Spiningo kotai

Spiningai, ritės, valai, masalai...
Šmitas
Posts: 163
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Spiningo kotai

Post by Šmitas »

Gal jus ir teisus, neturiu tokios praktikos tokiuose gyliuose, tai negaliu nieko pakomentuoti. Pas mane aplink negilus vandenys.Visi zvejybiniai darbiniai gyliai mano 2-6m (8 max), tai kitokie valai ir svoriai dirba. Valdas gal kazka gali pokementuoti, tas kolega viska isbandes, perbandes. . Plius kiekvienam savas supratimas apie koto darba, vieniems tinka vieni, kitiems kiti. Kaip ir masinos nera geriausios, vieni perka Citroena kiti vw. Kitaip butu tik 1 gamintojas.
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

Pas Valdą 13 - 16 metrų gylis tai nebent šulinį. O manęs Arion savybės su vertical jiging nedomina :D
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Ką aš žinau :mda: ..gaudau su 18g. ir 21g. Arionais kurie ilgiausi savo giminei 4-5m. gyli ant minkšto dumblo- karšinio, nes nemėgstu mažu starkiuku kurie maląs ant kieto... (čia kita tema diskusijai, kodėl vieniems Starkio vidurkis ,pastovus, 4-6kg. o kitiems laimikiu pagrindas partizanai).
Viskas man ok. i ranka, ką aš žinau, :mda: gal jautruolis aš tiesiog koks neorientuotas :x :oops:
Kai masalas virš dugno valas zvimbia i ranka pjaudamas vandeni, viskas ,,girdis,, jaučiąs kuo puikiausiai. Kai nebezvimbia ir viršūnėlė krusteli suprask i dumblą įlindo jau. Beje i viršūnėlę išvis aš nepratęs žiūrėti, pirmi du trys metimai ir akys pasigauna įdomesnės veiklos.
O ,kad ant Starkinio tradicinio ,,asfalto,, nejaust čia jau ne pas mane.. :x

Įtarimas, kad pas mane vanduo skystesnis nei pas kitus ir tiek... :D
+ kaip aukščiau jau minėta, ne visiems tiks ir patiks exxxtrafastai pagal jau įaugusia i kraują- pasąmonę žūklės maniera.
Patiks jie tiems kam masalo animacija neapsiriboja vien monotoniškais šuoliukais ant dugno ritės pagalba. Beje ritė pas mane beveik vien tik valo surinkime ir tedalyvauja, pravedime praktiškai niekad.
Arionas tai kotas kurio ,,arkliuks,, animacija blanku. O dėl jautrumo čia jau kiekvienam savi ,,flomasteriai,,.
Čia kaip su tvičingu ir tam skirtais kotais ..vieniems prilipo o kitiems...


ps. beje, busiu taipogi nesuprastas manau, bet kuo ilgesnis kotas valtį tuo kokybiškesnis- įvairesnis pravedimas įmanomas...todėl aš renkuosi kuo ilgesnius blankus-kotus, pagal maks ką galima gaut duotoi kotu linijoi..kalba apie ale džigo stilių.
Šmitas
Posts: 163
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Spiningo kotai

Post by Šmitas »

edmundaxx wrote:Tai Xesta S64S puikiai tam tiktų ;)
NU neisdrysau del ilgio...
Pagriebiau Tict EXR611S-SIS .tuos nuolaidos black friday.... 2m senumo modeli , norejos kokio tict 2022 :oops:
Papurcius 73s ir 611s ..toks jausmas kad minimaliai blankas astresnis 611s, tikiuos su 3gr dirbs gerai. Kiek ziurejau youtube kur gaudo, atrodo 2,5gr atidirbinejo man tinkamai...beliko sulaukt silumos testdraivui :geras:
RemigijusS
Posts: 38
Joined: 12 Oct 2017, 06:11
Miestas: Vilnius

Re: Spiningo kotai

Post by RemigijusS »

Turejau toki kryziu, tai man tik orbitas 110 normaliai tvicinosi...
edmundaxx
Posts: 372
Joined: 17 Jul 2011, 12:47
Miestas: Panevėžys/Marijampolė

Re: Spiningo kotai

Post by edmundaxx »

