Bemasalines avizeles- velniukai

valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Šiemet pagrindinis smuikelis buvo..
tikrai :Yess: rekomenduoju.

Youtube

:ilike:
vk_
Posts: 54
Joined: 28 Jul 2009, 13:23
Miestas: Aukštaitija

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by vk_ »

Utn šiemet bando ilgas meškerytes kaip pas Pašasuralmaša, su kuriomis nori pasiekti didelį virpinimo dažnį. O šita Valdo nurodyta meškerytė atrodo visiška priešingybe - joje praktiškai tik ritelė (su specialiu korpusu, kad būtų ant ko sistemą susivynioti) ir iškart eina sargelis. Ir kiek žiūrėjau video, tai toks įspūdis, kad su ja gana ramiai monotoniškai linguoja nedideliu dažniu ir tiek. Tai yra, visiškai nieko gudraus :shock: , na nebent ilgas metalinis sargelis padeda lengvai palaikyti monotonišką vienodą virpinimą, bet už tai su juo nesigaus jokie tankūs virpinimai. Bet gal aš ko nors nesuprantu, pasakyk, Valdai, kur ten jos gudrybės slepiasi. :kava:
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Iš praktikos, šiokios tokios.
Letas pravedimas renka stambe žuvį, greitas smulkia.
Letu smulkme išvis beveik nesidomi, o stambi, dažniausiai, nemėgsta greito.
Toi pat eketei imi keitliot pravedimus ir ant vieno pakimba karsis o ant kito kuoja plakis..ir tai tendencija, bent pas mane.
As net vadinu greita pravedima, savo galvoje, kuojiniu..na tipo tuoj pažiūrėsim ar ir rauduliu čia yra, tarp karsiu...tik pagreitini ir iškart isteriškas bumt, bumt.Suletini, ir jokiu bum bum...tik palinguoji kiektai ir žiu svoris pakimba..

Mano pravedimo daznis kurtai 2 judesei i 1 sekunde.
Kaikada 1/1...ir viskas kaip pas estus.
O va Barbals... :D jam kimba ir nejudinant visai, bent man taip atrodo is sono.
Bandėme ir mes, ir ištikro, kimba,..vos vos, letai letai, prie dugno, net nelabai keliant...blin ir ištikro kimba. :mda: ..ale mano nervai dar tokio fenšui ner pasiekę, aukštasis pilotažas čia jau, kai karsis kimba ant stajako ir meduzos..
Toks pravedimas pas mus Barbaliniu vadinamas jau :D ..barbaliuk pagarba už toki sedevra :isveikata:

ps. beje ta ukrainietiska girliandine meskerele ateina su labai teisingu sargeliu :ilike: , ir rankoi kai plunksnele stovi nors ir nepasakytum, laikau dviem pirstais tik, sargelis beveik i apačia, sulenktas i pusmėnuli...na ir linguoji, linguoji, linguoji.Kur bebandziau, visur kibo, visur, ne vien Lukste.O kas idomiausia, toi pat eketei ant girliandos kibimas seka kibima. Kai užknisa jog kabliukai viršutiniai ledą kabina betraukiant žuvį nuolat, išsitraukiu viena velniuka ar meduza ir pradedu marminti..ir BLIIInnn... kibimai liaujas, :mda: arba labai reti. Tik įkiši girlianda, testui,ir pirmu kėlimu bumt kibimas. :shock: ir taip nuolat, dešimtis kartu per žiema jau buve.
Kodel taip, nesupratau ir matyt nesuprasiu , sprunkančios ,,bandos,, efektas ar dar kas :x .. o gal ale konkurencija mato tarp trijų masalu, ale vienas kita jie vejas, reik ir man vytis, ar dar kas...keistokas fenomenas. Ir beje, kuo didesnis valniukas, trišakis, tuo kibimas geresnis išraiškingesnis, išvis kažkokia ankstesniu teoriju juodoji skyle gaunas..
Girlianda labai stipriai pakeitė mano požiūrį i bezmatilka ir žuvų požiūri-reakcija i ja, labai.
vk_
Posts: 54
Joined: 28 Jul 2009, 13:23
Miestas: Aukštaitija

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by vk_ »

Tai vat kodel man ant girliandos blogai karsiokai kibdavo - as ja tankiai kratydavau kaip pasamdytas. :D Anksciau gi visi aiskino, kad bezmotylkas reikia kuo didesniu dazniu kratyti. :piktas: Viskas, dabar ir as ant "stovincios" bezmotylkos karsius lupsiu. :labas:

P.s.: siandien sunus kelis grazius eserius pagavo, didziausi plaukioja iskart po ledu gylyje nuo sprindzio iki pusmetrio. Vienas mazdaug 800 gramu minute i masala ziurejo, buvo visai arti priplaukes, bet nekibo.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Pavasari, apačia ledo, būna nusagstyta vėžiagyviu-šoniplauku-,,asiliuku,, kas kaip, pas rusus mormiš.
Daug geros žuvies, pavasari, eina ,,čiulpdama,, ledą iš apačios.
Tada išvis kibimo ner prie dugno o tik leidžiant is viršaus i apačia, koki metrą, ir vel kartoji nuo pat vandens paviršiaus ir tik i apacia, i virsu nekimba :mda: . Nereik nei sargelio, kibima matai eketei, kaip atplaukė kaip apžiojo.
Gražios, efektingos žūklės tada būna. Ir kuo saule aštresnė, tuo kibimas geresnis.
vk_
Posts: 54
Joined: 28 Jul 2009, 13:23
Miestas: Aukštaitija

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by vk_ »

Nežinau kodėl plaukioja palei ledą, bet įleidi truputį po ledu, pajudini ir matai eketėje, kaip iš po ledo išlenda graži žuvis, gražu. Ir pernai pavasarį matėm tokius pačius dalykus. Pavyzdžiui, gylis 4 metrai, o eketėje sprindis po ledu praplaukia gražiausi ešeriai. Pernai pavasarį kartą vyniojau meškerę, bet sūnus paskambino, tai ėmiau kalbėti, o masalas liko truputį po ledu, gal iki metro. Ir baigiant kalbėti užkibo pusės kilo ešerys. :)
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Jei karsis yra ir jis plaukioja, ner apsnūdęs , ieško maisto, vienaip ar kitaip ji galima suburt i buri po ekete...o tada konkurencija padarys ji agresyvu kai ešerį.
Reik tik sistema surast, kaip tai padaryti.
O paskui nustebsi kas bus ;)
vk_
Posts: 54
Joined: 28 Jul 2009, 13:23
Miestas: Aukštaitija

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by vk_ »

valdas. wrote:Kol apėjau ūkį, pamasčiau, ka as darau gal kitaip nei kiti.
Cia mano žūklės eiga, kiekvienas turim sava.
2.tai jaukinimas.
apie jo schema as jau buvau minėjęs..jis gausus, ir ilgalaikis. Savaite jaukini kas antra diena ir nežvejoji ten.
Valdai, turiu dar tau klausimėlį. Pasakojai, kokius didelius karšių būrius randi savo ežere su echolotu. Tai mano klausimas - o kam tau reikalingas išankstinis ir dar ilgalaikis jaukinimas? Suprantu, kad ilgai pajaukinus puikiai kimba, bet kai kimba kiekvienu pavirpinimu, tai tada irgi nuobodu. :oops: Juk turbūt galėtum ateiti be pajaukinimo, susirasti karšių būrį ir visai smagiai pagaudyti, nors ir nepriluptum tiek daug "mėsos", kurią po to vistiek atgal skandini?
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Be šėrimo bus kaip kolegai aukščiau video..formele karsiu stebėsi, nebus maitinimosi, žuvis išsiblaškius vandens storymei kas sau..
Vasara taipogi šeriame ne ,kad karsis butu pavalgęs o, kad sustabdyt ji plaukianti, sustatyt ji ir jo kolegas i nedideli tašką , kad neplaukiotu kur šonuose ar pakiles nuo kabliuko kurtai.., o konkrečiai bazuotus nedideliam kvadrate kur ir žvejojama. Žiema tas pats, žuvį reik sustatyt po ekete. O vėliau pats karsis kita karsi kviečia, vizualiai jie vienas kita mato, ir jei dar ima kelt dumblo debesį besimaitindami, tai jiu net šerti nebereikia, kiti užmatę tokia vieta ir veiksmą joje is toli ima rinktis i švente.
Po tam tikro laiko karsis tiesiog pripranta būti toje vietoje, niekur nebeplaukia, pavalgo ir kabo virs dugno, arba nuolat joje lankytis pradeda, pakeicia savo marsruto taka. Gausaus jaukinimo veiksmingumas ir yra tame, kad žuvis priprastu visada ras toje vietoje valgyti. Vėliau ir nejaukinant gan ilgai taško jis visviena bus zuvu traukos objektas. I savaite vienas du jaukinimai, geri, gausus..ir žūvi visada ten randu.
Barbalas
Posts: 58
Joined: 16 Apr 2008, 21:02
Miestas: šilalė

