Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Žūklės kalendorius, varžybos, kt. informacija
User avatar
piatras
Pranešimai: 7917
Užsiregistravo: 11 Bal 2008, 18:42
Miestas: Kačerginė

Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė piatras » 06 Gru 2013, 14:25

Lietuvos meškeriotojai – už naudingą visiems Lietuvos piliečiams vidaus vandenų išteklių naudojimą

2013m.gruodžio mėn. 4d.


LR Seimui teikiamos Žuvininkystės įstatymo pataisos kuriomis žvejybos kvotų skirstymas ir verslinės žvejybos limitų nustatymo funkcijas norima perduoti Žemės ūkio ministerijai. Netrukus Seime vyks balsavimas dėl šių pataisų.
Pataisų atsiradimą išskirtinai įtakoja verslinės žūklės atstovai ir , neatmestina, kai kurių Seimo narių bei verslo grupuočių noras pasišildytiu rankas ES paramos pinigais bei paskanauti prie to dovanotu rūkytu unguriu ar karšiu. Šiuo atveju visiškai užmirštama, kad meškeriotojai pirkdami leidimus mėgėjiškai žūklei vien šiais metais išleido 5,1 milijono litų.
Atkuriant verslinės žvejybos sunaikintus Kauno marių žuvų išteklius, šiais metais į Kauno marias Aplinkos ministerija už žvejų mėgėjų žuvų išteklių atkūrimui skirtas lėšas įsigijo ir suleido 2 tonas arba 10,3 tūkst. vnt. lydekų jauniklių, 1,2 t arba 60 tūkst. vnt. sterkų, 1,2 t arba 13.5 tūkst vnt. šamų, 1 t amūrų ir plačiakakčių ir 0,5 t lynų. Kitais metai už meškeriotojų suneštas lėšas bus įžuvinta daugybė kitų vandens telkinių, skiriant tam apie 2,5 mln litų. Šiame sektoriuje dirba daugiau nei 700 darbuotojų, įmonių apyvarta 2012 metais siekė 187 milijonus litų ir įmonės sumokėjo 48 milijonus mokesčių. Meškeriotojų reikmenis gamina 9 įmonės, importuoja 36, veikia apie 200 mažmeninių parduotuvių Papildomai meškeriotojai išleidžia transportui, paslaugoms, kaimo turizmo sodybų nuomai. Meškeriotojams kiekvieną savaitę kuriamos trys televizijos laidos, leidžiami keturi specializuoti žurnalai. Tuo tarpu Lietuvos vidaus vandenyse (be Kuršių marių) žvejoję verslininkai per 2012 metus gavo 411 tūkstančių litų pajamų, sumokėjo 8 tūkstančius mokesčių. Negana to – valstybė juos dar parėmė leisdama įšsigyti kuro be akcizo mokesčių.
Štai kodėl apie 200 tūkstančių Lietuvo meškeriotojų siekia apginti savo teises į kokybišką laisvalaikį.
Žemės ūkio ministerija neslepia, kad priėmus Žuvininkystės įstatymo pataisas, į Kauno marias bei didžiuosius ežerus sugrįš verslininkų tinklai.Kodėl keletui gerai organizuotų verslininkų bus leista išgaudyti žuvis, kurias Aplinkos ministerija įveisė už meškeriotojų žuvų išteklių atkūrimui skirtas lėšas?
Kodėl reikia sužlugdyti šimtus milijonų litų generuojantį meškeriotojų sektorių ir atiduoti Lietuvos vidaus vandenis keletui žvejų verslininkų, kurie tinklais išgaudys Lietuvos žuvų išteklius ir sumokės už tai niekingus 8 tūkstančius litų mokesčių per metus ir kuriems pastoviai reikės valstybės paramos?
Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme nustatyta, kad Aplinkos ministerija nustato saugomų rūšių naudojimo tvarką, todėl perdavus Žemės ūkio ministerijai verslinės žvejybos reglamentavimą, funkcijų pasiskirstymas tarp ministerijų pasidarytų labai neaiškus ir komplikuotas – kuri iš ministerijų nustatytų saugomų ir Raudonosios knygos (nėgių, ungurių, lašišų, perpelių, salačių, vijūnų skersnukių) ir kitų globojamų žuvų rūšių limitus ir žvejybos bei apsaugos tvarką? Perdavus žvejybos limitų nustatymo ir kitas žvejybos reglamentavimo funkcijas Žemės ūkio ministerijai Aplinkos ministerija netektų pagrindinių priemonių šiems įpareigojimams vykdyti.
Verslinės žvejybos vidaus vandenyse reglamentavimo funkcijų perdavimas Žemės ūkio ministerijai pareikalautų papildomų valstybės biudžeto lėšų, padidintų socialinę įtampą tarp žvejų mėgėjų ir žvejų verslininkų, priešpriešą tarp ministerijų dėl verslinės žvejybos poveikio saugomoms žuvų, paukščių, vandens žinduolių rūšims, jų buveinėms ir Natura 2000 teritorijoms.
Manytume, kad žuvininkystės įstatyme galėtų būti įtvirtintos Aplinkos Ministro įsakymų nuostatos ribojančios verslinę žūklę vidaus vandenyse.
Jau senai aišku, kad verslinė žvejyba Baltijos jūros priekrantėje iki 300 m nuo jūros kranto linijos ir 3 km spinduliu nuo valstybinio Klaipėdos jūrų uosto šiaurinio ir pietinio molų galų turėtų būti draudžiama, kadangi Baltijos jūros priekrantė turi išskirtinę reikšmę. Čia yra jūrinių ir praeivių žuvų rūšių jauniklių atsiganymo akvatorija, otų, plekšnių ir daugelio kitų žuvų rūšių nerštavietės, į Lietuvos Respublikos ir Europos Bendrijos saugomų rūšių sąrašus įrašytų žuvų ir paukščių migracijos, sankaupų vieta.


Meškeriotojų sąjungos steigiamoji grupe

Ugnius Leimontas.Žūklės museline meškere klubo "Flyfishing.lt" prezidentas
Vytautas Čepukas. Povandenininės žūklės klubų atstovas
Andrius Navalinskas. Portalo “Kitam krante” atstovas.
Saulius Mikalauskas. Asociacijos žvejų klubo "Žvejo tribūna" atstovas
Narutis Dzimidas. Lietuvos sportinės žvejybos federacijos prezidentas
Tomas Būdas. Lietuvos karpininkų asociacijos prezidentas
Vaidas Minkevičius. Klubo„Vienam gale kablys“ atstovas
Vladimir Adelšin. Žūklės klubo „Merkys“ prezidentas
Rimas Ramonas .Klubo „RR Fishing team“ atstovas.
Kęstutis Pivoriūnas. Klubo „Žvejys.LT“ atstovas
Modestas Mataitis. Klaipėdos muselinės žūklės klubo „Verpetas“ atstovas.
Kęstutis Gelumbauskas. Garažų ir mažųjų laivų eksploatavimo bendrijos „Smiltelė“ valdybos pirmininkas.
Gediminas Šaučiuvienas. UAB Triturus/Angler’s zone direktorius.
Saulius Vigraitis. UAB „Kotas“ direktorius
Rasa Miškinienė . Rapala-VMC Baltijos šalių finansų direktorė
Audrius Jakštas. UAB "Aisės gidai" direktorius
Antanas Kontautas. Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto prodekanas
Tomas Virbickas. Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto Hidrobiontų ekologijos ir fiziologijos laboratorijos Gėlųjų vandenų ekologijos sektoriaus vadovas
Romualdas Žilinskas. Žurnalo “Žūklė“ vyr. redaktorius
Rolandas Kažimėkas, Žurnalo „Žvejys ir Žuvis“ redaktorius
Dalius Rakutis. Žurnalo „ŽvejOK“ redaktorius
Audrius Blinstrubas. Žurnalo "Meškeriotojas" vyr. redaktorius

umbro
Pranešimai: 2561
Užsiregistravo: 17 Bal 2008, 10:19
Miestas: Panevezys

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė umbro » 06 Gru 2013, 14:48

Meškeriotojai pirkdami leidimus mėgėjiškai žūklei vien šiais metais išleido 5,1 milijono litų + Meškeriotojų reikmenis gamina 9 įmonės, importuoja 36, veikia apie 200 mažmeninių parduotuvių Papildomai meškeriotojai išleidžia transportui, paslaugoms, kaimo turizmo sodybų nuomai. Meškeriotojams kiekvieną savaitę kuriamos trys televizijos laidos, leidžiami keturi specializuoti žurnalai (kiek tos dar imones mokesciu sumoka valstybei !!!)

ir...