Šmitas wrote: Pagriebiau Tict EXR611S-SIS
Turėjau, pardaviau, nes man su juo nei su 3gr nei su 4gr buvo nelabai samonė žvejot.
Šiaip aštrus, kietas, skambis kotelis. Mano skonio :D tik tada norėjosi kitokios galios.
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

košmarelis wrote: Padaryk eksperimentą, pasiimk du svarelius vienodus, kokiais gaudai, tarkim po 18 g. ir uždėk tą masalą, kuriuo gaudei tada. O ant antrojo uždėk kažką pailgo, tarkim REINS ROCKWIBE SHAD 4'' arba analogiško ilgio kokį TVISTERĮ. Kad masalas būtų pailgas ir maksimaliai greitai skęstų po vandeniu. Tai va, nuvaryk ten pat, kur gaudei ir pabandyk pagaudyt savo masalu bei pailgu masalu, spėju - skirtumą pajusi.
Neabejoju, kad pajusiu. Viską aš suprantu, ne pirmi, ne dešimti metai su spiningu, ir ne viena dešimtis tūkstančių metimų padaryta. Aš čia labiau kėliau teorinį klausimą tarp "kietų" kotų ir sąlyginai "minkštų" (tokių, pas kuriuos masalui skęstant viršūnė bent minimaliai įlinksta) rezonansinių savybių į ranką.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Jautrus ar ne kotas-blankas i ranka labai nesunkiai patikrinamas reikalas.
Tereik pažvejot Starki naktį. ;)
Manau gan greit taps aišku kuris variantas apsol netikes tokiai žūklei, omeni jautrumo i ranka atžvilgiu.
Ne viena ir net ne pora dešimčių kartu tai jau patikrinta, visi grebliai perlaipioti, klaidos išmoktos.
Kas temoi tas supras apie ką aš čia ,,birbauju- bambu,, po nosim.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Jei be hemoro žvejybos metu, universalaus duotom charakteristikoms koto nebus.
Vien dėl ilgio specifikos net.
Lašišai nuo kranto reik ilgo o tvičingui geriausia trumpas...pasekoi su trumpu nelabai ką bus veikt ant upes kranto o su ilgu normalus tvičingas tai daugiau teorinis reikalas. Daug veiksmo o rezultatas piššš , skaudantis riešai ir tiek.
Nors pagaut aišku imanoma ar taip ar anaip. Bet visgi žūklė neturetu tapt fizine ir nervine kančia.
O kas per viduriuka, taip sakant ,,pigia mėsa šunis ėda,,..patenkintas neliksi.
Geriau pasispaust, o gal ir net nereiks pasispaust, ir paimt du pigesnius bet skirtingus kotus nei viena ,,kruta,, bet netinkama pusei žūklių.
Juolab vienas koks croix normalesnis bus kainoi kai du mažiau pasikėlusiu brendu kotai.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Taip Arionas ne tam. Užkabinus ,,traukini,,jis jo gesinime tik teoriškai ir trumpam tesudalyvaus.
Matau, kad esat iš Vilniaus o ne iš kokio kaimo kai aš.
Užeikit i vietine Salmolita, o paskui dar i kokias dvi didesnes žūklines.
Užklauskit dėl Lašišiniu kotu, kas madoi kas tope o kas šiaip norm, nepermokant.
Susidarysit vaizdai, kainas...pakratysit palaikysit, ir net tiek pakaks, kad nebekiltu kitu minčiau.
Yra tikrai nebrangiu kotu tam reikalui, bet aš kitam Lietuvos gale ir pas mus visai kiti brendai groja nei jūsų kraštuos.
Man asmeniškai Kinetic produkcija :ilike: Ir muselinės dvirankes ir šiaip kotai.
Bet čia mūsų vietinėi platinimo zonoi ans sukas. Pas jus nesu nei matęs nei girdėjas, kad butu kur. Ir su kitais brendais panašiai..Vienos didmenos Vilnius Kaunas, Kitos pajūrisir pan. ir vyraujantis brendai pas mus- jus, parduotuvėse, skirias.
O dėl džigo, tai patariu net nežiūrėt i galimybe suderinti ir Lašišini ir džiugini varianta. Apsol skirtingi kotu parametrai pas šiuos abu budus.
Net Tvičinis ir džiginis kotas daugiau turi bendrumu nei Lašišinis ir visi kiti. Tiesiog prarasit laika nervus ir net pinigus.
Kaip pvz. Arionas iki 28g. pilnai gali būti ir tvičinis ir džiginis, bet tikrai ne Lašišinis.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Jei laikytasi technologijos lušt neturi nei taip nei anaip.
Svarbu, kad epoksidinė derva jungianti visa tai butu pilnai užpildžiusi visas tuštumas.
Imant pavyzdžiu fiderinius kotus, ju viršūnėles ir tvirtinimo vieta i blanką, ten beveik išimtinai išreikštas konusas buna pas pigesnius ir vidutines kainos variantus, nes taip lengviau padaryti, nereik didesnio tikslumo suleidime .O cilindrinis pas topa-anglini pagrinde tesutinkamas. Ir tai nei pliusas nei minusas.Toi vietoi kotai tiesiog nelūžta, net pas visiška kinietiška piguva. Aišku jei nėra pažeisti, ar kaiptai kreivai pagaminti.
Ir ten apkrovos visai ne tos kaip pas spininga, tame mazge-vietoje.
Tiesiog jum papuolė brokas ir tiek.
Esu matęs kaip šamukas toks norm yra prišvaretuojamas prie borto su iki 10g. Arionu. nebepamenu tiksliai iki kiek g., viskas barankoi. Ir pofig.

