Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

jordza
Posts: 505
Joined: 11 Apr 2008, 13:28
Miestas: Vilnius

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by jordza »

:labas: buvau ten kur žuvies tikrai yra, bet nemoku žvejot, tai tik pirmą vakarą nusifotkino viena paleistuvė :D

Youtube
edga

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by edga »

Šiandiena, saulei leidžiantis per dvidešimt minučių pavyko pagauti lydekaite, svarstyklių neturėjau, gal apie 3 kg;)
Attachments
20150511_195916.jpg
Šmitas
Posts: 191
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by Šmitas »

Apzuvinau magalona , kuriuo netikejau...kuris siandien isgelbejo ir apgaude visa kita inventoriu.
1.6kg ir 1kg
jordza
Posts: 505
Joined: 11 Apr 2008, 13:28
Miestas: Vilnius

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by jordza »

Per atostogas bandžiau sugauti žuvį ...

Youtube
valdas.
Posts: 2343
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by valdas. »

Buvau Glude...
Kažkokia nesąmone...
Nuo 10val iki trečios...lygei 30 dantytųjų iki kilogramo ir vienas eserys, grazus jau toks, pieniais viska apsisino..
Na ir viena rimtesne, dėmėtoji, kuri ir su mano virtuve susipažino.

O nesąmone tame, kad visa žuvis sukibo, praktiškai per du uzejimus, proto užtemimus..
Eseras nedidelis, tai vietų pakeitimas tik simbolinis, šimtas metru i šoną jau toli..
Pirmas smurto protrukis nuo kaskur 11..ir koki pusvalandi ar keturiasdešimt minučių..praktiškai, ko ne metimas kibimas..
Per ta pačia vieta antra karta vėduoklę metai ir vel kibimai pilas...Paskui kai kirviu nukirsta, niekur niekas...
Ir toks pat sprogimas jau ciut po pirmos, ir taip pat koks pusvalandis su uodega, valandos tai tikrai neikabinos.. ir viskas..
Visa kita laika tik viena žuvis ir du barkst.. :x
Kimba kai susitare, vienu ipu visur ir piktai..ir šast visi užsiraukia kai citrinų užėdė..nieko nesuprantu :x
Oras koks buvo toks ir liko, mažas vėjelis ir debesuota...
Pirma karta man taip.
Norejau is principo pagaut dar 30+1 ploksciasnuke, del eksperimento paneigimo, o gal įtvirtinimo...tai pabodo tuščiai art ežero vandenis...

Mistika.. :x
Barbalas
Posts: 62
Joined: 16 Apr 2008, 21:02
Miestas: šilalė

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by Barbalas »

o as su krauzu buvom didkiemi tai kol nuvelkiavom tai krauzas eme starki 3,7 o paskiau lidekaite 300g paskiau tyluma ir po keliu valndu lideku anpludis pora virs kilo ir keli kibimai , vienas geras sukurys , toks metrinis,ir dar pora eseriu kibo ,krauzas puses kilo paeme ,o man nusikrate toliau pabaigai dar vienas peilius ir zvejyba baigta , vakaro nelaukem, gal butu antras bumas ,bet kaip krauzas sako pasenom jei netempam nuo ausros iki sutemos :D man asmeniskai gaila ir laiko ir yrankiu :D yra pas mane telkiniose valandinis kibims ir jei nori apsiknisk, pries savaite per nepilna valanda draugas pagavo tris virs kilo lidekas ir eseri 1,1,o as viena virs kilo lideka ir kita 5kg irtai per puse ar daugiau laiko,okitas tris dilinom irankius ir ne kibimo,o ka siandien pamaciau zu
vi valydamas tai nustebino, nes nerse karsiai,judejo ir prie kranto ir vidury zolynu,bet nei salaltis nei eserys ne krust,mires telkinys,o kas nustebino lidekiukai tokie stori , kad maniau gal raudikes ar kuojos nerse tai ir prisirijo,o pasirodo abudu lidekai pilnai neisnerse,pilni ikru ,esu pagaves pavasari neisnersusiu lideku, bet kad abidvi tai beda ,padeti daugmaz zinau , bet ne daba.
jordza
Posts: 505
Joined: 11 Apr 2008, 13:28
Miestas: Vilnius

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by jordza »

