstatymais (nuorodos i porno puslapius, narkotikų platinimo skelbimai ir pan), forume draudžiamas ir tokie pranešimai bus nedelsiant šalinami. Narys, skatinantis įvairias neteisėtas veiklas forume nepageidaujamas ir bus šalinamas be įspėjimo.
1.9. Draudžiama atsakinėti ar komentuoti žinutes, apibudintas 1.4. ir 1.8. punktuose. Geriausia radus tokią žinutę apie ją informuoti moderatorius.
1.10. Daužiama atsakant į klausimą akcentuoti į klausiančiojo nežinojimą. Visi mes kažkada mokėmės, tad pasistenkim mandagiai padėti norintiems išmokti.
1.11. Draudžiama tęsti diskusijas tema, kurią moderatorius užrakino kaip pažeidžiančią taisykles. T.y. negalima kurti dar vienos analogiškos temos diskusijos pratęsimui arba diskusiją tęsti kitose temose.
1.12 Administartoriams forumo dalyvį priskyrus trolių kategorijai, jis yra blokuojamas visam laikui.
1.13. Paaiškėjus faktams, kad forumo dalyvis savo elgesiu ar veiksmais padaro neigiamą įtaką "Kitam krante" forumo reputacijai, administratorių sprendimu šiam nariui gali būti skirtas griežtas įspėjimas arba pašalinimas iš forumo.
1.14. Draudžiama nuotraukas, patalpintas forume, kopijuoti į kitus puslapius negavus nuotraukos autoriaus sutikimo. Nuotraukas nukopijavęs asmuo gali būti blokuojamas, kol nuotraukos nebus pašalintos arba bus gautas autoriaus sutikimas.
1.15. Forumą prižiūri ir tvarko moderatorių ir administratorių komanda, tam skirdama savo laisvą laiką ir už tai negaudama jokio atlygio. Nepamirškite kad šie asmenys turi darbą, šeimą, taip pat mėgsta pažvejoti bei turi ir kitų laisvalaikio užsiėmimų. Tad bukite pakantūs ir atlaidūs jei moderatoriai nespėja skubiai sureaguot į Jūsų prašymus ir pageidavimus ar iškilusias problemas.

2. Registravimasis.
2.1. Vienas asmuo gali registruotis tik vieną kartą. Paaiškėjus, kad esate prisiregistravę ir bendraujate keliais vardais, moderatoriai paprašys pasirinkti tik vieną, o kiti bus panaikinti.
2.2. Registruojantis privaloma nurodyti miestą kuriame gyvenate - tai tiesiog padeda susirasti kompaniją bendrai žvejybai.
2.3. Registraciją turi patvirtinti administratorius, registracija patvirtinama paros bėgyje. Registruojantis nurodžius "egzotišką" nik'ą ir pašto adresą ar nurodžius klaidinančią informaciją, registracija gali būti nepatvirtinta apsaugos nuo spam'o sumetimais.
2.4. Vardą (niką) pasirenka pats dalyvis, tačiau jis turi atitikti etikos normas, neįžeisti kitų. Naujam nariui pasirinkus vardą labai panašų į jau seniau registruoto nario vardą, kas gali įnešti painiavos bendravime forume, naujo nario gali būti prašoma vardą pasikeisti.
2.5.Vartotojo prašymu administratoriai gali ištrinti vartotoją iš forumo, tačiau pasilieka teisę spręsti ką daryti su vartotojo parašytomis žinutėmis.
2.6. Neaktyvūs nariai, forume neprisijungę ilgiau kaip metus, yra trinami. Nariai kurie prisiregistravo, tačiau mėnesio begyje nei karto nerisijungę, trinami po 1 mėnesio.

3. Avatarai.
3.1. Maksimalus leistinas avataro dydis 100x100 taškų
3.2. Avataras turi atitikti etikos normas, nediskriminuoti ir neįžeisti kitų.
3.3. Pageidautina, kad avatarui naudotumėte savo nuotrauką. Tuo parodysite pagarbą forumui ir kitiems forumo dalyviams, bei pademonstruosite rimtus ketinimus padiskutuoti.