Tiesiog jum papuole bloga korta ta diena kai pirkotės kotą ir tiek.


ps. broliui šiemet padovanojau iki 12g.Ariona, kai grįžo atostogų iš Norges.(beje man šis variantas visai nepatiko kai pabandžiau).
kol buvo čia, įkirto kelias žuvis iki metro kurtai, dvi lydekas dideles ir kelis starkius rimtus. Ir svorius taip biški ne tuos mete karts nuo karto nei rekomenduojamas užrašas ant blanko. Koto galas ir po valtim-vandeniu buvo ir per bortą kliuvo jam but perlenktam po dideles žuvies spurto, kai pasikeli o ji ima ir su tuom nesutinka ...pasekmių jokiu.
Robke
Posts: 789
Joined: 11 Apr 2008, 12:14
Miestas: Panevezys

Re: Spiningo kotai

Post by Robke »

;) ir man tokia mintis kilo, kaip Valdo rašyta, jei ten pilnai užpildyta EPO, tai pabarabanu tas neatitikimas diametrų ;)
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Buvo čia klausimėlis kurtai, kaip atrodo ta animacija kotu ir kam reik greito koto.
Aišku čia pats pats paprasčiausias vienas iš, bet užtat gražiai matos.
https://www.youtube.com/watch?v=UCQwaIXBKJM
Šmitas
Posts: 163
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Spiningo kotai

Post by Šmitas »

Klausimelis:
Paemus du indetisko lygio spinus aukstesnes klases, sakykim su ta pacia uzmetimo gramatura pvz 1-5gr, vienas tobular kitas solid. Ar labai jaucias tas jautrumo skirtumas "i ranka" ? Ar tiesiog aukstesnes klases kotu ta solid is labai geros anglies ir ne kazka atsilieka nuo tobular?
Poreikis vienam kotukai UL yra..visi turimi SOLID, sakau gal tobular isbandyti..bet kazkaip nesinori rizikuoti.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

solid solidui nelygu, ten visa jų klasifikacijų eile, pas kai kuriuos gamintojus,...gali versijos but net aštresnės i ranka nei tobularai.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Pagalvojus kiek tai..
Kas fanatai tokiu brendu kai Creizifisch ar Favorit, Flagman-aktualiau fideristam...ir turim-turėjome minčių atsinaujinti. Reiktu netemt gumos.
Dėl tam tikru apokaliptiniu įvykiu Ukrainoi, šie brendai, tikrai turės problemų su logistika ir prekių sklaida.

Dabar va ieškausi creizifishiniu gumų kokiu man reik ir renku likučius tik...apie nauja jų partija manau šiuo metu tik pasvajot belikę.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Aronai daugiau starkinio tipo kotai.
Lydekai aš imčiau kiektai mažiau piktumo turinti blanką kotą...net iš to pačio CF.
Ir gramaturą koto, jei tokie svoriai tik, vizgi 15-18g. viršum.
Na bet čia skonio reikalas.
O jeigu vizgi Arionas, 12g. blankas man butu mažokai...na priklauso kas kaip animuoja guma.
Aš beveik visada animuoju kotu kiti kitaip gali suprast ta reikalą.
Ir koto ilgis pas arionus optimaliausias palei mane, turiu jų gal jau aštuonis vien. tai nuo 2.50 kurtai jau pats tas...ir tai iš valties.
Kas trumpiau....na žvėriškai aštrus anie, ilgis kiek tai tai prigesina.
Kaip pvz. 5-7kg. starkius arionas iki 15-18g. kelia kai kranas, net puse blanko nesudirba. Bet užtat sensorika ir animacija aukštumoi.
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Savo gramaūroi jie ,,kuolai,, na kai blankas exxxtra fastas taip jau norma.
Pagrinde jie solid, bet mačiau ir tobulara...nesidomėjau toliau.
Dėl ilgio, čia jau kam kas.
Man su ilgu gerokai patogiau nei su trumpu.
Koto svorio dėl ilgio gazdintis nereik, begalo lengvi Arionai savo ilgi, ranka visiškai nevargsta nejaučia.
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