A didieji verslininkai: sumokėjo 8 tūkstančius mokesčių. Negana to – valstybė juos dar parėmė leisdama įšsigyti kuro be akcizo mokesčių + ir kuriems pastoviai reikės valstybės paramos.

nu jo :shock:

Amigo

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Amigo » 06 Gru 2013, 18:12

Verslininkai greiciausiai seimunams atkatus moka, o mes nemokam, todel musu interasai jiems ir neidomus .

Aqua v.

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Aqua v. » 06 Gru 2013, 21:16

As irgi nustebau be galo: lietuvoj verslininkai slepe pajamas, nemoka mokesciu :shock: ???
Nu cia visi kiti lietuviai turi pilna teise vien uz tai juos pasmerkt! :fonke:
Ir ypac mes, 'megejai', tai tikrai dviem galvom uz verslininkus ........., niekad nenusmaugsim daugiau, nei reikia pusiausvyra gamtoj palaikyt. Net GA nereikalinga mums - kas girdejo, kad 'megejas' nusizengtu ar butu nubaustas :x :stop: ?

User avatar
piatras
Pranešimai: 7917
Užsiregistravo: 11 Bal 2008, 18:42
Miestas: Kačerginė

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė piatras » 06 Gru 2013, 21:43

:mda: Šiaip ar taip tai yra solidesnė priešprieša nei "menamų kovotojų" pavieniai pirstelėjimai po vandeniu... :x :D O kad ŽŪM planuojama įkurti naują "artelę" košti Kauno marioms sužinojau iš ASU :yes: nes ten bus ir šios pakraipos specialistų kalvė :Yess:

Aqua v.

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Aqua v. » 06 Gru 2013, 22:06

KM senai ir be perstojo kosia jungtine Vl-Kn artele "Larus 360 - Brig 420".
Jei situ niekas neprismaugs (bent iki teisetu laimikiu), nebus geriau nei prie 'verslininku'.

O 'pareiskimai spaudai' skirti placiai(pilkai) auditorijai. Tai neapsimulkinkit saves tais paciais piar pareiskimais ;) .

User avatar
piatras
Pranešimai: 7917
Užsiregistravo: 11 Bal 2008, 18:42
Miestas: Kačerginė

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė piatras » 06 Gru 2013, 22:28

Tai valio :plojam: dar metus pažuvinam ir atiduodam sietkininkam :Yess:

Saulius.triturus
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 11 Lap 2013, 22:32
Miestas: Vilnius

Re: Blevyzgos, pokalbiai apie viską v.71 Tema nemoderuojama

Standartinėparašė Saulius.triturus » 16 Gru 2013, 18:22

SOS Lietuvos meškeriotojams !!!

