Lydekų žūklė profesionalo akimis. Juozas Paulėkas

Post Reply
Tadas

Lydekų žūklė profesionalo akimis. Juozas Paulėkas

Post by Tadas »

Lydekų gaudymo subtilybės
Šiomis dienomis, kai daugelyje Lietuvos vietų temperatūra nukrenta žemiau -15° ir ne visi žvejai išdrįsta per tokį šaltį ant ledo lipti, yra tam tikrų ežerų, kuriuose per tokius šalčius lydekos tiesiog pasiunta. Pasiunta visa to žodžio prasme, tokiomis dienomis didžiųjų lydekų kibimas būna žvėriškas. Manau, užteks paminėti pora tokių ežerų – Dusia ir Metelys. Jei žinai vietas, kur statyti vėliavėle, tai pagauni tuos vadinamus “krokodilus”. Tai didžiosios seliavinės lydekos.
Kartais lydekos apdrasko masalą ir paleidžia arba pribaigia, bet vis tiek neryja. Vadinasi tuo metu jos nealkanos, o tik plėšrūniško instinkto vedamos griebia žuvelę. Didelėms lydekoms geriausias masalas yra kuojos, ir geriausiai tinka nemažos. Jei nori geros žuvies, turi dėti gerą mekšrą (kuoją, aut. past.). Taip pat tinka karšiukai ir plakiukai. Šios žuvys yra judrios, gerai dirba. Na, o Nemuno kuojos, karšiukai ir plakiai dirba apie 50% geriau. Jei lydekų gaudyti važiuoji į ežerą, masalui apsimoka pasiimti Nemuno (ar kitos upės) žuvies, jos žymiai judresnės.
Lydekos turi mėgstamas vietas, jos medžioja pasislėpę, turi būti koks kelmas, akmuo ar dar kas nors. Būtent tik tam tikrose vietose lydekos laikosi. Papasakosiu vieną atsitikimą, kuris buvo prieš daugelį metų: mano draugo tėvas ant Dulgo ežero pastatė vėliavėles prie upelio. Iš vienos eketės ištraukė 19 lydekų. Aplink tą vėliavėlę kas 5 metrai dar kokia 20 stovėjo, bet tik ant tos vienintelės kibo. Būtent toje vietoje buvo kelmas ir krūva pagalių.
Prikabinti žuvelę reiktų stengtis taip, kad prarasti lydeką būtų kuo mažesnė tikimybė. Kai įkabini trišakį į kuprą, tai lydeka nueina labai dažnai. Patikimesnis variantas – verti dvišakį kablį per burną ir per žiauną, tačiau trūkumas tas, kad volframiniai pavadėliai ilgai nelaiko, o jei dar nors kiek kraujo pasirodo – žuvytė ilgai neišgyvena. Kitas neblogas variantas – nedidelį kabliuką įsegti į kuprą, prie jo pritvirtinti pavadėlį, o ant kito pavadėlio galo uždėti didesnį kablį ir prisegti po uodega. Tai gana patikima, be to nepastebėjau, kad kibimas susilpnėtų.
Dar galima lydekas jaukinti… bet apie tai kitą kartą.”
Post Reply