Nakties laimikis tinklais - trisdešimt lydekų

Apie žvejyba ir netik ...
User avatar
Arnyto
Pranešimai: 493
Užsiregistravo: 17 Bal 2008, 13:14
Miestas: only Vilnius out of Ukmerge...

Nakties laimikis tinklais - trisdešimt lydekų

Standartinėparašė Arnyto » 21 Bal 2011, 17:07

http://www.grynas.lt/gamta/nakties-laim ... d=44643029

Naktį iš antradienio į trečiadienį Ignalinos rajono Lūšių ežere pareigūnai sulaikė brakonierių, kuris dešimčia tinklų išsitraukė 30 lydekų, 5 kuojas, 3 lynus, 1 syką ir 1 ešerį.

Palūšės kaimo gyventojui A. Ž. skirta bauda bei atlyginti 3,3 tūkst. litų gamtai padarytą žalą. Utenos regiono aplinkosaugininkų teigimu, tai stambiausia gamtai padaryta žala, išaiškinta per pastaruosius reidus.

Nakties laimikis tinklais - trisdešimt lydekų
© Utenos RAAD nuotr.

Naktį sulaikytas Palūšės gyventojas už neteisėtą žvejybą statomais tinklais per mažiau nei dvejus metus sučiuptas jau ketvirtą kartą. Nors tinklus pažeidėjas traukė visiškoje tamsoje, pareigūnams į šilumą reaguojančiais termovizoriais pavyko pastebėti ir užfiksuoti daromą pažeidimą.

Nakties laimikis tinklais - trisdešimt lydekų
© Utenos RAAD nuotr.

Per lydekų nerštą rengtus reidus sulaikyta ir daugiau brakonierių. Už tinklavimą Zarasų rajono Auslo ežere administracine tvarka nubausti Zarasų miesto gyventojai P. D. ir V. P. Jų laimikis - 7 lydekos, 3 raudės, 1 karšis ir 1 plakis - įvertinti 765,83 lito.

Zalvės ežere tinklus traukė vilniškis N. M. ir dusetiškis S. K., Svirkų ežere - vėl Ignalinos rajone - už tokį pat pažeidimą administracinių nuobaudų neišvengė ignaliniečiai A. P. ir M. D.

Nakties laimikis tinklais - trisdešimt lydekų
© Utenos RAAD nuotr.

Tauragno ežere Utenos rajone bestatančius tinklą aplinkosaugininkai užklupo net tris šio miestelio gyventojus D. Š., K. B. ir G. L. Jų irgi laukia administracinės baudos.

Už žvejybą draudžiamais įrankiais Lietuvoje skiriama bauda nuo 200 iki 700 litų. Mažesnę baudą pirmą kartą prasižengę, besigailintys pažeidėjai. Brakonieriai už sugautą laimikį taip pat turi atlyginti gamtai padarytą žalą. Viena lydeka vertinama šimtu litų.

Lydekos neršia balandį, o kai pavasaris ankstyvas - kovą. Gamtosaugininkų teigimu, šios žuvys per nerštą ypač masina brakonierius.

Grįžti į “Spaudos apžvalga”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias