Užvaldanti „lyga“. UL 1 dalis

Post Reply
jordza
Posts: 675
Joined: 11 Apr 2008, 13:28
Miestas: Vilnius

Užvaldanti „lyga“. UL 1 dalis

Post by jordza »

Užvaldanti „lyga“. UL 1 dalis

2 dalis

Spiningautojai – tikriausiai vieni iš meniškiausių asmenybių žūklės pasaulyje. Pastoviai kažko tai ieško, su kažkuo eksperimentuoja... tai įsisavina naujas žūklės vietas, tai ieško pačių kibiausių masalų, ar paties jautriausio spiningo... paieška nesibaigia niekada. Patys mėgstamiausi masalai keliauja į atskirą, dėžutę privilegijuotiems, kad panaudoti jas sekančiose „batalijose“. Būtent šis ešelonas keliauja pirmas į mūšį, kai tik žvejys atsiduria prie naujo vandens telkinio; būtent jie atneša pergales žvejams-sportininkams...

Image

Turiu ir aš slaptų dėžučių. Masalams patekti į jas nėra paprasta. Jie turi save parodyti geriau, arba - ne blogiau nei šių vietų favoritas, bet ir to būna per mažai. Tik su viena sąlyga įvyksta momentinis priskyrimas elitinei divizijai – puikus pasirodymas varžybose. Aišku neskaitant masalo veikia dar daug faktorių: pravedimo variantai ir maniera, valo parinkimas, įrankių parinkimas... bet dažniausiai visu tuo mes tik pageriname puikų paties masalo darbą.
Aš norėčiau papasakoti apie praeito sezono darbinius masalus ir įrankius, kurie padėjo man pasiekti prizines vietas varžybose ne tik 2007 metais, bet ir anksčiau. Vienu žodžiu į šią apžvalgą įėjo geriausi iš geriausių. Tikiuosi ir jūs įvertinsite pagal nuopelnus...

ZipBaits Rigge 35F

Tikriausiai tik tingus žvejas nežino šio voblerio, jau tapusio taip sakant legenda. Ir jeigu jis ir negaudė pats, tai kaip minimum, girdėjo pagirtinus atsiliepimus. Ne vieną kartą šis masalas buvo minimas straipsniuose, šio voblerio dėka buvo laimimos varžybos!

Image

Ir man nieko kito nelieka, kaip su visais teigiamais atsiliepimais apie Rigge. Visų pirma jis yra geras savo universalumu. Neskaitant to, „ešerinio tvičingo“ klasėje jis yra neginčijamas lyderis, Rigge gerai save parodė gaudant šapalus ir salačius traukiant tolygiai ar su nedideliais timptelėjimais. Tai svarus argumentas vobleriui!
Būtent šis vobleris krenta pirmas į vandenį įsisavinant naujas vietas. Yra ir kiti vobleriai, kurie atskirose sąlygose, galbūt ir apgaudys Rigge 35F, bet dar nei vienas nebuvo toks geras gaudant bet kurioje vietoje ir bet kokiu metų laiku (gaudant ešerius), kaip 35-as Rigge. Jo vidutinis darbinis gylis yra 30-40 cm.
Viskas, ką aš atsimenu iš varžybų rezultatų statistikos, skamba taip: 2005 m. Dmitrovo čempionatas – pirmoji vieta (apie 40% ešerių sugauta būtent ant šio voblerio, visą kitą ant mikro jig); 2006 m. Maskvos ešerys – užtikrinta D. Vichrovo ir A. Nazarkino ( rus. Дениса Вихрова и Анатолия Назаркина) pergalė (visa žuvis sugauta ant Rigge 35F ir Rigge Deep 35F). Tai tik pergalės, o kiek vietų prizininkų trejetuke...
Beje, mane jau suintrigavo. O aš iš savo pusės, suintriguosiu jus. 2008 m. planuojamas išleisti skęstančią versiją ZipBaits Rigge 35 SS...

Smith D-contact 50 mm

Toli užsimetantis, greitai skęstantis minnow. Puikiai gaudo, tame tarpe ir neaktyvų ešerį, kurį tiesiog išvilioja iš slėptuvės ir priverčia atakuoti. Aš niekada net nepagalvočiau, kad tokių charakteristikų vobleris suderins žuvies paiešką ir jos gaudymą. Gerai dirba tik pastoviai ir agresyviai tvičinguojant. Jeigu pravedimo metu padaryti pauzę, tai vobleris ryžtingai kris į dugną.

Image

Taip ryžtingai, kad iš paskos plaukęs ešerys išsigąsta ir sprunka kiek įgalėdamas (skaidriame vandenyje tai puikiai matosi). Todėl gaudant ešerius stovinčiame vandenyje geriausia, viso pravedimo metu monotoniškai timpčioti. Taip pravedant darbinis voblerio gylis yra – 2-2,5 m, tai ir išveda jį į lyderius greitai gaudant dryžuotuosius. Visai neblogai gaudo upėtakį, kai kalba eina apie žūklę prieduobiuose. Kas dėl pergalių – nevieną kart atnešė pergales Saratovo srities vandens telkiniuose (rus. Максиму Дыдыкину, Андрею Михееву, Дмитрию Третьякову). Būtent čia, srovėje, keletą sezonų iš eilės, daugeliui sportininkų šis vobleris buvo neabejotinas favoritas.

Jackson Komachi F

Ilgis 45 mm, plaukiančio svoris 2,5 g. Darbinis nėrimo gylis 25-40 cm. Pintu valu stipriai timpčiojant labai nukrypsta nuo pirminės judėjimo trajektorijos, į tai ešerys visada atkreipdavo dėmesį. Puikus vobleris. Sunku pasakyti ar geriau ar blogiau jis pasirodys naujame telkinyje, reikia išbandyti „lauko sąlygomis“... Jau keletą atvejų buvo, kai jis pasirodė aiškiu favoritu.

Image

Taip pat juo gerai domisi ir upėtakis, tiek tvenkinių tiek laukinis. Beje gaudant upėtakius geriau naudoti mono valą. . ne todėl kad upėtakis labai atsargus, o dėl specifinės voblerio manieros animacijos, dėl kurios šis vobleriukas parodo savo geriausias savybes. Rezultatyviausias pravedimas – labai švelnus tvičingas, chaotiškais timpčiojimais ir be pauzių. Galbūt su manim daug kas nesutiks, bet man pasirodė, kad būtent toks pravedimas atneša daugiau kibimų.
Iš statistikos: 2007 m. pasaulio čempionato atrankos varžybose, kurios vyko Leningrado srities mokamuose tvenkiniuose, apie 30% upėtakių buvo sugauta būtent ant Komachi, tuo metu kibimas buvo kaprizingas... šis voblerius tapo mėgstamiausiu A. Vorobjovui (rus. Александр Воробьев) per pasaulio čempionato treniruočių dienas Slovakijoje.
Labai gaila, bet pats Aleksandras nedalyvavo, bet jeigu būtų leidę pasireikšti, aš užtikrintas, kad daugiau nei pusę savo upėtakių jis būtų pagavęs ant savo mėgstamo Komachi ir užėmęs vertingą vietą!

ZipBaits Rigge 56S

Ne vobleris, o legenda! Tai tas „kovinis draugelis“, kuriuo galima visapusiškai pasikliauti. Ilgai aš stengiausi slėpti jo egzistavimą, ir aktyvų jo naudojimą, toje pačioje „slaptų ginklų“ dėžutėje... Jis jau atnešė man daug neužmirštamų varžybų irt titulų, bet atėjo laikas atversti kortas.

Image

Tai tas pats vobleris, kurio dėka MSŽK komandos sudėtyje iškovojau Rusijos čempiono vardą 2006m., tuo pat metu tapau vice-čempionu asmeninėje įskaitoje. Šis vobleris iš 20-ies metimų sugavo 15 ešerių, kai tuo metu panašūs vobleriai gaudė 4-5 iš 20 toje pačioje vietoje!
Štai jau du sezonus, skaidriuose Volgos vandenyse (Saratovo rajonas), jis yra mano neabejotinas favoritas.
Ir kai būtina vobleriu gaudyti 70-80 cm gylyje, net negalvodamas aš dedu būtent jį, ir pilnai esu užtikrintas, kad bus pranašesnis už savo analogus. Taip buvo ir 2006 ir 2007 metais. Kažkur 40-50% tik Rigge 56 S dėka man pavyko iškovoti antrą vietą atrankinėse, pasaulio čempionato varžybose, Saratovo srityje.
Jo sąskaitoje nemažai nuopelnų gaudant upėtakius laukiniuose upeliuose, ir dar apie 30% žuvų atrankinėse, vykusiose Leningrado srityje aš sugavau būtent ant „Ridžo“.
Dar vienas neginčijamas pliusas – esant tom pačiom vienodom sąlygoms jis užsimeta toliau (visų pirma dėl mums jau žinomos sistemos Mag-drive).
Šiuo vobleriu gaudant dryžuotuosius aš naudoju tik pintą valą. Geriausias pravedimas: 4-5 stiprūs, aktyvūs timptelėjimai, po to sekundės pauzė ir ciklas kartojamas. Gaudant upėtakius mokamuose tvenkiniuose – minkštas, chaotiškas tvičingas ir tik mono valas.
Šiuo vobleriu bandžiau gaudyti ir Pamaskvio telkiniuose, bet gavosi kažkur viename lygyje su kitais, turbūt, tiesiog dydis mūsų telkiniams gal kiek per didelis, o štai Volgai – aukščiau visų pagyrų.

MM Minnow 38F

Iš pažiūros klasikinis mini minnow, turintis minimalų savo žaidimą, gerai dirba tik timpčiojant skirtinga jėga (darbinis horizontas – iki 30 cm). Tai ne visai taip. Kartkarčiais šis vobleriukas iššauna taip, kad duoda „prirūkyt“ visiems be išimties. .. na arba bent jau su retomis išimtimis...

Image

Man paaiškinti sunku, kodėl taip atsitinka, taip pat sunku pasakyti kuriems telkiniams jis bus tinkamesnis. Tai sužinoti galima tik eksperimento būdu.
2005 metų varžybose, kurios vyko kanaluose, būtent šio voblerio dėka „Vimpilo“ komanda įtikinama persvara nugalėjo. Sekančią dieną, aš su nugalėtojais atvykau į tą pačią vietą. Vaikinai iš karto gaudyti pradėjo nuo MM Minnow 38F, o aš nusistačiau tikslą, surasti bent jau ne prasčiau dirbantį voblerį. Galiausiai sugauti pavyko tik žūklės pabaigoje, ir tai tik iš nevilties uždėjęs tokį pat voblerį. Po to vaikinai nusprendė pakeisti MM į kitus – situacija pasikeitė į priešingą pusę – jiems ešerys visiškai nustojo kibti...

Megabass Live-X Smolt

Ilgis – 48 mm, tipas – suspender. Darbinis gylis 1,5 – 2 m. Puikus vobleris gaudyti klasikiniu tvičingu duotame gylyje. Dėl vienintelio šratelio, centrinėje-galinėje dalyje, šis vobleris daro stebuklus pravedant timpčiojimais.

Image

Dėl to, kad minėtas šratelis lengvai juda specialiame griovelyje kūno viduje, vobleris turi intensyvų žaidimą. Kartais pastebiu, kad eilinį kart jį timptelėjus - jis pasisuka beveik 180 laipsnių. Reti vobleriai išdarinėja tokius piruetus, tuo labiau UL klasės. Sunku pasakyti, ar tai lemiamas faktorius, bet didelė dryžuotojo simpatija, šiam masalui, aiškiai yra.
Live-X gerai dirba tiek monotoniško „galingo“ tvičingo, tiek timpčiojant su po to sekančiomis pauzėmis.
Varžybų praktika: vienas iš geriausių voblerių gaudant Volgos vingių (Saratovo sritis) gyliuose iki 2,5 m. Dalis 2007 metų žuvies buvo sugauta būtent ant šio modelio. Sutapus aplinkybėms taip išėjo, kad sekliose atkarpose ešerys buvo aktyvesnis, ir jį gaudžiau ant 56-ojo Rigge. Priešingu atveju pagrindinis darbas būtų tekęs Live-X Smolt trišakiams.

Angler's Republic Rapid Pencil Type-1

Yra du, niekuo nesiskiriančių, šio paviršinio voblerio variantai. Tai Pencil Type-1 ir Type-2.