Nepavyko rimtai atsidaryti su vilkiokais, ačiū bent vienas pernykščio dydžio legalo ribos pasirašė ant 9m gelmės:

Youtube
User avatar
gedukas
Posts: 847
Joined: 18 Apr 2010, 15:35
Miestas: kaunas

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by gedukas »

vakar ir mano draugelis buvo su kitu zveju,velkiavo,viska sugaude iki 9h ryto,po 4 starkius ir po esery.pasieme tik po viena legalu starky.kaip ir sakiau,jei oras keiciasi,vejo kryptis,tai buna tik rytinis ir vakarinis,butu apniuke visa diena ir vejas krypties nekeites,butu ka visa diena veikt.... :Yess: jordza salia rundono bakino tryneisi,palei skardzio kampa...as tynai savo didziausia km starky 2.2kg ant gumos emes,smagu buva...
Šmitas
Posts: 191
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by Šmitas »

Siandien su pludine 05:00-10:00 smagiai pasedejau, oras pasakiskas
User avatar
Rolandas
Posts: 210
Joined: 17 Mar 2009, 20:29
Miestas: Vilnius

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by Rolandas »

Sveiki. Trumpai drutai. Meginau atsidaryt pludines sezona. Su tevuku sedom nakciai ant lynu. Deja, kibimu sulaukem tik ryte. Tevukui uzkibo lyniokai. Man karosas ir karsiokas. Karosas svere 845g :) Karosas ir karsiokas uzrasyti i rukykla mamos jubiliejuj :) Tikiuosi pavyks papildyti laukianciuju i rukykla sarasa :)
IMG_20150524_143446.jpg
Adas
Posts: 168
Joined: 11 Apr 2008, 13:22
Miestas: Putrišiai

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by Adas »

Vakar truputį numuilinau nuo darbų, tai šiek tiek prasibridau upeliu. 38cm, 35cm ir vienas mažylis. Kažkaip nuotraukose mažesni atrodo :mda: Upelis gyvas :)
Attachments
20150526_155144.jpg
20150526_170249.jpg
karsis
Posts: 325
Joined: 11 Apr 2008, 16:53
Miestas: Kaunas
Contact:

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by karsis »

Savaitgalinis 14,4 kg laukinukas Plačiau cia: viewtopic.php?f=12&p=468591#p468591
20150530_144933.jpg
20150530_144911_Burst01.jpg
edmundaxx
Posts: 432
Joined: 17 Jul 2011, 12:47
Miestas: Panevėžys/Marijampolė

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by edmundaxx »

Buvom su tėvuku Nemune, tarp Šilininkų ir Sausgalvių. ;) Nuo 4dienio :Yess:
Pažvejojom, gėrimų pavartojom, viskam laiko buvo. :D Žuvies... Tikėjomės starkių daugiau. Jų pagavom berods 6, ir tai ne visi legalūs. Lydekų gal 4-ias, didžiausia 2kg, nuo pačios dambos viršaus, ant crankučio.
Smagiausiai nustebino šapalai, kas vakarą pagavom jų, pradedant saulei leistis. Tokie nuo 0,5kg iki 1.5kg. Nors mūsų šapalinis masalas buvo crankas lydekinis 5cm, kur srovėj nelabai jis tinkamas :mda:
20150529_211936.jpg
O vakar 7h ryte uždambio duobėj turėjau gerą bankę. Tėvas iškart sakė, kad zacepass, o aš ir buvau bepradedąs patikėt. :D Bet pradėjo važiuot iš palėto prieš srovę. O tada ir prasidėjo įdomumai... :shock: Lėtas važiavimas greit pasikeitė į važiavimą "kiek noriu, kur noriu"... Būgnelio dugnas pradėjo šviest, greit inkarą į viršų ir iš paskos :D Pasitampius pakrantėj, pradėjo važiuot pasroviui... Reziume nuvažiavom taip daugiau nei 1km, važinėjom gerą valandą... Tai gerai, kad bent pas rusus nenutysė :D Nespėjau šokinėt katery ant suoliukų, nes tai vienoj pusėj katerio, tai kitoj jau atsirasdavo... Rankų nebejaučiau, kai pradėdavo eit, tai ir dviem laikydavau :geras:
Kad šamas, tai jau abejonių nebuvo. Užtysė ant 1m sėkliaus, tada aš jį pirmą kartą iškėliau iki paviršiaus :shock: Tada vėl "atiduok vala" ir plaukiam jam iš paskos... Nu dar pasitampius taip iškeliau antrą kartą į paviršių, ir jau taip arti, kad paglostyt buvo galima. :pikta: Ir tik pyst kabliai į viršų... :cry: Taip ir atsisėdau... Iškart į krantą, arielkos padaryt ant nervų. :D
Buvo ~1.5m žuvukas... Gal kas pasakys, kiek turėjo svert? Sprandą ten 2 rankom apimt nebūt buvę įmanoma nei per kur... 10kg šamas matytas, bet tai vaikas palyginus tik...

