(UL) Balius baigtas.../Apie mini voblerius/ 2 dalis

Post Reply
jordza
Posts: 675
Joined: 11 Apr 2008, 13:28
Miestas: Vilnius

(UL) Balius baigtas.../Apie mini voblerius/ 2 dalis

Post by jordza »

Balius baigtas...
1 dalis 2 dalis

Įdomiais modeliais atgimė japonų JACKSON. Bet iš pradžių keletas žodžių apie jau žinomą PLITZ (foto 19).

Image

Šis žuvį gaudo normaliai, bet jau įkyrėjo dvišakio, kuris stabilizuoja voblerio padėtį vandenyje, užsikabinėjimas už pagrindinio valo. Reikalas turbūt tame, kad vobleris pagamintas iš dviejų puselių, ir užmetant vartosi kaip tik nori. Skęstantis modelis. Man patiko, tik įpratau ją ne iš karto. Neatsisako upėtakis. Tiesa pavyko pagauti tik smulkius. Vien trūktelėjimai, sustojimai, kritimai ir vėl kilimai...
Dabar apie naujienas. Pirmasis čia FAKE STAR skęstantis ir plaukiantis išpildymas. Ilgis 1,7cm, o forma – „kaip iš kitos planetos“.
Pirmojo varianto svoris 1,2g (foto 20), antrojo – 0,9 g (foro 21). Jokių užrašų, kad atskirti vieną nuo kito. Bet įdėmiai apžiūrėjus, vis dėl to juos galima atskirti pagal nupieštų akių spalvą. Juodos – pas plaukiantį, raudonos – pas skęstantį. O vienam aš užklijavau DUEL‘io akis (foro 22). Taip vobleriukas „praregėjo“. Ir tapo labiau estetiškas.

ImageImageImage

Plaukiantiems modeliams nėra ką veikti srovėje, nes jie nestabilūs dėl savo mažo svorio. Jų prerogatyva – stovintis vanduo arba silpna srovė. Skęstantys visai tinka srovei, nuo silpnos iki vidutinės. Jei yra vietų, kur srovė pagreitėja nuo gulinčių akmenų ir kelmukų, tai vobleriukui gali strigti ir prarasti darbą – vėl trūksta svorio, nes ir jis pats visai mažas.
Noriu iš karto perspėti gerbiamą skaitytoją, kad nesibaidytų šių skęstančių modelių. Tai juk ne metaliniai masalai, kurie kaip akmenys krenta į dugną. Ir tuo labiau tokių vobleriuko dydžių. Ir netgi skęstantis praktiškai dirba viršutiniame vandens sluoksnyje, nes valo lankas kelia jį į viršų, tuo labiau traukiant prieš srovę. Tas pats ir su JACKALL BROS CRANK 22. bet štai užmesti CRANK 22 – neabejotinai lengviau.
Atskirai norėčiau paminėti aukščiau paminėtos firmos 1g svorio, mini-rattlin‘ą FAKE STAR VIB (foto 23). Puikus masalas, su vienšakiu be užkarpėlės.

Image

Įdomu tai, kad vandenyje jis užima statmeną padėtį (priklausomai nuo srovės stiprumo) lyginant kai laisvai kaba ore ant valo. Turi ne tik aukšto dažnio darbą, bet ir kaip nekeista tokiam dydžiui padorią amplitudę. Visi šie pravedimo niuansai puikiai juntami UL įrankiais.
Dirba visų tipų vandens telkiniuose. Bet geriausiai – srovėje, ir netgi pakankamai stiprioje. Vienas iš efektyviausių pravedimų pasirodė esąs - masalą traukiant prieš srovę. Tiksliau ne pravedimas prieš srovę, o pravedimas periodiškai sustojant ir palenkiant kotą kiek į priekį, kad srovė pažaistų su vobleriuku keletą sekundžių be žvejo pagalbos.
Stovinčiame vandenyje reikia pravesti kuo lėčiau, būtinai dažnai sustojant – siekiant leisti masalui nugrimzti. Reikalas tame, kad dėl tokio dydžio ir svorio, reikšmingas pasipriešinimas iškelia masalą į paviršių, neužtenka kad išsilaikyti reikiamame pravedimo lygyje – kaip ir standartinio klasikinio dydžio rattlin‘ai. Jį kelia valo lankas, susidarantis pravedant. Kuo stipresnis vėjas prie vandens telkinio, tuo labiau tai matosi. Ypatingai – kai šoninis. Vienšakį pakeitus trišakiu vobleriukas pasunkėja gramo dalimis - šiek tiek sumažės amplitudė, bet šis FAKE STAR VIB nebus mažiau patrauklus žuvims. Priekinėje dalyje yra akustinis metalinis rutuliukas, kuris turi stuksenti pravedant. Pastebėjau keistą šio rutuliuko savybę – periodiškai prilimpa. Tai vienintelis nemalonus momentas.
Sekanti JACKSON naujiena, tai mini- popper‘is CYARL (foto 24)