Šių metų gruodžio 17 d. LR Seime, skubos tvarka norima priimti Žuvininkystės įstatymo pataisas, kurios praktiškai užkirs kelią bet kokiam verslinės žvejybos ribojimui ir sudarys palankesnes sąlygas šešėliniam žvejybos verslui.
Teikiamame Žuvininkystės įstatymo pakeitimo projekte numatyta, kad žvejybos vidaus vandenyse limitus, verslinės žvejybos vidaus vandenyse draudimą arba ribojimą Aplinkos ministerija nustato tik remdamasi žuvų išteklių tyrimų duomenimis ir suderinusi su Žemės ūkio ministerija. Tokiu būdu užkertamas kelias reglamentuojant žvejybą atsižvelgti į ekonominius ir socialinius aspektus. Priėmus tokias įstatymo nuostatas praktiškai visuose vandens telkiniuose, kuriuose žuvų išteklių būklė yra gera, aplinkos ministras bus įpareigotas leisti verslinę žvejybą.
Kai šalyje klesti nelegali žvejyba Seimo nariai užsibrėžė tikslą sudaryti dar palankesnes sąlygas ir taip jau išsikerojusiam šešėliniam verslui. Prieš pusę metų LR Seimas dešimt kartų sumažino administracinę atsakomybę už verslinės žvejybos jūrų vandenyse nuostatų šiurkščius pažeidimus, sumažindami maksimalią baudą už tokius pažeidimus nuo 10 tūkst. Lt iki 1 tūkst. Lt. Dabar siekiama toliau gerinti sąlygas pažeidėjams padidinant pasvertų žuvų realaus svorio ir įrašyto į dokumentus svorio leistiną paklaidą, baudžiant už verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos pažeidimus simboline 50 Lt bauda, nepriklausomai nuo to kokia žala padaroma žuvų ištekliams, švelniau baudžiant už sugautų žuvų kiekio neįrašymą į žvejybos žurnalą ir kitus žvejybos apskaitos tvarkos pažeidimus.
Lietuvos Respublikos valstybės kontrolė 2012 m. atliko valstybinį auditą ir nustatė, kad dėl ydingų žemės ūkio ministro įsakymu patvirtintų Žvejybos vidaus vandens telkiniuose kvotų skyrimo taisyklių nuostatų valstybės biudžetas netenka nemažų lėšų, kurios būtų skiriamos žuvų išteklių atkūrimui ir saugojimui. Konkurencijos taryba nustatė, kad daugelis kvotų skyrimo taisyklių punktų prieštarauja Konkurencijos įstatymo reikalavimams. Atsižvelgiant į tai š. m. birželio 20 d. buvo priimtas Žuvininkystės įstatymo pakeitimo įstatymas, kuriame visos su žvejyba vidaus vandenyse susijusios funkcijos, įskaitant ir žvejybos kvotų skyrimą, perduotos Aplinkos ministerijai. Tačiau dabar numatyta vėl grąžinti žvejybos kvotų skyrimo vidaus vandenyse funkciją Žemės ūkio ministerijai.
Mūsų (meškeriotojų) Lietuvoje yra daugiau nei 200 tūkstančių. Mums žvejyba yra gyvenimo dalis, hobis, poilsis. Mes nemokame kitaip ilsėtis. Lietuvos Respublikos Konstitucija užtikrina kiekvieno žmogaus teisę turėti poilsį. Manome, kad skubotai priimami Žuvininkystės įstatymo pakeitimai žymiai pablogins sąlygas mėgėjų žvejybai, todėl mes galime ir turime apginti savo teises.

Brangūs bičiuliai - meškeriotojai ir jiems prijaučiantys. Kreipiamės į visus Lietuvos meškeriotojus, o ypač - į gyvenančius sostinėje ar šiuo metu ten viešinčius
Šiandien kaip niekada reikia Jūsų pagalbos. Rytoj, gruodžio 17 dieną, apie pietus Seimas svarstys naują žuvininkystės įstatymo projektą, kurį parengė verslinės žūklės lobistai, siekdami pasiglemžti mūsų ežeruose ir upėse gyvenančias žuvis. Jeigu šis projektas Seimo narių bus patvirtintas – verslinė žūklė tikriau bus vykdoma daugelyje mūsų vandens telkinių ir įsitvirtins ten ilgiems metams.
Neleiskime grupei įteisintų brakonierių ir jų interesus ginančių politikierių atimti iš mūsų mėgiamo poilsio galimybės. Juk ežerai ir upės be žuvies – mirę vandens telkiniai, kuriuose mums nėra ką veikti. Ateikite gruodžio 17 dieną, antradienį , 9:30 valandą ryto prie Seimo rūmų ir pareikškite kartu su mumis savo protestą.