Image

Abudu plaukiantys, tik pirmasis 0,2 g lengvesnis ir šiek tiek kitaip vandenyje orientuotas. Type-1 praktiškai visas guli paviršiuje, o Type-2 išlindusi tik priekinė dalis, beveik kaip plūdė. Nuo čia ir skirtingos savybės. Antrasis lekia šiek tiek toliau, bet man pasirodė, šiek tiek sunkiau valdosi. O pirmasis iš tiesų lekia arčiau, tačiau ir lengviau valdosi. Yra ir dar vienas Type-2 trūkumas – esant nedidelei šoninei bangelei, jis turi savybę panerti po ja, ne taip kaip Type-1. dėl šių priežasčių, man labiau imponuoja pirmasis.
Kad ir kaip banaliai skamba, bet pats rezultatyviausias pravedimas – pastovūs monotoniniai vokerio timpčiojimai iš vienos pusės į kitą. Monotoniniuose masalo judesiuose į kairę-į dešinę stenkitės neleisti neritmiškumo, tai vienareikšmiškai negatyviai veikia jį belydintį plėšrūną. Šiaip, situacija turėtų būti priešinga: susidomėjimas, persekiojimas, sustojimas ir tuoj pat ataka. Bet praktikoje 80% atvejų vyksta priešingai. Plėšrūnas apsisuka ir nuplaukia sau. Ešerius tai mažiausiai liečia, nes kaip taisyklė, jie vejasi būriais, ir taip pat iki paskutinio.
Akis šiam masalui man atvėrė Michail Kaledin (rus. Михаил Каледин), kai mes su juo ruošėmės eiliniam RSŽ čempionato etapui, žūklaujant vienoje valtyje. Taip, ant šio vokerio kibo, bet tuo pačiu aš ant voblerių sugavau ne mažiau. Viskas pasikeitė, kai 2007m. ketvirto etapo pirmą dieną, kai Volgogrado užtvankoje A. Markov ( rus. Алексей Марков) mane „sudorojo į skutelius“. Jis kaip tik gaudė ant šio vokerio (tik Type-2), o aš minnow tipo vobleriais. Antrą dieną aš labiau pasiruošiau ir pasiskolinau iš Michailo „slaptą smuiką“, ant kurio ir sugavau daugiau nei pusę visų ešerių, ir po dviejų turų tapau pirmas.

Smith Towadi

Ilgis 43mm, svoris 1,8 g. tai pats smulkiausias, teisingai dirbantis vobleris, kuriuo man yra tekę gaudyti. Masalas sugeba ištraukti iš situacijų be išeities, kai ešerio tiesiog nematyt, į voblerius, jig, sukres jis nereaguoja, bet, statai Towadi, ir tiesiog akyse situacija keičiasi iš pašaknų. Iš niekur visur pasirodo „torpedos“ bangelės. Beje, ešerys į kitus paviršinius masalus reaguoja, bet žymiai prasčiau, ir jau visai blogai kimba ant kabliukų.

Image

Pagal klasiką, vokeris dirba šilčiausiame vandenyje, ir jei nereiki toli mesti (šis mažylis lekia tik 15-20 m maksimum), ir ešerio nuotaika toli nuo entuziastingos, šis mikro vokeris išgaudys visus, kurie nors kiek gali pajudinti pelekus link jo.
Šio masalo dėka, M. Dydykin ( rus. Максим Дыдыкин) iškovojo sidabro medalį 2007 m. RSŽ ketvirtame etape. Ir jeigu nebūtų gaišęs laiko padėdamas man, D. Tretjakovui ir E. Dydykinai (rus. Дмитрию Третьякову и Елене Дыдыкиной), aš įsitikinęs – būtų tapęs čempionu!

Image

Neverta pamiršti, kad rezultatyvi žūklė tokiais nedideliais vokeriais, galima naudojant tik pačią lengviausią įrangą. Tiesiog, kad pasisektų masalą pravesti, būtina jį jausti, tai labai sunku padaryti su nesubalansuotu kotu ir rite. Mano pats mėgstamiausias ir labiausiai tinkantis tokiems vokeriams – tai Black Hole Hi-Light, kurio ilgis 1,98 m ir testas 2-7 g, taip pat, gerai tinka visiems aukščiau aprašytiems vobleriams. Aišku, yra ir kitų spiningų, kurie jau praėję tokią pat ilgą atranką, kaip ir visi šitie masalai, bet kai straipsnis ne apie tai, tai aš leisiu sau čia išvardinti kitus mano mėgstamiausius kotus ultralaitui. Tai: Tenyru Juvia 2,1 m, 2-8 g; Black Hole Hi-Light 2,1 m, 3-12 g; Tenyru Lunakia 2,19 m, 0,8-5 g.
Kas dėl kotų – tai laiko patikrinti ir varžybose išbandyti kotai. Bet per paskutinius pusė metų Rusijos rinkoje atsirado nedaug, tačiau žinomų firmų naujų modelių, kaip japonų, korėjiečių taip ir amerikiečių gamybos. Ir, patikėkite, vienareikšmiškai verta atkreipti į juos dėmesį – jie to verti.

Image

A. Pitercov - Žūklė Rusijoje – Nr. 3 – 2008 m.

http://www.gonefishing.ru
Post Reply