O jis buvo gavęs į šoną, per sprindį nuo peleko. Matyt užgulė guminuką. Nes toks stiprus prispaudimas pasijautė ir kirtau...
Beje, kotelis ešerinis, Varivas iki 6gr užmetimo, valiukas #1 PE :oops: Dėl šito monstro buvau net pasiryžęs, kad ir kotas luš, bet lupsiu kiek galėsiu... :D
Šmitas
Posts: 191
Joined: 17 Nov 2013, 19:12
Miestas: Siauliai

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by Šmitas »

Vobleris..begaudant lydekas..pirmas starkis mano :)
User avatar
gedukas
Posts: 847
Joined: 18 Apr 2010, 15:35
Miestas: kaunas

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by gedukas »

vakar po pietu prasibegau keleta nemuno dambu uosvijoj,ventiliacija akujena.light masalais tik pavejui gerai svaistytis
201506072267.jpg
201506072268.jpg
201506072269.jpg
salviu smurto buvo ant sukuriu,bet kui damesi,palei kranto zoles viena kibima turejau ant to kuris potkej,sekanty karta reks kokia pjautinuke pametyt briedziams,nepamenu kada salaty pagaves :oops:
jordza
Posts: 505
Joined: 11 Apr 2008, 13:28
Miestas: Vilnius

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by jordza »

Vakar su bendradarbiu pasėdėjom ant lynų... neskaitant kelių gražių raudikių, puskaršių ir matroskinų, visdėlto pavyko ištraukti ir vieną raudonakį:

Youtube
AudriusM

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by AudriusM »

Birželio 11d.

Jau išvedė iš kantrybės mano apylinkių žvejybinės vietos Nemune. Nekimba nors tu ką nori daryk.
Šį rytą buvau nusiteikęs pavažiuoti truputi toliau nuo savo "teritorinių Nemuno vandenų", į labiau žuvingas pakrantes. Juk vis vieną mano valdose sakoma kad žuvies nėra, tai kam jose tuščiai mojuoti spiningu. Planuose buvau numatęs mėginti starkiauti, nes lyg ten ir vieta tam tinkama ir kažkada vieną, kitą pasitaikydavo pagauti. Deja, atostogos daro savo ir starkį atrodo būsiu jau pamigęs. Prie vandens jau buvau apie 6;30val., tad starkiui jau lyg ir per vėlu, bet vis vieną verių ant galvakablio starkinę gumą ir bandysim.
Gal kokiu dešimtu metimu, galingas kibimas. Po kelių metimų vėl tas pats. Nes širdis į kulnis nukrito.....gal pagaliau radau starkį. Dar po keletos metimų, vėl galingas kibimas, vos spiningą neišplėšė iš rankų.Pasisekė laiku pakirsti ir apie dešimt sekundžių labai smarkioje srovėje "pasivažinėjom" Deja vėl tuščia. Pagal kibimą ir elgesį užkibus nepanašu į starkį, Nelabai panašu ir į lydeką. Pakeičiau guminuką,- nieko. Pakeičiau dar kitu vėl kibimas ir vėl tuščia. Dar po keletos metimų, vėl ataka ir į krantą pagaliau išprašau. virš kilogramo..lydekaitę.

Image

Dar kiek pamėčius toje turėjau tik vieną neaiškų kibimą, tad po mažą žingsnelį, mėtydamas slinkau žemyn. Staiga vėl smūgis ir ne šeip smūgis bet dvigubas. Teko nemažai pasigalinėti labai smarkioje srovėje kol pagaliau išprašiau į krantą.