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by Barbalas »

vienas variantas pabandyti naktine zvejyba,pas rusus maciau , diena kimbanedideli ,o nakti toje pat vietoje kaip patelnes ,karsis turi irgi savo marsrutus ,o gal tavo vieta uzsuka naktipieciu :D ;) uzvakoje as seriu kokias 7 eketes ,nuo vagos apacios kylnu i virsu ir virsaus lygumoje kokias dvi ,bet dazniausiai kibdavo ant virsutines briaunos ir ant virsaus, nu bet visa ziema ten pat ir serdavau ir neslepdavau nes visisavi visi zino kas zvejoja tai jie kur netoliese serdavosi ,o kai nebudavau ir mano vietoje ,man negaila , bet jei atvaziuoji pasitraukia, siemet dikdvi zvejybas tezvejojau, taip kad apleidau :mda:
vk_
Posts: 54
Joined: 28 Jul 2009, 13:23
Miestas: Aukštaitija

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by vk_ »

Barbalas wrote:, taip kad apleidau :mda:
Papasakok kaip bezmotylkas virpini , o tai cia legendos apie Barbalinius pravedimus vaiksto. :)
Barbalas
Posts: 58
Joined: 16 Apr 2008, 21:02
Miestas: šilalė

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by Barbalas »

kad as biski kitokiais sargeliais gaudau tai ir biski kitaip dirba ranka , o gaudau su gelziniai is laikrodzio spirokles ir jie yra gan kietoki tai ir dirbi is rankos daugiau,o pravedimai tai pirma pavara leti ilga amplitude , antra pavara tankesnis darbas , trecia pavara dar tankiau ,o po to letas pakelimas , kartais zuvis pasyvi ant judesio nekimba , bet kaip rusai sako suerzini ,o su letu pakelimu be judesio kimba , bet cia tik vienas is varijantu , o kai kimba tai ir supranti ant kokio varijanto sia diena kimba geriausiai, bet nereiskia kad neriaikia kaitalioti pravedimu ,tai ir yra pagrindas , nes zuvis pasirenka kas jai patinka ,o pas Valda tai ten seriamoje vietoje bent kokiu budu vistiek pagausi,ners ir truksta supratimo ,bet kaip pas mane telkinyje tai is po kolegos eidamas per eketes yvarai zmogu i nervus ir jis bega ieskoti eseriu :D taip kad nera taip paprasta kaip atrodo,turi viskas buti gana tolygiai ir kad ir kokiu tankiu virpini negali buti pravalupravedime tai kaip su blizge timtelejai ,meskerelia nuleidi ,o blizgute leidziasi leciau ir tik paskiau parodo kai nulinksta sargelis , tai su meduza tu judinti plastiskai ir sargelis turi neprarasti masalo kontroles, nu kazkas tokio ;) nu ir dar zinksnis pravedimo i virsu ,pavyzdziui, keli 1.5 cm,o nuleidi 0.5 cm tai zinksnis bus 1 cm cia kaip pavizdys,o koks tas zinksnis ta diena tiks turi perprasti ,bet makalavimas visai be zinksnio ,vienoje vietoje man nepasiteisino, cia ne lerva kad karsis atejas ja palaizytu ir nusprestu imti ar ne ,cia turi suerzinti ir zuvis neturi tureti laiko suprasti kad tai tik svino gabalas su kabliais ;)
vk_
Posts: 54
Joined: 28 Jul 2009, 13:23
Miestas: Aukštaitija

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by vk_ »

Del pravedimo dabar daug aiskiau, turbut as perdaug vienoje vietoje, per greitai ir per vienodai makaluodavau.
Dar klausimas, Barbale, kokiais masalais pagrinde zvejoji paprastuose telkiniuose, o ne Valdo? Atskiromis bemasalinemis avizelemis, meduzomis ar girliandomis?
Barbalas
Posts: 58
Joined: 16 Apr 2008, 21:02
Miestas: šilalė

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by Barbalas »

karsius gaudau pagrinde meduzomis savo gamybos ir velniuku,o kita zuvi tai velniukais , gvozdasarikaisir dar ka turiu ,bet nesu specas , zvejoju ir tiek :yes:
vk_
Posts: 54
Joined: 28 Jul 2009, 13:23
Miestas: Aukštaitija