4. Asmeninės žinutės.
4.1. Masinis privačių žinučių siuntinėjimas kitiems forumo dalyviams reklamuojant bet kokią produkciją ar siunčiant nuorodas į interneto svetaines yra draudžiamas. Gavus informaciją iš forumo dalyvių apie tokį įvykį žinučių siuntėjas bus įspėjamas, o moderatoriams nusprendus gali būti apribota galimybe siųsti žinutes ar net pašalintas.

5. Parašai.
5.1. Galimybe naudoti parašus forume panaikinta dėl per dažnai kylančių nesutarimų forumo dalyvių tarpe bandant savaip interpretuot jų paskirtį.

6. Naujų žinučių rašymas.
6.1. Nerašykite vien didžiosiomis raidėmis.
6.2. Neterškite forumo. Nerašykite trumpų, beprasmių, neinformatyvių pranešimų. Narys, nuolat rašantis tokius pranešimus, bus įspėtas, o pasikartojančio piktnaudžiavimo atveju – pašalintas.
6.3. Diskusijose nesiaiškinkite tarpusavio santykių – tam skirtos privačios žinutės.
6.4. Nenaudokite be reikalo komandos „Cituoti“ norėdami atsakyti forumo dalyviams. Cituokite tuo atveju, jei atrašoma į prieš tai esančiame puslapyje ar dar ankščiau patalpintą žinutę arba tikrai esant reikalui, kad kiti forumo dalyviai suprastų į kokį pranešimą yra atrašoma. Necituokite viso teksto, naudokite tik reikalingą citatos dalį, į kurią atsakote. Necituokite didelių straipsnių, geriau įkelkite nuorodą.
6.5. Nedėkite labai didelių nuotraukų. Rekomenduojama dėti nuotraukas ne didesnes kaip 350 pikselių pločio ir 350 pikselių aukščio. Jei nemokate ar negalite patalpinti nuotraukos, paprašykite moderatorių pagalbos.
6.6. Žūklės aprašymuose nurodžius žūklės datą, vietą, žūklės būdą, žūklės įrankių bei dalyvių skaičių ar kita papildomą informaciją, visa tai padės išvengti nesusipratimų ir kaltinimų brakonieriavimu.
6.7. Flood‘as yra nepageidaujamas. Pasistenkite nerašyti iš eilės kelių žinučių ta pačia tema jei viską yra galima sutalpinti į vieną žinutę.
6.8. Temoje. Blevyzgos, pokalbiai apie viska. Tema nemoderuojama. puslapių skaičiui pasiekus 100, tema trinama ir vėl viskas prasideda iš naujo. Tema nemoderuojama, tačiau taisyklės galioja ir šioje temoje.
6.9 Neatsakinekite tik vien smailikais.
6.10 "Nemaitinkite trolių"
6.11. Citatose nepalikite nuotraukų.

7. Naujų temų kūrimas.
7.1. Prieš kurdami naują temą patikrinkite, ar panaši tema dar nėra sukurta. Pasikartojančios temos bus trinamos, atskirais atvejais redaguojami pavadinimai arba perkeliamos į kitą vietą.
7.2. Kurkite temas tik joms skirtose rubrikose. Temas formuluokite aiškiai ir suprantamai, temų pavadinimus rašykite lietuvių kalba.