Image

Visai solidus salatis iš akies apie 2,5kg. Vėl keli metimai ir vėl yra. Šį kartą virš kilogramo lydekaitė lydekaitė.

Image

Jau visai pasidarė smagi žūklė, nes jautėsi, kad čia nesulyginamai maloniau žvejoti negu savo valdose. Kibimai sekė vienas po kito. Tiesa labai daug tuščių, bet tik vėliau supratau, kad pagriinde kimba salačiau, kurie labai dažnai jautėsi, kaip atakuoja mušdami uodega ir tik paskui griebdami guminuką. Kibimas jautėsi kaip du smūgiai. Pirmas švelnus, o antruoju trenkia, kad spiningas gali iškristi iš rankų. visa tai vyksta labai smarkioje srovėje, todėl ir atakos labai išraiškingos.
Gal kiek keista, kad salačiai taip godžiai atakuoja guminukus, bet čia tokia pakrantė kur nėra išmindžioti žvejų takeliai, nėra net gero privažiavimo, gamta labiau laukinė, tad ir žuvys, mano manymu dar ne visas žvejiškas gudrybes yra mačiusios, todėl netgi salačiams guminukai atrodo visai patrauklūs.

Taip besvarstant vėl eilinis kibimas ir į krantą išprašau virš 1,5kg lydoką.

Image

Vėliau arti 1,5kg salatukas.

Image

Ir vėl ir vėl ir vėl....

Image

Image

Image

Image

Nuo salačiu neatsiliko ir lydekos.

Image

Bet jau visko nefotografavau. Kibo fantastiškai visoje pakrantėje. Nuotraukų reportažui pakaks, nebent kažkas įdomesnio užkibtų.
Senei tokią auksinę plėšrūnų žūklę turėjau, bet tereikėjo tik palikti savo visiškai nedosnias Nemuno valdas ir truputi pavažiuoti toliau, nuo man įprastų vietų, kur nėra išmindžiotų žvejų takelių, kur nenutryptos žvejų pakrantės, kur viskas taip ir likę nuo pat žiemos pabaigos....
Per šį rytą, "apžvejojau" apie puskilometrį tos pakrantės, kuri man padovanojo apie 30 gan galingų kibimų. Iš viso pagavau 9vnt lydekų, kurios buvo nuo 1kg iki 1,5kg su trupučiu. Be lydekų pagavau 6vnt salačių. Didžiausias virš 2,5kg, mažiausi apie 1kg. Ešerių pagavau tik keletą, ir nedideli. Didžiausia kaip visada pasrpuko. Tai buvo lydeka apie 3-4kg, bet tikrai negailėjo. Juk ir taip, kaip niekados, labai rezultatyviai buvo pažvejota. Begalė gerų emocijų, daug galingos ir aršios kovos, smarkioje srovėje, daug įspūdingų masalo atakų na ir pabėgusios didžiausios lydekos net dvi padarytos įspūdingos žvakės. Srovė ten smarki, tad nebuvo lengva su ja susidoroti. Po pirmos žvakės, nepaspruko, bet štai kai antrą kartą, kaip pliauską, smarkioje srovėje iššoko į viršų,- mūsų keliai išsiskyrė.
Paėmiau tik tai ką galima paimti ir manau svoriu buvo jau arti dienos normos. Tai trys lydekaites, kurios giliausiai buvo prarijusios. Visos kitos ir netgi ne pačios mažiausios žuvys, liko Nemune, nes tai būtų apie penkis kartus viršyta dienos norma tiek svoriu, ne ką mažiau viršyta būtų ir kiekiu
. Iš pradžių bandžiau filmuoti pirmus paleidimus, bet nelabai gavosi, vis pasprukdavo iš rankų anksčiau laiko, o vėliau nė fotografavau ir ne filmavau.

https://www.youtube.com/watch?v=wAssOqu ... e=youtu.be

Image

Šauni medžioklė buvo ir manau ilgam išliks atmintį, auksinė plėšrūnų diena. Viso 15 žuvų nuo 1kg iki 2,5kg su trupučiu.
AudriusM

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by AudriusM »

Birželio 12d.