Lietuvos meškeriotojų sąjungos Steigiamojo suvažiavimo iniciatyvinė grupė :
Ugnius Leimontas. Klubo "Flyfishing.lt" prezidentas
Vytautas Čepukas. Povandenininkų klubo atstovas
Andrius Navalinskas. Portalo “Kitam krante” atstovas.
Saulius Mikalauskas. Asociacijos žvejų klubo "Žvejo tribūna" atstovas
Narutis Dzimidas, Lietuvos sportinės žvejybos federacijos prezidentas
Tomas Būdas, Karpininkų asociacijos prezidentas
Vaidas Minkevičius, Klubo„Vienam gale kablys“ atstovas
Vladimir Adelšin, Klubo „Merkys“ prezidentas
Rimas Ramonas,Klubo „RR Fishing team“ atstovas.
Kęstutis Pivoriūnas, Klubo „Žvejys.LT“ atstovas
Modestas Mataitis, Klaipėdos muselinės meškerės klubo „Verpetas“ atstovas.
Kęstutis Gelumbauskas, Garažų ir mažųjų laivų eksploatavimo bendrijos „Smiltelė“ valdybos pirmininkas.
Gediminas Šaučiuvienas, UAB Triturus/Angler’s zone direktorius.
Saulius Vigraitis, UAB „Kotas“ direktorius
Rasa Miškinienė, Rapala-VMC Baltijos šalių finansų direktorė
Audrius Jakštas, UAB "Aisės gidai" direktorius
Antanas Kontautas, Klaipėdos universiteto Gamtos ir matematikos mokslų fakulteto prodekanas
Tomas Virbickas, Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto Hidrobiontų ekologijos ir fiziologijos laboratorijos Gėlųjų vandenų ekologijos sektoriaus vadovas
Romualdas Žilinskas, Žurnalo “Žūklė“ vyr. redaktorius
Rolandas Kažimėkas, Žurnalo „Žvejys ir Žuvis“ redaktorius
Dalius Rakutis, Žurnalo „ŽvejOK“ redaktorius
Audrius Blinstrubas, Žurnalo "Meskeriotojas" vyr. redaktorius

User avatar
Andu
Pranešimai: 1837
Užsiregistravo: 20 Kov 2009, 13:41
Miestas: Kaunas

Re: Versline zvejyba

Standartinėparašė Andu » 17 Gru 2013, 13:23

... išsigando "grupė tovariščių" ir posėdį nukėlė ketvirtadieniui
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/li ... 2762?cf=df
Prikabinti failai
piketas prie seimo 2013 12 17.jpg

jackfish
Pranešimai: 3003
Užsiregistravo: 18 Bal 2008, 17:30
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė jackfish » 17 Gru 2013, 13:40

Kaip supratau, sis klausimas atidetas iki ketvirtadienio.

User avatar
Andu
Pranešimai: 1837
Užsiregistravo: 20 Kov 2009, 13:41
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Andu » 17 Gru 2013, 14:21

jackfish rašė:Kaip supratau, sis klausimas atidetas iki ketvirtadienio.

...atidėtas, ir visi laukia - jau rūpinamasi leidimais, kad nekiltų nesusipratimų su policija ir Seimo apsaugos tarnyba. Vienžo, visi kas gali vėl laukiami prie Seimo ketvirtadienį 9.30 Pirmas bandymas pavyko, daug kas iš seimūnų palaikiųsių taip nereikalingas pataisas jau atsitraukė, bet liko dar KRK (Kaimo reikalų komitetas). Tačiau net jei ir pavyktų negeriesiems prastumti tinklininkams palankias pataisas - jau paruošta dirva Prezidentūros veto: yra labai nepalankios tinklininkams teisininkų, STT ir Konkurencijos tarnybos išvados "parsas:
o va kas vyko po piketo Seime - ir delfis jau raso:
http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... z2njBjzLnZ

Pats laikas fiksuoti mūsų "tovariščių" pavardes - tauta turi žinoti savo didvyrius :fonke:
Last edited by Andu on 17 Gru 2013, 14:29, edited 1 time in total.

Saulius.triturus
Pranešimai: 71
Užsiregistravo: 11 Lap 2013, 22:32
Miestas: Vilnius

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Saulius.triturus » 17 Gru 2013, 14:23

Tiketina,kad ketvirtadieni reiks rinktis rimtesne kompanija. Pasiplanuokit darbus ,kas prijaucia megejiskai zuklei

User avatar
Andu
Pranešimai: 1837
Užsiregistravo: 20 Kov 2009, 13:41
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Andu » 17 Gru 2013, 21:10

Tomo Būdo įspūdžiai po šios dienos piketo:

2013 m. gruodžio 17 d. Piketas
Šiandien prie seimo įvyko meškeriotojų nesankcionuotas piketas, dalyvavau ir aš, deja karpininkų daugiau nemačiau. Apskritai, kai tik tenka organizuoti kažkokius meškeriotojų susibūrimus apginti savo pozicijas, sekasi nekaip. Įvairiuose forumuose, žvejyboje ar privačiuose pokalbiuose visi ereliai, bet kai tik reikia viešai parodyti savo poziciją, kažkodėl bėgame į krūmus. Žmonių susirinko nedaug, apie 40-50, žinoma tai ir organizatorių kaltė (kuriems priklausau ir aš), bet atsižvelgus į tai, kad viskas buvo daryta ekspromtu dėl susiklosčiusių aplinkybių (dėl įstatymo svarstymo netikėtai įtraukto į seimo dienotvarkę) ir meškeriotojams pranešta tik išvakarėse, tai gavosi pusė velnio. Svarbiausiai buvo atkreiptas dėmesys į tą problemą, kuri aktuali daugeliui meškeriotojų. Piketo pradžioje buvo priėjęs pasikalbėti Aplinkos ministras V. Mazuronis, žadėjo laikytis savo griežtos pozicijos, kuri palanki meškeriotojams.
Kol visi stovėjome tik būryje, be plakatų, buvo ramu. Po to Gedas (Triturus) atnešė plakatus pakabintus ant meškerių, iškėlėme, pradėjome mosuoti, pozuoti. Prisistatė seimo apsauga, taikiai nuvijo mus 75 metrus nuo seimo rūmų. Prabėgus 15 minučių išgirdome policijos sirenas kaukiančias per visą Gedimino prospektą, kažkas garsiai pajuokavo ,,Va žiūrėkit mūsų pakuoti važiuoja" . Ir ką jūs manote, prisijuokavome, nes policijos autobusiukas su tamsintais stiklais ir įjungtais žiburėliais sustojo prie pat mūsų. Išlipo porą pareigūnų, klausinėjo ką čia veikiame, klausė kas organizatoriai šio ,,meeto", prisiduoti norinčių neatsirado. Policininkai pasitaikė padorūs, kartu su mumis pastovėjo, turbūt prižiūrėjo, kad nedarytume betvarkės. Na o po to mes taikiai išsiskirstėme. Planas minimum manau buvo atliktas, atkreipėme žiniasklaidos dėmesį į savo problemas. Kitas labai svarbus dalykas, kad seimas išbraukė iš dienotvakės meškeriotojams svarbius numatomus pakeitimus įstatyme. Žinoma, gal piketas ir ne daug įtakojo tokiam seimo sprendimui. Čia galbūt reikėtų dėkoti V. Mazuroniui, bet nereikia užmiršti ir kuriamos Meškeriotojų sąjungos indėlio, kuri išvakarėse visiems seimo nariams išsiuntinėjo pranešimus susijusius su meškeriotojų problemomis.
Daug kam neaišku, ko gi tie meškeriotojai tokie neramūs paskutiniu metu. Paaiškinsiu liaudiškai, nes gilinantis į biurokratų kuriamas įstatymų pataisas, dažnai normalių žmonių smegenys nesuvirškina pateiktos informacijos. Visi žinome, kad nuo 2015 metų Lietuvos vidaus vandenyse turėtų nelikti verslininkų tinklų, bet tam kelią nori užkirsti Žemės ūkio ministerija, įstatymiškai perimdama verslinės žvejybos kvotų (limitų) dalinimą verslinės žūklės įmonėms. Šiuo metu kvotas turi dalinti Aplinkos ministerija, kuri atsižvelgs į savo ministro įsakymą (įsakymas yra žemiau už įstatymą) ir kvotas dalins automatiškai jas mažindama siekiant mažinti tinklus vandenyse. Kadangi Žemės ūkio ministerija per verslininkų lobistus veikia labai aktyviai norėdama pakeisti būtent įstatymą dalinant kvotas, todėl seimo komitetai aktyviai siūlo šių pataisų prastūmimą balsavimui seime, matyt laukia palankaus momento, kai meškeriotojų aistros aprims, nes dėl įvairių priežasčių šios įstatymo pataisos tai pateikiamos, tai vėl atšaukiamos. Manau, kad būsimoji Meškeiotojų sąjunga rankų irgi nenuleis ir akylai stebės situaciją seime.
Dažnam meškeriotojui iškyla klausimas, kodėl gi Žemės ūkio ministerija visais įmanomais būdais siekia kvotų skirstymo. Čia jau kyšo ilgos zuikio ausys su Eurpos sąjungos pinigais. 2014-2020 metų paskirtos ES lėšos skirtos būtent projektams sudarytiems ŽŪM biurokratų ir per žuvininkystės vystymo programas verslinės įmonės, žvejojančios tinklais, susižers labai nemažus pinigėlius, neduodami jokios naudos valstybei ir meškeriotojams. Visi puikiai atsimename 20 milijonų mailiaus bylą,ar neseniai nuskambėjusią dumblo kasimo Nevėžyje istoriją, kas garantuos, kad nebuvo ruošiamas ,,otkatas" ŽŪM biurokratams kuriantiems patogius ES lėšų panaudojimo projektus. Dabar irgi priruošta 2014-2020 metų projektų, pagal kuriuos meškeriotojai darantys rekreacinį verslą neturi šansų gauti net lito. Akivaizdžiai viskas paruošta tik verslinei žvejybai tinklais, matyt vėl su ,,otkatais". O galėtų meškeriotojai tuos pinigus panaudoti kad ir telkinių pakrančių tvarkymui, poilsiaviečių rengimui, meškeriojimo vietų paruošimui, valčių nuleidimo vietų paruošimui, prieplaukų statymui, žuvų mokslinei analizei, vandens telkinių mokslinei analizei, žuvitakių statymui, seminarų rengimui ir įvairiems panašiems dalykams surištiems su rekreacija, poilsiu ir verslu.
Šiandien per TV girdėjau, kaip Salamakinas porijo apie tai, kad leidžiama tinklais gaudyti tik trijuose procentuose Lietuvos vandenų, na vėl žmogelis nebendrauja su skaičiukais. Šiaip tai gerai būtų tie trys procentai įskaitant jūrą. Na o po to, kai neliktų vandenyse tinklų, galima drąsiai apeliuoti ir į meškeriotojų sąmoningumą.Giliai įsitikinęs, kad dingus pavyzdžiams, kai žuvys naikinamos, meškeriotojai, o ypač jaunimas, sąmoningai pradės laikytis žuvų sugavimo normų, o dar geriau atsiras daugiau žvejojančių principu ,,pagavai - paleisk".