Image

. Ilgis vos 2 cm, o svoris – 1,8g. skęsta. Pravedant pakelti nėra lengva. Traukimo greitį reikia rimtai paspartinti, net chaotiškai trūkčioti spiningu. Kiek tik nebandėme paįvairinti pravedimo būdus, sugauti nepavyko nieko. O ant klasikinių popper‘ių ir minnow tuo metu kibo.
Dabar keletas žodžių apie SMITH. Pasakysime sporto komentatoriaus žodžiais: „viso sezono metu stabiliai rodė aukštus rezultatus“. Ar tai CAMION (foto 25)

Image

ar tai JADE (foto 26)

Image

. Jie plačiai žinomi, o šiandien kalba – apie naują modelį, kuris vadinasi STILL (foto 27)

Image

, jau prisisotinusio klasikinio minnow proporcijomis. Ilgis 4cm, svoris 1,4g. plaukiantis, bet pastačius nedidelį pavadėlį, tampa lėtai skęstančiu ar suspender‘iu. Viskas priklauso nuo pavadėlio svorio.
Tai tiksli skęstančio SHIRASU MINNOW (foto 28)

Image

kopija, 1,6g svorio, bet su vienu skirtumu – dideliu liežuvėliu, kuris įmontuotas smailiu kampu kūnelio atžvilgiu. Tai nei kiek neįprasta tokios formos masalams, kiek reta būtent modeliams tokio dydžio – nepamenu, kad kas nors dar įgyvendintų tokius sprendimus. To pasekmė, kad voblerio darbas turi plačią amplitudę. Juda labai natūraliai.
Stiprioje srovėje nepritaikytas, o štai lėtoje ir šiek tiek stipresnėje – labai geras. Priedubių ir kitų įdomių vietų patikrinimas, kuriuose gylis ne mažesnis 1 metro atneša neblogų ešerių, neretai ir starkiukų. Šapalų kol kas nepasitaikė. Man atrodo, kad aš dar ne iki galo įvertinau visų šio liežuvėlio ir masalo grimzdimo sprendimų. Šis vobleris ne toks jau paprastas, kaip pasirodė iš pradžių.
Sekančio modelio niekaip nepavadinsi naujiena – ANGLERS REPUBLIC RAPID 45DF (foto 29).

Image

Ja pas mus jau prekiaujama mažiausiai pusantrų metų, bet statistiko buvo mažai, net ir dabar nėra daug. Svoris 3g. kaip gaila, niekaip negaliu gauti – bent jau išbandymui – tą pačią voblerio versiją, tik su žymėjimu DSP, kas reiškia DEEP SUSPENDER. Bet tai tik smulkmenos. Bent jau yra ko siekti.
Taigi RAPID 45DF. Minnow formos, tik labiau apvaliu kūnu, labiau panašus į gružlio. Nuo lengvo judesio įsijungia į darbą trim centimetrais vėluodamas. Bet po to – jis tikras nerūpestingas „mailiukas“. Tvidingas visai priimtinas. Kaip ir įprastas pravedimas. Norite chaotiškai? – prašom. Geras darbinis vobleris, sąlyginai nemažoms, kaip UL‘ui, vietoms. Žuvį pakeldavo iš trijų metrų gylio. Iš sugautų: starkis, lydeka, ešerys, šapalas... ir mano ranka, kai spurdantis šapalas spėjo įsodinti galinį trišakį man į delną. Įdomu, ką jaučia žuvys? Ką jaučia žmogus,bent jau žinojau iki tol. Bet eilinį kartą tuo įsitikinau...
Štai keletas modelių, kuriuos gavau iš savo draugų. Šie vobleriai labiau tinka kolekcijai nei gaudymui: taip skaudžiau nenuspėjama rinka, ir kol kas jie reti, todėl brangūs. Kada atsiras Rusijoje – dievas težino, ir ar atsiras apskritai..taigi, kolekcija didėja.
EVER GREEN MICO MAX, ilgis 4cm, svoris 2,2g (foto 30).

Image

Įprastas shad‘as. Pavyko gauti tik tokį spalvinimą, bet, kaip sakoma – „dovanotam arkliui...“. asmeniškai man toks spalvinimas labai patinka. Vietoj trišakių – dvišakiai. Natūralūs judesiai. Pagal mano stebėjimus, tokios ar panašios kūno formos ir liežuvėlio masalai turi ir panašius judesius vandenyje. Plius minus keli skirtumai. Ar tai stabilaus populiarumo ir universalumo paslaptis?
Štai kaip pavyzdį paėmus tą pačią DAIWA SILVER CREEK SHAD 4SP (foto 31).