8. Reklama.
8.1. Talpinti komercinius reklaminius skelbimus forume negavus moderatorių sutikimo draudžiama.
8.2. Dėl reklamos patalpinimo puslapyje kreipkitės el.paštu forumas@kitamkrante.lt

9. Virtualaus klubo “Kitam krante” nariai.
9.1. Tai virtualus klubas. Jokių stojamųjų ir nario mokesčių nėra.
9.2. Klubo narys forume turi padidintą privačių žinučių limitą, mato keletą papildomų temų skirtų meet’ų aptarimui, gali diskutuoti dėl forumo ir puslapio tobulinimo ir kitais svarbiais projekto egzistavimo klausimais.
9.3. Klubo narys turi teisę rinkti naujus moderatorius, taip pat gali pareikšti nepasitikėjimą esamais
9.4. Klubo narys gali nustatymuose pasikeisti savo niko spalvą, tuo parodydamas savo narystę
9.5. Klubo narys turi teisę įsigyti ir nešioti aprangą ir k.t. galimus priedus su klubo atributika.
9.6. Norint tapti nariu reikia:
 • sudalyvauti “Kitam krante” organizuojamame meet’e ir tureti bent 50 postų forume(neskaičiuojant blevyzgų);
 • arba gauti administratorių rekomendaciją priėmimui į klubą (rekomendacija skiriama už aktyvumą forume nežiūrint ar asmuo dalyvavo meetuose)
9.7. Klubo nariai privalo:
 • būti aktyviais forumo ir klubo dalyviais neapsiribojant vien lankymusi forume
 • forume savo asmeninę nuotrauką įsidėti į avatarą;
 • kartą į 2 mėn prisijungti prie forumo;
 • pareiksti savo asmenine nuomonę jei yra keliama diskusija su klubu susijusiais klausimais.
9.8. Asmuo gali būti išbrauktas iš klubo narių už 9.7 taisyklių punkto nesilaikymą arba gavus moderatorių griežtą įspėjimą už visų kitų forumo taisyklių pažeidimus
9.9. Klubo narys gali pats išsibraukti iš narių sąrašo nenurodant tokio elgesio priežąsties

10. Moderatorių veiksmai.
10.1. Moderatorius turi teisę ištrinti, perkelti, paredaguoti kitų forumo dalyvių žinutes, užrakinti / atrakinti ar perkelti temas ir savo nuožiūra nuspręsti ar reikia apie tai informuoti moderatorių pranešimų temoje.
10.2. Moderatorius turi teisę pakeisti dalyvio nustatymus (avataras, parašas, nikas) jei tai prieštarauja forumo taisyklėms, o pats forumo dalyvis nesiima veiksmų nustatymams pakeisti.
10.3. Už forumo taisyklių nesilaikymą moderatorius forumo dalyviui gali skirti įspėjimą, apie tai informuodamas narį asmenine žinute, parašydamas žinutę moderatorių pranešimų temoje (ypač kai tai liečia net kelis forumo dalyvius) arba įspėti forumo dalyvį pasinaudojant kitais forumo funkcionalumais.
10.4. Už pakartotinius taisyklių pažeidimus, moderatoriams pasitarus, nariui gali buti skiriamos griežtesnės priemonės: galimybių forume apribojimas, blokavimas (tiek ribota laiko tarpą, tiek ir neribotą) ar net pašalinimas.
10.5. Atskirais atvejais, kuomet nario piktavališki veiksmai gali pakenkti forumui ir nujaučiama, kad paprastas įspėjimas šiuo atveju jokio efekto neduos, moderatorius gali nedelsdamas be įspejimo blokuoti narį. Vėliau moderatoriams pasitarus bus nuspręsta tolimesni veiksmai: paliekamas blokavimas, narys šalinamas ar bausmė sušvelninama iki įspėjimo.
10.6. Iškilus poreikiui galima skirti atskirą moderatorių, kuris bus atsakingas tik už vienos ar keleto temų turinio priežiūrą. Toks moderatorius galės atlikinėti tik 11.1. ir 11.2. punktuose numatytus veiksmus.

11. Žvejo asmeninis blog'as
11.1. Savo žvejybini blogą gali turėti bet kuris forumos dalyvis. Norintiems tokį turėti, reikia kreiptis į administratorius.
11.2. Sukurus blog'ą, jo autoriui gali būti suteikiamos moderatoriaus teisės jame. Norint jas tureti reikia informuoti administratorius.
11.3. Kokias temas susikurti blogo viduje, ir kaip jose tvarkytis sprendžia pats autorius.
11.4. Kiti forumo dalyviai turi teisę rašyti komentarus blog'uose, o blog'o savininkas, šiems komentarams tapus nebeaktualiais, gali juos ištrinti.
11.5. Blog'as skirtas išsamiems žuklių aprašymams su nuotraukomis, video ir pan. Reportažų negalima dubliuoti kitose temose. Parašius išsamų reportažą, kitose temose galima trumpai užsiminti apie faktą su prierašu, kad išsamiau galima pasiskaityti blog'e.
11.6. Bloge privaloma laikytis visų kitų forumo taisyklių. Tame tarpe ir dėl temų dubliavimo.
11.7. Forumo administratoriai, turi teisę moderuoti blog'ą jeigu jis pažeidžia forumo taisykles.
11.8. Formo administratorių nutarimu, už pakartitinį taisyklių nesilaikymą, blogas gali būti panaikintas, o jo savininkui dėl taisyklių pažeidimo gali būti skirtas įspėjimas ar kitos taisyklėse numatytos sankcijos.
skwazi
Posts: 271
Joined: 11 Apr 2008, 06:54
Miestas: Siauliai

Re: Forumo taisyklės

Post by skwazi »

Ištrauka iš wikipedijos straipsnio
http://lt.wikipedia.org/wiki/Trolis_(internete" onclick="window.open(this.href);return false;)

TROLIS

Internete troliu vadinamas asmuo, kuris prisijungia prie susiformavusios bendruomenės, pvz., naujienų grupės ir skelbia fleimines, grubias arba įžeidžiančias žinutes, siekdamas išprovokuoti kitus bendruomenės narius bei nutraukti normalią diskusijų eigą, sąmoningai sutrikdyti bendruomenės veiklą, sukiršinti jos narius. Tokie pasisakymai, pranešimai dar kitaip vadinami Troll, Troll-Post arba Troll-Posting.

Bendri bruožai
Troliai veikia daugiausia diskusijų forumuose ir naujienų grupėse, tačiau pasitaiko ir viki-svetainėse bei elektroninėse konferencijose.

Trolio žinutės dažnai pasižymi sarkastišku humoru, neįprastu diskutavimo būdu, kuriuo siekiama kitus asmenis įtraukti į ilgas ir beprasmes diskusijas. Kuo didesnė bendruomenės reakcija į trolį, tuo didesnė tikimybė, kad jis vėl pasireikš savo troliška maniera, nes šiam asmeniui susidaro įspūdis, kad kai kurie jo veiksmai gali padėti jam/jai pasiekti savo tikslą – sukelti chaosą. Dėl to interneto kultūroje populiarus posakis „Nemaitinkite trolių“.