Švintant, besivartant lovoje, kažkas lyg "įspyrė" į uodegą ir privertė rėplioti iš lovos. Laikas važiuoti starkio....
Pagaliau būsiu nepramiegojas ir bandysiu padaryti "antrą dublį" toje pačioje laimingoje pakrantėje. Rytas dar tik baigia išaušti, Nemuną dengia rūkas, pats tas mėginti rimčiau paieškoti starkio, tik vandens lygis galėjo tiek daug nenukristi. Sulėtėjo srovė visoje pakrantėje ir iš labai stiprios pasidarė tik vidutinė,- būdinga Nemunui.

Image

Retai taip būna, bet kartais nutinka. Pirmu metimu, galingas smūgis, ritės stabdžių muzika ir į krantą išprašau apie 2kg, peraugusią "aukšlę".

Image

Antru metimu rainius.

Image

Po kokių dešimties minučių dar viena įmitusi, gerokai virš kilogramo "aukšlė".

Image

Po to ilgainiui stojo ramybė. Viduje vis kažkas kuždėjo, kad turi būti ir starkių, juo labiau, kad dėl rūko, apniukęs rytas tik dar labiau didina šansą jį suvilioti. Rūkas pasidarė toks tirštas, kad jau nesimatė kur nukrenta užmestas masalas, nesimatė ir valo, tad viskas buvo "kontroliuojama" tik stebint "ZANDER" spiningėlio viršūnę. Kažkur rūko prieblandoje net kelis kartus girdėjosi stambių žuvų "išėjimai". Gal tai starkiai patraukė į medžioklę, gal salačiai, nors viduje labiau norėjosi, kad tai būtų starkiai.
Staiga, viename dugno pagilėjime "UPS",- tikras starkinis kibimas, kurio su niekuo jau nesumaišysi ir į krantą pagaliau išprašiau, pirmajį šio sezono , prieblandos kapliadantį.

Image

Po kokių dešimties minučiu, toje pačioje vietoje viskas pasikartojo. Vėl kietas starkio kibimas, bet po poros sekundžių pasigalinėjimo srovėje, paspruko.Vėliau tame pagilėjime pasikirtau tik nedidelį salatuką.

Image

Tiek žemiau, tiek aukščiau to pagilėjimo praktiškai daugiau niekas nekibo. Pravaikščiojau spiningaudamas vėl apie pusę kilometro pakrantės, bet šį rytą, kritus lygiui, tik tame pagilėjime dar turėjau kibimų.
Aplink mane, lyg laukdami lauktuvių, visą rytą plaukiojo graži šeimynėlė.

Image

Sunkiai sekasi mažyliams irtis, prieš stiproką srovę, bet kai manęs išsigandę, įjungė "forsažą" tai mažyliai, nubėgo vandens paviršiumi.

Image

Starkinių atakų daugiau nebuvo.Rūkas pamažu pradėjo sklaidytis, prašviesėjo, tad tikėtis starkinio kibimo, vis labiau darėsi beviltiška. Tačiau tas pagilėjimas kartas nuo karto vis padovanodavo po vieną kitą kibimą.

Image

Image

Image

Image

Image

Žūklę baigiau gan anksti. Nuo kokios devintos valandos mojavau spiningu visiškai tuščiai, tad apie 10val, jau pajudėjau link namų. Užteks.
Gal ne taip fantastiškai kibo kaip vakar, tačiau žūkle vis vieną likau labai patenkintas, juo labiau, kad pagavau starkį. Man paskutinius kelerius metus tai gan didelė retenybė, nemune, mano apylinkėse.
Pagavau šį rytą 4vnt salačių. Vienas vėl apie 2,5kg, kiti nuo kilogramo iki 1,5kg.
Vieną normalią apie 2kg lydekaitę ir apie dešimtį mažylių silkučių. Priešingai praėjusiam rytui, šį rytą kibo gerokai smulkesnės lydekaitės ir dauguma jų vos legalios ar net nelegalios.
Pagavau ir keletą ešerių, bet šioje pakrantėje atrodo yra savas ešerių standartas, tad visi buvo panačiaus kūno sudėjimo.
Na ir svarbiausias šios žūklės akcentas tai starkis. Nesvarbu, kad nedidelis , nesvarbu netgi kad tik vienas. Svarbiausia, kad tikslas pasiektas.


Image

Lydekaitė arti 2kg, salatukas apie 2,5kg, ir starkiukas apie 1,5kg.. Visos kitos žuvys sugražintos į savo stichiją.