Image

Dydis 4cm, svoris 2,5g. Ilgai lauktas mano vobleris: labai svajojau turėti tokį modelį savo kolekcijoje – ir tai išsipildė. Labai įdomus shad‘ukas. Sulyginkite su MICRO MAX. Panašūs, tiesa?
Štai dar vienas shad atstovas. SKAGIT DESIGNS DIVING BEETLE, ilgis 4cm, svoris 2,1g (foto 32)

Image

– čia nuspėjamos tos pačios formos. Bet yra ir skirtumai, matote? Vobleriukas su aiškiai tiesia nugarėle. Aukščiausia pagaminimo kokybė. Labai įspūdingas. Daugiausiai pagauta ešerių ir mažų lydekų. Paslaptį matau čia aiškiai – rožinė fluoriscensinė nugarėlė. Tipiniai plėšrūnai kartais nemėgsta iššaukiančių, erzinančių spalvų, bet ryškūs elementai gali atkreipti į save žuvies dėmesį.
QUICK MINNOW – ūgis 4cm, 2,8g svoris, skęstantis (foto 33).

Image

Vizualiai niekuo neišsiskiriantis. Galbūt jo paslaptis atsivers žūklėje? Aš dar nesupratau. Pagrindinės žuvys – ešeriai, lydekos, starkis, trejetas mažų salačių. Jei vertinti penkiabalėje sistemoje tai ešeriui -3, lydekai – 4+, starkiui – 3, salačiui dar nevertinu, tikriausiai atsitiktiniai kibimai, bet ką tu gali žinoti...
NORIES SPIN SHALLOW, ilgis 3,7cm, svoris 4,5g (foto 34).

Image

Fat‘as. Sunkus- pakankamai gerai užsimeta. Kaip ir visiems storuliams būdingas aktyvus, galingas darbas dideliu dažniu ir vidutine amplitude. Labai aukšta kokybė.
LUCKY CRAFT FLAT CRA-PEA SSR, svoris 2,3g, ilgis 3,5 cm (foto 35).

Image

Modelis orientuotas pagrindinai į JAV rinką. Shad‘as su galingu trišakiu galinėje voblerio dalyje. Stipriai suplotas iš šonų masalas. Tiesiai ir tolygiai pravedant praktiškai nedirba – kažkokie nesuprantami judesiai. Bet jei pravestumėte mums įprastais trūkčiojimais, tai nuostabiai laksto į šonus!
Sekančius masalais pavyko išbandyti pakankamai gerai. Nors ir įsigijau juos tik rudenį. Tai TACKLE HOUSE ELFIN ir BUFFET vobleriai. ELFIN pavadinimu yra pavadinta daug masalų. Šiuo atveju kalbėsime apie 2,6g svorio ir 3,6cm ilgio „tarakoną“ (foto 36).

Image

Turi labai aktyvų darbą ir paneria ne daugiau 20cm. Akustinis masalas.
Vėl pasikartosiu: kreipti dėmesį į tai kad masalas kažką imituoja – neverta. Greičiausiai tik nudžiugins tik mus pačius. Normaliai kimba ir šapalas ir panašūs plėšrūnai. Ypatingai rezultatyvus masalas vasaros sekliuose, kai daug maisto yra ne tik dugne, bet ir viduriniame ir viršutiniame vandens sluoksniuose. Ir kai žuvis netingi judėti visuose sluoksniuose. Taip pat labai efektyvu gaudyti mažose rėvose, virš akmenukų.
Asmeniškai man labiau patiko BUFFET S43 (foto 37) ir BUFFET SD43 (foto 38). Pirmojo svori 2,4g ir aš jį priskyriau prie tvičinginių masalų. Nurodytas nėrimo gylis – iki 50 cm. Laisvai „pramuša“ beveik iki metro. O 2,2g svorio BUFFET SD43 man pasirodė įvairiapusiškesnis. Neria iki 80 cm. Užtikrintai sakau kad galima ir giliau. Geras traukiant su trūkčiojimai, ir tiesiog tiesiai ir tolygiai. Žuvies pagauta „debesys“.