Priežastys
Vadinamojo trolingo priežastys yra įvairios.
 • Siekimas patraukti dėmesį, bendravimo, dėmesio trūkumas atitinkamo asmens aplinkoje, vienišumas, taip pat noras padiskutuoti, pabendrauti. Ši priežastis laikoma pagrindine ir dažniausiai pasitaikančia.
 • Trolis gali eksperimentuoti mėgindamas nustatyti vieno ar kito poelgio visuomenėje padarinius (realioje visuomenėje tokie eksperimentai jam gali brangiai kainuoti). Kalbama, jog sykiais tuo užsiima visuomenę tyrinėjantys profesionalūs psichologai. Kitur teigiama, jog nė vieno tikro mokslininko tarp jų nėra.
 • Trolis taip pat gali eksperimentuoti mėgindamas nustatyti tikrą bendruomenės vidinę struktūrą bei tikras joje galiojančias taisykles.
 • Pagalbos šauksmas. Į trolio panašų elgesį gali sąlygoti ir tikri sunkumai šeimoje, darbe ar mokykloje - tuomet žmogui iš tiesų tiesiog reikia dėmesio.
 • Principinė, tačiau nepamatuotai aktyvi ir perdėta kova prieš grupinį mąstymą.
 • Valingas arba nevalingas noras išsiskirti, ką nors parodyti, pademonstruoti, ekscentriškumas.
 • Neprotingai išreiškiamas noras tiesiog linksmai pajuokauti.
 • Pastangos kitaip pakreipti ar nutraukti nepalankią diskusiją.
Trolių daroma žala
 • Begalinės nekonstruktyvios diskusijos eikvoja savanoriškame projekte labai brangų kitų narių laiką ir energiją. Rašydami ir skaitydami žinutes kiti nariai sugaišta daug daugiau laiko, nei trolis skyrė pradinei, diskusiją išprovokavusiai žinutei.
 • Trolis gali trukdyti rimtai aptarti konkretų klausimą.
 • Agresyvia pozicija trolis gali primesti netikusią diskusijos išvadą.
 • Trolio pasisakymai gali griauti bendruomenės narių tarpusavio pasitikėjimą.
 • Trolis įaudrina bendruomenę. Įaudrinta, atakas menanti bendrija vėliau gali pulti ir niekuo dėtus narius (ypač naujokus), jei jų naiviai pasakyta nuomonė primena kažką, ką praeityje pasakė trolis.
Trolių sistematika

„Vieno šūvio“ trolis
„Vieno šūvio“ trolis skelbia pavienę, tačiau aiškiai bjauraus turinio, dažnai diskusijos temos neatitinkančią žinutę, kuri susilaukia plataus bendrijos narių laiką ir energiją ryjančio atsako.

Trikdantis trolis
Trikdančio trolio veiksmai gali būti įvairesni:
 • Su pokalbio tema niekaip nesusijusių pasisakymų įterpimas, bandant nuvesti diskusiją nauja kryptimi.
 • Diskusijos puslapio turinio gadinimas, įkeliant labai dideles iliustracijas ar daug eilučių pasikartojančio teksto.
 • Įvairios asmeninės atakos.
 • Žinutės, pateikiančios asmeninę nuomonę kaip visuotinai priimtus faktus, nesirūpinant nei analize, nei įrodymais.
 • Žaidimų ar meno kūrinių turinio perpasakojimas, jei tai sumenkina jų vėlesnę vertę skaitant ar žaidžiant.
 • Bandymas iš naujo atgaivinti seniai konstruktyviu sprendimu užsibaigusią diskusiją, neturint tam jokių naujų argumentų.
Dėmesio siekiantis trolis
Šis trolis pirmiausia siekia pritraukti ir nukreipti dalyvių dėmesį. Jam būdinga:
 • Diskusijos reklamavimas kitoje, su ja nesusijusioje diskusijoje.
 • Aiškiai nerealūs teiginiai, pavyzdžiui, „Aš esu tikras samurajus“.
 • Menkai pagrįstos ar (dažniau) visai nepagrįstos asmeninės nuomonės pateikimas eksperto išvados forma.
 • Žinutės su akivaizdžiomis, tyčia daromomis klaidomis (kaip Vidurio Lietuvos didmiestis Kavarskas).
 • Kvaili klausimai, į kuriuos atsakymai akivaizdūs, pavyzdžiui, „Ar galima virti makaronus mineraliniame vandenyje?“
 • Politinių partijų ir veikėjų kraštutiniai bei kategoriški vertinimai (tiek teigiami, tiek ir neigiami).
 • Su pokalbio tema nesusiję pasisakymai asmenine tema, kai kada netgi grasinimai savižudybe (nieko panašaus nei mąstant, nei planuojant).
Specifiniai trolių tipai
 • Agresyvūs pasisakymai kokios nors religijos adresu, siekiant išprovokuoti šios religijos išpažinėjų pasipiktinimą.
 • Tų pačių žinučių kopijavimas iš karto į daugelį diskusijų.
Kas nėra trolis
Kai kurie narių veiksmai gali išoriškai priminti trolių elgesį, tačiau būti naudingi ir reikalingi. Todėl, neįsigilinus į padėtį, kaltinimų trolišku elgesiu neverta mesti skubotai. Į trolius išoriškai gali būti panašūs:
 • „Velnio advokatai“, išsakantys pamatuotas skeptiškas nuomones vien tam, jog būtų maksimaliai objektyviai įvertinta reali padėtis. Advokatavimu velniui taip pat vadinamas iš tiesų nepalaikomos pusės gynimas, dėl sportinio intereso ar diskutavimo gabumų lavinimo. Velnio advokatą lengva atpažinti iš to, jog jis pats garbingai tokiu prisistato – trolis to niekada nedaro.
 • Naujovių siūlytojai, keliantys kokią nors naują, nusistovėjusios tvarkos neatitinkančią idėją. Skirtingai nuo trolių, jie konstruktyviai reaguoja į kritiką, prireikus keičia savo pasiūlymus arba jų atsisako.
 • Straipsnį kaip įmonės ar organizacijos reklamą suprantantys ir tam nepritariantys nariai, kurie dažniausiai reikalauja tik neutralesnio informacijos išdėstymo.
Kaip nemaitinti trolių

Nesinervinkite ir stenkitės išvengti asmeninės dvikovos su troliu, įtraukdami daugiau narių per konflikto sprendimo procedūras. Pamatęs, jog priešininkas ne vienas, trolis paprastai pasitraukia. Jei ne, bendruomenės nariai gali sutarti tvarkyti trolį ir griežčiau.

Jei trolio sugadintas puslapis nėra aktyviai naudojamas, gali būti taikoma lėto atmetimo metodika: turinys atstatomas ne tuojau pat, o po keleto dienų. Mat, atstačius iškart, trolis „pamaitinamas“, taigi, tikėtina, gali gadinti puslapį toliau (po kelių dienų jis apie tą puslapį gali tiesiog pamiršti). Kadangi turinį visgi reikia atkurti, ši taisyklė dar vadinama „nemaitinkite trolių pernelyg gausiai“. Deja, metodas netinka dažnai lankomiems bei aktyviai kitų narių redaguojamiems puslapiams.

Nesileiskite į plačias diskusijas. Vieną kartą pasakykite savo nuomonę ir, jei trolis nepateikia jokių papildomų argumentų, neatsakykite į jo vėlesnius pasisakymus. Jei į trolio kalbas jau atsakė kitas narys, kurio nuomonei pritariate, neaiškinkite visko iš naujo – tiesiog trumpai patvirtinkite, jog pritariate jau išsakytai nuomonei. Nerenkite asmeninių atakų.

Atsiminkite, jog įvairios „trolių medžioklės“ patiems troliams tik naudingos ir yra jų pačių vykdomos veiklos dalis. Nemedžiokite trolių.

Jei esate nepagrįstai kritikuojamas be pagrindo, jau paaiškinote šitai ir neturite ko pridurti – ignoruokite vėlesnius trolio pasisakymus – paskutinis pasisakęs nebūtinai visada teisus.

Jei įmanoma, mėginkite išsiaiškinti tikrąsias pastangų atkreipti dėmesį priežastis. Bet kuriuo atveju, nesureikšminkite trolio veiksmų.

Visuotinai sutartas priskyrimas trolių kategorijai žmogaus nuostatas toliau terorizuoti bendriją paprastai tik įtvirtina. Dėl šios priežasties tokio priskyrimo patartina vengti ir, kol tik įmanoma, jį atidėti.
skwazi
Posts: 271
Joined: 11 Apr 2008, 06:54
Miestas: Siauliai

Re: Forumo taisyklės

Post by skwazi »

Taisykles papildutos punktu:

1.13. Paaiškėjus faktams, kad forumo dalyvis savo elgesiu ar veiksmais padaro neigiamą įtaką "Kitam krante" forumo reputacijai, administratorių sprendimu šiam nariui gali būti skirtas griežtas įspėjimas arba pašalinimas iš forumo.
Locked