Spiningo kotai

Spiningai, ritės, valai, masalai...
edmundaxx
Posts: 372
Joined: 17 Jul 2011, 12:47
Miestas: Panevėžys/Marijampolė

Re: Spiningo kotai

Post by edmundaxx »

Tai Narval prodykcija placiai Vilniuje prekiauja. Uzkleusk Kesto, jis tikrai tures atsiliepimu. ;)
Tolis
Posts: 147
Joined: 24 Nov 2015, 20:13
Miestas: Kaunas

Re: Spiningo kotai

Post by Tolis »

Turiu Argument 76MH pirmos laidos ir 80L antros.
Skirtingos istorijos.
76MH (iki 42) max ka gali kabint yra +3 g prie testo virsaus. Apacia turbut nuo 12 gr dirbt pradeda, jei valas neuzstorintas.
Skambus, stiprus, lengvas. Traukiant zuvi pasijaucia galia. Netinka tvicui (nepriklausomai nuo ilgio), bet superinis dzigui ir pelaginiam pravedimui. Tikrai labai geras kotas, todel nupsrendziau isigyt antra.
80L (iki 18) max ka esu bandes - 30 g ir net nepasakyciau, kad perkrautas buvo. Nuolat gaudau su 21 g. Apacia - nuo 8 g komfortiskai.
Irgi skambus, stiprus, lengvas. Jauciasi ir eseriuko kibimas puikiai, ir pries kelias zvejybas 2.4 kg lydeka forsavau is gylio be jokiu problemu. Tinka tolygiam ir dzigui. Pabandziau del idomumo patvicint 70 mm vobleriuka - po 2 bandymu padejau.
Jei atsirastu kazkas iki 100~120 g - imciau trecia.
Taip pat, turiu Narval Commander Shad 16 cm kokiu 6 ar 7 spalvu. Per sezona pragaudziau 1 zuvim.
Gaudau su Westin Shad Teez 16 cm - viskas puiku, beveik kaskart su rezultatu.
Formos panasios, pravedimas analogiskas, vietos tos pacios - rezultatas skirtingas.
Bet bandysiu kol rasiu atsakyma...
Plius, Commanderiai nelabai draugauja su stingeriais, nes pilvas siaurejantis.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

:Yess: [kep]
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Bet visgi Arionai nukonkuravo man viska..brungieji japonai atsiradus ūki Arionams jau metai nejudinti guuli.. :oops:
Tolis
Posts: 147
Joined: 24 Nov 2015, 20:13
Miestas: Kaunas

Re: Spiningo kotai

Post by Tolis »

Arion ir Argument nelabai konkurentai pagal savo paskirti.
Arion - labiau starkiams ir po to lydekoms
Argument - labiau lydekoms ir po to starkiams.
Kiek suprantu, Argumentui analogas yra Versus.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Jei Starkiui ir negaila keliolikos eu. viršaus tai Arionas :Yess:
Ir aš , asmeniškai, imčiau ilgiausią toi gramatūroi, bus universalesnis reikalas ir nuo kranto ir iš valties.
Ilgio pas Ariona bijoti nereik, labai lengvi kotai anie...aš su iki 18 g. 260 ilgi, žvejoju kai su ultralaitu, pirštuks ant blanko, pravedimas viskas kotu ne rite, riešu , ranka nejaučia diskomforto jokio. Įspūdis, kad laikyčiau koteli iki kokiu 7g.
Bet yra ir niuansas , man tai pliusas kitam gal ne.
Arionas tas iki 18g..su starkiu 5-6+kg.. linksta tik pirmas tregždalis, nu tipo.....žodžiu labai piktas kotas. Bet man tai pliusas galiu žuvį prie reikalo gan grubiai suvaldyt per jėga, jei plaukt ima ne ten kur reik. Kontaktas i ranka visada ,,žviegiančiai aštrus,,.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Musu kaime parsiveže vienas taškas Arionu visa linija...tai spejau nugriebt 5-21g. 290m.
Bliiinn.. ,,žveris ans dar tas.,, :shock:
Starkinio blanko etalonas.. EXXXXTRAfasssst+ ,,kai plieno strypas -zvimbiančiai piktas ant viso pasaulio,, :Yess:

Krantiniam džigui kai animacija atliekama kotu :ilike:
arta777
Posts: 77
Joined: 20 Mar 2016, 17:58
Miestas: Vilnius-Kaunas

Re: Spiningo kotai

Post by arta777 »

Pasėdo Valdas nevaikiškai ant Ariono :roll:
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

arta777 wrote:Pasėdo Valdas nevaikiškai ant Ariono :roll:
Ypač kai ši men. viskam ten -30% :D
Tadas87
Posts: 41
Joined: 20 Jun 2014, 11:49
Miestas: Raseiniai - Kaunas

Re: Spiningo kotai

Post by Tadas87 »

:labas: Labai jau giria tuos Arion
Pasidarė smalsu ant kiek jie geri.
Pvz. Tict sram jsr76ss ir Arion ASR742ULS šiuo atveju kuris būti geresnis/jautresnis
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Tict sram jsr76ss turiu...jo gramaturą, deklaruojama, yra ne 5g. o minimum 10g.. gal net 15g. :mda:
Iš Arionu jam i stota tas kur iki 12g. bus.
Ir šiuo atveju Ariono blankas bus ,,piktesnis,, nei to sramiuko. ir ne toks delikatus, daugiau atleis visokias nesąmones.
Sramai labai smagus estetiški kotai, bet ko tai mėgėjai padaryt triokšt. :x .turiu kolegų su nelaimėm tokiom, vienas net du sugebėjo taip ,,palaidot,,. :mda:
Visa esme ,patinka nepatinka, limpa nelimpa i ranka. Sramas bus pagal estetika aukščiau, Arionas pagal funkcionalumą+kaina.
Furnitura pas abu fudzi panašaus lygio...niuansai surinkėjo rankose.



ps... sramas ir kiti TIC kurie kampe pas mane, įsigijus Arionu lineika, kaipo stovi jau antra sezoną nejudinti..netai , kad blogi, tiesiog Arionai i ranka gule idealiai man ir tiek.,.pas kitus gali ir kitaip atrodyt.
arta777
Posts: 77
Joined: 20 Mar 2016, 17:58
Miestas: Vilnius-Kaunas

Re: Spiningo kotai

Post by arta777 »

Svo, tavo atveju iki 7gr.pilnos akys Ariono. Ne visi jie solid, vienas kitas ir tubular yra, bet ne šitų gramų temoj. Taip,Arionai labai skambūs rankoj. Bet ir pats gaudai su žiauriai fainu koteliu. O kuris būt skambiau... tai bandymo būdu jau tik :geras:
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Ir dėl bendro supratimo.
Arionai nėra = su kotais už 400+eu....nors :mda:
Bet savo kainoi jie išvisa be konkurencijos stovi kai monolitas, kol kas.
Net išlipa už jos ribu taip sakant , +-250eu. ribose net nežinau su kuom galėtų pakonkuruoti šiuo metu.
O iman, kad šiuo metu, per akcijas atrakcijas, galima gaut pustrečio metro anglini lengva aštru, besilygiuojanti i JP. kotus kota +- 150 180eu. ribose.
Tai kaipo, mums tik i nauda.. :Yess:
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Nesvarbu iki kiek kotas gali, svarbu, kad apatinėse ir viršutinėse galimose testo ribose jis neatidirbs taip kaip savo testo viduryje .
Ką norėjau pasakyt..
Sakykim, imam kotą 5-25g
Jei perkant toki kotą turima minti, kad juo gan dažnai mėtysime 5-7g ar tai 20-25g. tai yra blogas pasirinkimas. Tada geriau apsispręsti konkrečiau i kuria pusę daugiausia bus naudotinas daiktas ir imt kotą kito fasono, kitos gramaturos. Arba tiesiog reik dviejų kotu.
Kotas maksimaliose savo galimybių ribose visai ne tai kas kurtai vidurį savo testo.
O dėl viršūnėlių storio ir pan. tai dzin, tai joks parametras. Skirtingas gamybos procesas anglis- kompozitas gali tame pat stori duoti labai skirtingus parametrus.