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by vk_ »

utn wrote:Vk tu pradziai echolota pradek stebet kai gaudai. Ar zuvis pakyla bet neima masalo, ar visai nieks nekyla. Jei nekyla tai pravedimai nepades, jos ten nera arba nesimaitina. Jei matai pakyla domisi bet neima tada keiti masalud pravedimus ir t.t. .
Pas mane paprastai echolotas rodo apie 4 m gylio ir truputi zuvu palei dugna bei daugiau zuvu 0.8-1.5 m virs dugno, o gaudau pagrinde prie dugno ir keliu koki pusmetri. Tai pas mane zuvys ne kilti, o nusileisti turi, kad uzkibtu. Bandziau ir daug auksciau kelti, kazkiek kimba. Bet geriausios zvejybos, kai kimba arciau dugno. Be to, pas mane rodo burelius zuvu, nes paprastai ir visokios smulkmes yra, tai ten echolotan ziurint sunku ka nors suprasti, as ji naudodavau tik atsirinkti eketems, kuriose nieko nera ir kuriose rodo burius. Bet kartais rodo buri ir kimba karsiokai, o kartais rodo labai panasu buri, o kimba beveik vien tik smulkme. :mda:
vk_
Posts: 54
Joined: 28 Jul 2009, 13:23
Miestas: Aukštaitija

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by vk_ »

utn wrote:tai čia ir nėra specų, pas visus skirtingi ežerai, skirtingi vandenys, skirtingi norai pas žuvis.

Vakar rišau naujas girliandas, kaip Valdas rekomendavo iš trišakiukų kur su papuošimais. Tik vakar perkant trišakius kilo klausimas, kokio dydžio rinktis, ar pačius mažiausius ar didelius ar vidutinius ?
Klausdamas patarimo, as nesitikiu sprendimo, as tikiuosi ideju, kurias toliau pats tikrinsiu.

Valdas aiskiai rase, kad geriau pasiteisina didesni trisakiukai. Pirma visi risa maziausius, o veliau pabando ir perrisineja didesnius. As taip pat jau maziausius pabandes pakeiciau didesniais. :D
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Žuvies dydžio identifikavimas nuo echoloto galimybių priklauso.
Pas mane berods keturi žuvies simboliu dydžiai, žiema neapdirbtos info nenaudoju kai vasara, pagal atspindžio galingumą echo identifikuoti bando žuvies dydi ir meta atitinkama simboli-gyli..ir tai ganėtinai tiksliai gaunąs, bent mano aparatas su tuo tvarkos gerai..
Tiesiog įsijungi žuvies simboliu režimą ir matai..pilna smulkios, arba smulki su įplaukiančiais stambesniais simboliais, arba vien patys didžiausi simboliai kabo po ekete. Pasiteisina visada, ka matau, tas ir kimba...ir jokio tupinejimo ten kur smulkme. Žvejoju, žvejojam, tik ten kur normali žuvis burias..atitinkami ir rezultatai. Geriau valanda sugaišti ieškant, nei bergždžiai tris eit per ne tas eketes.
Va Diperis ir šiandien, salia rode, kad žuvis yra o kokia zuvis :x ...o maniškis rode, kad ten kuoja stovi, kibimai tai ir patvirtino..visai netoli kita ekete, echolotas rodo tik stambius simbolius su kaikada įšokančiais smulkiais...Tai ten vien karsis kibo, plius viena aukšlė kai kirto :D i keliu desimciu ploksciaveidziu buri isoko kai manijake. Kibimas sekė kibima, 11val. as jau ėjau i krantą, užteko iki soties.
O kas be ko reik ir išmokti skaityti tai ka rodo echolotas, ir tai tik nuo praktikos nuolatines praktikos priklauso. Kai su esholtotais šimtus valandų praleidi kartu, vienaip ar kitaip išmokstąs suprast daug daugiau nei tas kas echolota tik kartais panaudoja...nevienam teko ir diperio parodymus žmonišku tekstu paaiškint, nemoka dar žmonės naudotis aparatais, tikrai nemoka ..tiksliau suprast ka mato jame .
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Stikliniai karolukai kai turi mase, jie visai kitaip juda nei plastikas..tiksliau, judresni jie po vandeniu, sukiojąs laksto, vandens lipnumą įveikia savo mase.
Plastikas daugiau inertiškas, prilieps kokiam tai kabliuko taške būna. Beto jie barška, jauti net i ranka, jei be sargelio.
Del uždėjimo, mum dzin, 8-) :D mes jei reik darom patys viska nuo A-Z.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

O pas ka kokios spalvos karoliuku darbines.
Egyda turi savo sūrinę,.
As megstu visokius Violetus, bei geltona aštria.
Kitas kolega įtikėjo balta magija.
Gal dar kas turi katai.
pvz..
https://ru.aliexpress.com/store/group/3 ... 2438meku1E
Egyda
Posts: 65
Joined: 23 Apr 2012, 18:49
Miestas: Šiauliai