3-12 g Arionas yra solid, o 5-21g. yra tubular.
Mano supratimu, tai Arion visai lydekai netinka. Bet jeigu tektų rinktis iš dviejų blogybių, tai rinkčiausi 5-21g. Didesnį ar apkūnesnį masalą bus komfortiškiau mesti.
Arūnke
Posts: 112
Joined: 03 Oct 2013, 18:17
Miestas: Šiauliai

Re: Spiningo kotai

Post by Arūnke »

:labas: šiandien pirmą kartą buvo apžuvinta calista 710...su 3kg lydekioku... Pasakysiu tik tiek, nenuvyle... PASAKA!!! :Yess: :Yess: smūgius gesina :Yess: metimo nuotolis superinis :Yess: ko tikėjausi, tą ir gavau :kava:
IMG_20220521_060638.jpg
IMG_20220521_060911.jpg
arta777
Posts: 77
Joined: 20 Mar 2016, 17:58
Miestas: Vilnius-Kaunas

Re: Spiningo kotai

Post by arta777 »

Sveikinu Arunke, susikomplektavus tai kas patiko ir su apžuvinimu :Yess:
valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

valdas.
Posts: 2067
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Spiningo kotai

Post by valdas. »

Turiu toki.
Labai patinka. :Yess:
Vien džigauju, na ir taiilspinerius patampau.
Lašišai aišku reiktu kitokio koto, blanko,
Tradiciškai tauriuju žuvu kotai yra parabolikai, o čia exxxxtra fastas.
Bet jei patinka aštresni kotai kodėl sava apriboti.
Pabandei nepatiko pardavei.
Šmitas
Posts: 163
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Spiningo kotai

Post by Šmitas »

Sveiki,
kažkaip reiktu gal džiga paįvairinti šatluoju metu. Galvoju DropShot pasižaisti..ale gal koki kota parekomenduotumėtė 5-10gr svareliui. Nuo kranto ir iš valties, speju koks apie 2,5m turėtu būti gal? Gal toks Spinning Crazy Fish Arion ASR832LS 3-15g 252cm ? spėju per aštrus tokiam žvejybos būdui
Mike
Posts: 72
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Spiningo kotai

Post by Mike »

Drop shot su 5 g svareliu? Nu nebent SUL masaliuką ant 12 nr kabliuko virpinti. Šiaip, norint realaus drop shot, t.y., kad svarelis viso pravedimo metu nekiltų nuo dugno, tai reikia minimu 2x sunkesnio svarelio nei naudojamas jigui. Minimum. Be to, reikia orientuotis, kad drop shot geriau dirba didesniuose gyliuose, kur valo kampas su dugnu didesnis. Tai ir svoriai naudojami didesni. Todėl ir kotą rinkčiausi orientuotą į didesnius svorius. Nors minėtas Arionas pagal galingumą lyg ir tiktų. Tik, kaip ir pats minėjote, turbūt per aštrus šuam žūklės būdui. O dėl ilgio tai sutinku.
Modiss
Posts: 129
Joined: 10 Mar 2010, 15:30
Miestas: Skuodas

Re: Spiningo kotai

Post by Modiss »

Radau toki braliuku straipsni apie legendinius UFM Ueda spiningus , gal bus kam idomu zvilgtelti.
https://maituputns.com/category/boron/
Šmitas
Posts: 163
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Spiningo kotai

Post by Šmitas »

Kaip Crazy fish prijauciantis, kokybes/kainos santykiui. Prigriebiau naujiena. Tikslas maži vobleriukai, chiubikai ir deracoupai 7gr.
Teisinga apzvalga https://www.youtube.com/watch?v=zk8J--GliyI
rankena kosmine..gerai i mano ranka..noretus Arionui dzigui tokios :)
20230125_183659.jpg
Post Reply