Tiesiog reik prisimint perkant Ariona, kad jis bus daugumoi savo kolegų tarpe juntamai griežtesniu blanku, greitesniu, kietesniu..kaip kas supranta.Na klasikinio ,,Starkinio,, koto fasone, nepriklausant nuo gramaturos.
Greitas skambus lengvas...kas gali kam tai nepatikt su žuvimis kuriu lupos silpnesnes o valas pintas.
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

Nesenai papuolė pas mane Arion`as 229 cm 5-21 g. Tai tas vidurkis turėtų būti maždaug 13 g. Sakyčiau su 17-20 g. plius 3,3 keitech fat jis daug geriau elgiasi. O kadangi mano poreikiams labiau 12-17 g., tai turbūt teks keisti į tą kur 3-12 g.
garbanius
Posts: 246
Joined: 05 Apr 2010, 20:03
Miestas: Siauliai-Pakruojis

Re: Spiningo kotai

Post by garbanius »

Na man 3-12 Arionas atrodo jog zvejyba galima pradeti nuo 7g. Sakyciau, netgi jei minkstesnis dugnas, starkiui rinkciausi minkstesni kota kad sekti virsunele.
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

Taupė ne kainą, o gramus. Buvo kažkur filmuotas pristatymas šitų kotų. Sakė, kad pati lengviausia konstrukcija su tokiu ritės tvirtinimu. Gavosi lengva, bet ranką trina. Kadangi pas mane toje vietoje nuo įvairiausių (nuo spiningų iki feederių) kotų jau "mazolis", tai į galvą neimu :D .
Nu bet kokie tie Arionai kieti... Kentės ešerių lūpos, oi kentės. Ne visus ištraukti pavyks (čia kalba apie Kauno marių ešerius, kuriuos su tokiu kotu kartais tenka gaudyti).
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

Vakar kaip tik su šituo kotu drop shotinau. Nepatiko man. Nedaug aš apie drop shot suprantu. Bet man tam reikalui minkštesnio norisi. Tokio ale Major craft crosstage aji, kur rašo, kad iki 10 g.
arta777
Posts: 77
Joined: 20 Mar 2016, 17:58
Miestas: Vilnius-Kaunas

Re: Spiningo kotai

Post by arta777 »

Vyrai jei norisi papildomos info, geros :D įsiveskit jutubėj firmą ir modelį Ariono. Bene apie kiekvieną jau esantį yra filmukas, kuriame kotelis testuojamas žūklėj, o gale labai aiškai ir paprastai apibūdinamas, kaip, kas ir kam geriausiai tinka.Gero ukrainiečių spiningautojo
Olego Sizono :)
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

Peržiūrėta viskas. Tik kiekvienas koto darbinius parametrus savaip supranta. O tas Olegas Sizonas tai akivaizdžiai šališkas Crazy fish atžvilgiu ir akivaizdžią reklamą daro.
arta777
Posts: 77
Joined: 20 Mar 2016, 17:58
Miestas: Vilnius-Kaunas

Re: Spiningo kotai

Post by arta777 »

Tai turbūt Mike nežiūrėjai jo filmų, Arionų atsiradimų pradžioj, kur žmogus vardyjo, kas jam nepatinka. Ir ne kartą filmuose minėjo apie trūkumus jo aptiktus. Ir kas būdavo grąžinama na darabotku :D Ir jeigu ne kartą buvo pabrėžiama, kad bene visi Arion modeliai yra sukurti džigui.Mėgstantiems aštrų, griežtą, skambų džigą. Ir normalu, kad jei toks kotelis ima nuvilt dropšote, ar ten su kokiais krankiukais, tai yra akivaizdus gamintojo rekomendacijų nepaisymas,o asmeninis tikėjimasis iš įrankio... beleko :mda:
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