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by Egyda »

:labas: Koziris, nu kaip? Atsirado vėl pasitikėjimas bezmotylkom ? Sakiau važiuok pas Valdą ir viskas susidėlios į savo vietas :D
vk_
Posts: 54
Joined: 28 Jul 2009, 13:23
Miestas: Aukštaitija

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by vk_ »

Vakar popiet nueinu ant ežero, ten įtartinai nė vieno žvejo ir skelbimas "išplaukėme, kur geriau šeria, tai yra į Lūkstą". :D Vienu žodžiu, dar pabandžiau juokinti žuvis, bet jau du savaitgalius man kimba tik smulkmė, nebemoku žvejoti, geriau reiks eiti medžius genėti. :cry: :isterik:
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Pas mane vienas karšinis ežeras yra kur ežero gylio vidurkis, pagal popierius, 80cm.
Realiai taip ir yra, 1,50m. tai duobe...2m. tai per potvyni ir tik vagoi, visai nedideliam ežero plote lyginant su visu telkiniu..
Pries pora metu gerai pajaukinęs visai padoriai atgaudžiau, pora savaičių, ant velniuok, buvo ir tu kur per ekete niekaip, valas tik pokšt.
Bet dauguma tradiciški 300-400-600g. su fanieros išpuoliais, bei bonusais parudavusiais.
Ir čia is lempos, nes ešerys pabodo.
Matyt pas jus tikrai su žuvimi labai, labai striuka...kitaip niekaip nepaaiskinama :x
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Palei mūsų kraštus, karsis ir kita stambesne žuvis, nelabai mėgsta gyli sėdėti, o tiksliau labiau mėgsta sekluma..Čia kalba ka rinktis ar 3-4m. ar 13m...pirmas variantas daugiau žadantis.
Va ešerys kuo sekliau tuo stambesnis,50cm. po ledu, patys patys gyvena, 2m. jau smulkme užgula , dar giliau dar daugiau smulkmes, ir su kita žuvimi lygiai tas pats.
Yra vietų kur stambiausios ežero žuvys, metai is metu, kimba tokiam gyli, kad išgręžus ekete grąžtą gali atremt i dugną ir palikt.
Kiti kraštai kiti žūvu papročiai.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Beje, dar vienas niuansas, ypač dabar, ypač kai saule gerai plieskia kai šiandien.
Išvalytose eketėse kimba juntamai dažniau ir didesne žuvis nei nevalytose.
Matos net, kaip nedideliam gyli žuvis renkąs i saules apsviesta plota, iskisa galvas is po ledo i ekete.
Ir čia kur seklu.
Ekečių slėpimas nuo šviesos, ižo palikimas...mitas ir nieko daugiau, galiu tai teikti 100%...bent mano kraštuose taip.
vk_
Posts: 54
Joined: 28 Jul 2009, 13:23
Miestas: Aukštaitija

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by vk_ »

valdas. wrote: , ypač kai saule gerai plieskia kai šiandien.
Pas mus šiandien sninga ir lyja. :oops:
Man šioje mūsų diskusijoje labai trūksta informacijos kaip savo telkiniuose sekasi žvejoti klubiečiams, kurie praėjo praktinį apmokymą pas Valdą. Ar sekasi tik pas Valdą, ar nors dalelę sėkmės pavyksta atkartoti ir sugrįžus, pavyzdžiui kokiose nors Kauno mariose ar, dar įdomiau, ežeruose?
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by valdas. »

Taip mitai ir žlunga.
:D
Arvydas_ri
Posts: 107
Joined: 25 Oct 2015, 21:13
Miestas: Šilalė

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by Arvydas_ri »

Rusiškos žuvys drąsesnės :)
Bet gręžimo bijo. Nedurnos, suprant, kad jau ateinam :)
garbanius
Posts: 246
Joined: 05 Apr 2010, 20:03
Miestas: Siauliai-Pakruojis

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by garbanius »

grezimas girdisi labai ir uz 50m, bet jinai nebe tiek baidosi tik susimeto ir tiek, teko bandyt :D
Robertas
Posts: 268
Joined: 07 Feb 2011, 16:54
Miestas: Telšiai - Vilnius
Location: Telše

Re: Bemasalines avizeles- velniukai

Post by Robertas »

toks jausmas kad normalios zuvies tik Zemaitijoj ir tebera :x
Post Reply