Tomas Būdas.

User avatar
Andu
Pranešimai: 1837
Užsiregistravo: 20 Kov 2009, 13:41
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Andu » 17 Gru 2013, 23:14

Niekur nepublikuotas Mazuronio interviu (P. Korsakas)
https://www.facebook.com/photo.php?v=240737766094259

Stopas
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 14 Rgs 2011, 12:12
Miestas: Vilniaus priemestis

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Stopas » 18 Gru 2013, 19:06

Tai ar eis kas iš vilniečių?

Nesu tikras ar pavyks man iš darbo ištrūkti (nes šiandien teko laisvo pusdienio prašyti), bet plakatą darysiu ir stengsiuosi kaip nors prisijungti.

jackfish
Pranešimai: 3003
Užsiregistravo: 18 Bal 2008, 17:30
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė jackfish » 18 Gru 2013, 19:47

Imetu arunciko zinute cia:

Code: Pasirinkti visus

Rytoj vaziuojam i Vilniu prie seimo. Nors kazkiek norintys skambinkit, paimu is Kauno ir link vilniaus pakeliui. Skambinkit nesidrovekit    864675572

User avatar
Deivis
Administratorius
Pranešimai: 2811
Užsiregistravo: 11 Bal 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Deivis » 18 Gru 2013, 20:01

10.30–10.45
Žuvininkystės įstatymo 2, 5, 6, 15, 16 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 141, 142, 143, 144 straipsniais įstatymo projektas
svarstymas
desne http://www3.lrs.lt/pls/inter2/dokpaiesk ... _id=462272

skroblas66
Pranešimai: 45
Užsiregistravo: 02 Rgs 2010, 14:06
Miestas: Vilnius3o

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė skroblas66 » 18 Gru 2013, 20:22

Butinai eis!!! Tik neaisku (man ) kuria valanda...Yra sukurtos temos biteje ir zvejo tribunoje, tai ten chebra formuoja ekipazus ir is kitu miestu.