Ai ne, aš su juo drop shotinau tik iš vargo ir nepritekliaus :D . Nieko tam reikalui iš jo ir nesitikėjau. Viskas čia gerai, kad drop shotui jis netinka. Aš rašydamas apie "darbinius parametrus" turėjau komforto gramatūrą tam kotui. O Olego Sizono vis tiek kaip nepriklausomo eksperto nevertinu, nes kiek jis trūkumų bevardintų, vis tiek potemė "pirkit Arionus" aiški.
arta777
Posts: 77
Joined: 20 Mar 2016, 17:58
Miestas: Vilnius-Kaunas

Re: Spiningo kotai

Post by arta777 »

:isveikata: Mike
karalaitis
Posts: 114
Joined: 13 Jun 2010, 08:29
Miestas: Utena

Re: Spiningo kotai

Post by karalaitis »

Mike wrote:Ai ne, aš su juo drop shotinau tik iš vargo ir nepritekliaus :D . Nieko tam reikalui iš jo ir nesitikėjau. Viskas čia gerai, kad drop shotui jis netinka. Aš rašydamas apie "darbinius parametrus" turėjau komforto gramatūrą tam kotui. O Olego Sizono vis tiek kaip nepriklausomo eksperto nevertinu, nes kiek jis trūkumų bevardintų, vis tiek potemė "pirkit Arionus" aiški.
Atkeiskite man :oops: kokie turetu buti parametrai drop-shotui?
Pernai iš bėdos gaudziau dropšotu su favorite vizor 7"mh (svarelis 18gr), šiemet galvojau kad tiks arion iki21gr. bet dar nemeginau.
Nesistengiu apsimetinėti durniumi, tiesiog pernai vėlų rudenį pirmą sykį išbandžiau dropšota... patiko.
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

Mano supratimu, tai drop shotui labiau fast. Bet aš irgi tik praeitą žiemą pradėjau. Tai tos patirties ne kažin ką. Be to, daugiau Kauno mariose gaudžiau. O ten tuo metu reikėjo labai aukštai masalą kelti, sistemėlė ilga. Tai teko su 2,7 m ilgio spiningu gaudyti. Bet fast man patiko labiau nei extra fast.
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

Kai masalas 1,8 m virš svarelio, tai nori/nenori su tokiu ilgu tenka. :shock:
Aurimas

Re: Spiningo kotai

Post by Aurimas »

As dropshotinu su arionu iki 7gr., dedu 10gr svina. Nedrebinu, o darau trumpus timptelejimus. Mano manynu, tam jis labai tinkamas. Daug stazo neturiu, bet toks pravedimas pasirode geriausias Kauno mariose anksti pavasari. Dzigui rinkciaus netoki kieta, nes eserys nelabai ji apkrauna.
RiBa
Posts: 53
Joined: 29 Mar 2020, 14:14
Miestas: Vilnius

Re: Spiningo kotai

Post by RiBa »

Tai sakyciau, kad cia jau privalu kreiptis.
RiBa
Posts: 53
Joined: 29 Mar 2020, 14:14
Miestas: Vilnius

Re: Spiningo kotai

Post by RiBa »

Pamenu pirmas spinas kapeikinis is salmo buvo, po menesio vartojimo atsilaisvino rites laikymo ta vieta, tai nufotkinau nusiunciau mailu iskarto sako atnesk sutvarkysim, manau ir cia bus tas pats.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Arionas iki 18g.
Neeelužo.. :D
fgfcf.PNG
ghf.PNG
Starkis 6.900kg.
Lydoks 6+kg....nebepamenu tiksliau.
Traukta negailint įrankių.
Buvo žymei daugiau tokiu egzempliorių ant ariono, arti dvidešimt vien. šiemet. Su kotu viskas ok.
Post Reply