Image
Image

Nors šie modeliai, mūsų rinkoje, ir pasirodė tik rugpjūčio viduryje, turėjau galimybę pačiam pagaudyti pakankamai tankiai, ir dar surinkau statistinius duomenis iš savo pomėgio kolegų. Tvičinginis S43 atidirba ant ešerių! SD43 labiau natūralus dinamikoje. Kartkartėmis papuldavo šapalams ant pusryčių stalo – bet įprastas trūkčiojantis pravedimas šiai žuviai kažkaip nelabai tinka. Ir nors šapalas rudenį gerai kimba ant minnow, skirtų lydekoms, tai pasakyti, kad šapalui rudenį patinka tvičingas – nevertėtų. Greičiau – „stop-and-go“.
Aš niekada nesupratau, kodėl toks stambus žūklės reikmenų gamintojas kaip SHIMANO, apeina masalų gamybą. Pristatyta modelių eilė atvirai silpna tiek pagal rūšis, tiek pagal naujienų kiekį. 2005 metų kataloge aš suskaičiavau tik apie 20 modelių voblerių. Bet ir šių masalai skirti daugiau jūrinei ir bass‘ų žūklei.
Katalogas kiekvienais metais atnaujinamas kelėtų „naujienų“, išimdami keletą senesnių. Galiausiai kasmet turime skurdų asortimentą – ir be perspektyvų artimiausioje ateityje. Aš jau net nebekalbu apie UL masalus, kurių iki šių metų nebuvo apskritai. Ir tai su jų projektuotojų baze, praktika, galingumais ir t.t. !!! O juk UL klasės kotus SHIMANO gamina pakankamą kiekį ir neblogą įvairovę.
Vis tik 2004m. SHIMANO išleido keletą UL modelių. Tiksliau pasakius, vienas iš jų klasikinis masalas. Jeigu galima taip pasakyti – „profilinis“. Tai jau anksčiau aprašytas originalus vabalas-vobleris HIENER BUG. O taip pat greitai skęstantis modelis minnow be liežuvėlio HIENER LIPLESS. Papildymas atėjo 2005m. Tai CARDIFF AREA PENCIL (foto 39).

Image

Masaliukas nevisai originalus – nieko ten nuostabaus nėra, bet prie viso to – vertas dėmesio. Jis įdomesnis tuo, kad pavyko jį nusipirkti dar pavasarį ir nedaug juo padirbėti ant vandens. PENCIL ilgis 4,8cm, 2,2 g svoris, pagamintas mailiaus formos. Lėtai skęsta. Nosies dalyje – išėmimas su ausele valo tvirtinimui. Kūno centre, pilvo pusėje, kietai įtvirtintas balansuojantis rutuliukas. Įmontuotas tokiu būdu, kad masalas skęsta griežtai horizontaliai. Viena problemėlė – mažas vienšakis, be užkarpėlės, įmontuotas pačiame gale. Tai minusas, bet apie jį šiek tiek žemiau, o kol kas – pakalbėkime apie patį masalą, tiksliau apie jo darbą ir pravedimą.
Masalas elgiasi kaip visi popper‘iai. Lengva priprasti prie pravedimo greičio ir timptelėjimų dažnumo. Dėl išėmos priekinėje dalyje bulkuoja ir taško vandenį. Pauzės metu lėtai skęsta, apie tai jau pažymėjom. Pakelti į paviršių nėra sunku. Tam padeda kiek išlenkta kūno forma ir tvirtinimo žiedelis, kuris yra kiek žemiau tos išėmos. Kas liečia žuvies pakirtimą – štai mes ir priėjome prie minusų. Neskaitant kad kabliukas vienšakis, tai jis dar ir mažo dydžio, kas normaliam pakirtimui nepalanku. Pakeitėme jį „teisingu“ trišakiu. Masalas skęsdamas vandenyje palinko į galo pusę. Vis tik jokios neigiamos įtakos pakėlimui į paviršių, nei į „bulkavimo laisvę“ neturėjo. Atsirado teigiama įtaka sugautų ešerių kiekiui. Išvengti tuščių kibimų mums vis tiek nepavyks, bet teigiamos realizacijos procentas išaugs žymiai. Ir pagaliau pabaigai. Šis masalas atsirado ne metų pradžioje, o kai kalendoriaus lapai vertėsi į trečią ketvirtį. Greičiausiai pateks į mažą eilę 2006m. kataloge. Tai CARDIFF AREA CRANK. Svoris 2,9g, kūnas – 3,2cm. Plaukiantis modelis. Nuotraukos, deja, neturiu, taip kaip ir ką nors papasakoti. Bet jei kam nors įdomu – pagal pavadinimą nesunku rasti internete. Iš pirmo žvilgsnio – nieko ypatingo. Šiek tiek palaukime, tikiuosi jo pasirodymu prekyboje.

A.Vjunov

„Sportinė žūklė Nr.02 – 2006 m.“
http://www.kaliningrad-fishing.ru
Post Reply