User avatar
Andu
Pranešimai: 1837
Užsiregistravo: 20 Kov 2009, 13:41
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Andu » 18 Gru 2013, 20:33

Šios dienos piketas prie vyriausybės. Paskutinėmis žiniomis - vyriausybė pataisoms nepritaria :Yess: Liko seimą įtikinti
http://www.zvejotribuna.net/forumas/vie ... 4&start=30

User avatar
Deivis
Administratorius
Pranešimai: 2811
Užsiregistravo: 11 Bal 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Deivis » 19 Gru 2013, 10:57

Jungiamės ir žiūrim, kas bus.
desne http://www.seimastiesiogiai.lt/

User avatar
Dovis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 04 Gru 2011, 14:01
Miestas: Kaunas
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Dovis » 19 Gru 2013, 11:18

Kokio papildinio čia riekia kad rodytu?

User avatar
Deivis
Administratorius
Pranešimai: 2811
Užsiregistravo: 11 Bal 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Deivis » 19 Gru 2013, 11:22

Man paspaudi ir rodo :x

Taacis

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Taacis » 19 Gru 2013, 12:13


User avatar
Dovis
Pranešimai: 310
Užsiregistravo: 04 Gru 2011, 14:01
Miestas: Kaunas
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Dovis » 19 Gru 2013, 12:30

Tai čia jau valioo!!!?? :plojam:

Taacis

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Taacis » 19 Gru 2013, 12:58

Dovis rašė:Tai čia jau valioo!!!?? :plojam:

Dar ne, suklaidinau, cia dar nepritaria tik LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KAIMO REIKALŲ KOMITETAS. Seimas dar nebalsavo lygtais. Blyn kaip ten jie viska teezina, begali bekrashto.

User avatar
skwazi
Site Admin
Pranešimai: 2250
Užsiregistravo: 11 Bal 2008, 06:54
Miestas: Siauliai

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė skwazi » 19 Gru 2013, 13:10

Kaip supratau žiūrėdamas transliaciją, tai nutarimas atidėtas, papildomai kreipsis dėl antikorupcinės išvados, o gavus atsakymą kažkada grįš prie klausimo svarstymo.

Stopas
Pranešimai: 224
Užsiregistravo: 14 Rgs 2011, 12:12
Miestas: Vilniaus priemestis

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Stopas » 19 Gru 2013, 14:35

Vis kazkas i ta puse.
Patrypciojom siandien as, Taacis, Jeris ir Aruncikas. :plojam:

User avatar
Andu
Pranešimai: 1837
Užsiregistravo: 20 Kov 2009, 13:41
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Andu » 19 Gru 2013, 23:04

skwazi rašė:Kaip supratau žiūrėdamas transliaciją, tai nutarimas atidėtas, papildomai kreipsis dėl antikorupcinės išvados, o gavus atsakymą kažkada grįš prie klausimo svarstymo.

Iš Tomo Būdo (karpininkų asociacija) laiško: "...seimas vel prastumti svarstyma, motyvuodami tuo, kad korupcijos komisijoje nera kvorumo. Bet Razma frakcijos vardu atstovejo, kad butu balsavimas, kad svarstyma atidetu pirmadieniui ir pasiule vel balsuoti. Aciu balsavusiems ir palaikiusiems Razmos pasiulyma. Atideta iki pirmadienio."

User avatar
Andu
Pranešimai: 1837
Užsiregistravo: 20 Kov 2009, 13:41
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Andu » 19 Gru 2013, 23:45

Stopas rašė:Vis kazkas i ta puse.
Patrypciojom siandien as, Taacis, Jeris ir Aruncikas. :plojam:

Jerį nufotkino ir suskaičiavo. Vienžo, Remyga, pats laikas imti kastuvą ir išsikasti bunkerį :-P
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/li ... 3400?cf=df
(žiūrėti nuotraukų galeriją)

User avatar
Andu
Pranešimai: 1837
Užsiregistravo: 20 Kov 2009, 13:41
Miestas: Kaunas

Re: Iniciatyvinės grupės pranešimas spaudai

Standartinėparašė Andu » 21 Gru 2013, 02:08

Sorry, kad niekuo perdaug nenudžiuginu - karas tęsiasi...
Prikabinti failai
Skelbimas.jpg


Grįžti į “Sportinė žūklė, klubų veikla”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečiai(ių)