Tikriausiai šiai pakrantei dabar reikia duoti pailsėti. Nemėgstu piknaudžiauti, ypač tuo, kas lengviau pasiekiama. Tegul viskas nurimsta po mano :botagavimo" du rytus iš eilės. Nurims triukšmas, pasimirš, kad čia iš vis kažkas žvejojo ir tada gal aš vėl ten kada nors apsilankysiu. Nors rytojui yra planas paieškoti starkio jau kitoje, šiandieną nusižiūrėtoje vietoje, bet tikriausiai laikinai tai bus paskutinė žvejyba, su sunkiuoju spiningu. Juk kampe be darbo stovi UL, ir XUL įrankiukai, o Nemune, spininginių mikro masaliukų jau kelinta diena laukia taikios žuvys.
AudriusM

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by AudriusM »

Birželio 13d.

Ui kaip greitai atostogos eina į pabaigą. Visa paguoda kad po savaitės vėl porai savaitėlių patinginiausiu ir kas be ko,- pažvejosiu.
Šiandieną ryte kaip planavau palikau gerąją pakrante ir nuvykau į dar vieną naują vietelę, bet apie viską iš pradžių.
Vakar vakare nutariau, pasivaikščioti savo valdose ir pažiūrėti ar tikrai čia taip tuščia. Gal sakau per keletą paskutinių dienų kas nors pasikeitė.
Labai buvo karšta, svilino saulė, jokio vėjo, o atvažiavus prie vandens, iš kart pasitiko visas debesis alkanų uodų.
Sutiktas pirmas žvejas su dugninėmis turėjo vieną puskaršiuką ir porą kuojikių. Keikėsi,- nekimba.
Su mikro masaliukais praėjau visą pakrantę. Nieko naujo. Vėl tie patys atsitiktiniai nedideli ešeriukai.

Image

Image

ir tt....bet nėra masinio kibimo. Pasigauna daugiau tik atsitiktinai ir jaučiasi, kad kimba ne iš bado, o labiau tikėti tik iš smalsumo.

Vakarėjant pervažiavau, maitinti uodus į kitą savo valdų pakrantės dalį. Su mikriukais apie gerą pusvalandį neturėjau net kibimo, o visai leidžiantis saulei, paleidau į darbą sunkūjį spiningą. Gal sakau koks lydokas, ar starkiukas susigundys guminukais. Iki pačių sutemų, - visiškas nulis.
Lygis taip kritęs, kad mano valdose Nemunas pavirtęs bala.

Image

Srovė belikusi tik pačiame viduryje. Arčiau kranto per spiningo užmetimą, visur beveik stovintis vanduo. O žolių, žolielių.....ir ką galima pasikirtus išprašyti į krantą, kad net braidyti po tas džiungles darosi jau sudėtinga.

Image

Taigi, nėra ką man veikti Nemune prie savo namų. Atrodo viskas čia pat, tačiau tai tik vanduo, kuriame nesimato jokios gyvybės.

Šiandieną ryte, be jokių svarstymų, nuvažiavau dar toliau į man nelabai jau žinomas teritorijas. Palikau ramybėje kibias praėjusių rytų pakrantes. Juk ne vien lengvai prigaudyti žuvies norisi , bet ir patyrinėti naujas žvejybines pakrantes, gal kažką atrasti,...
Nauja, numatyta pakrantė nelabai nudžiugino. Pagal visus požymius, Nemuno viduriu ir arčiau mano kranto neša smėlį, tad akmenynas tik prie pat kranto o toliau seklėja ir smėlėtas dugnas. Kol buvo vanduo kaip veidrodis, už kokių poros šimtų metrų įžiūrėjau vandens paviršiaus išlinkimą. Tikriausiai tai kažkoks staigesnis gylio perkritimas, tad ilgai nemojuodamas ten kur man pasirodė beviltiška, nuklampojau po gervuogynus ir dilgėlynus iki to perkritimo. Beeinant kelis kartus nugriaudėjo perkųnas, ir pradėjo kritinėti lietaus lašai. Ar tik nesibaigs mano rytinė žūklė, anksčiau, negu planavau.

Image


Pradėjo lyti. Kol perkūnas trankosi kažkur toli, dar pažvejosiu.
Deja neilgai turėjau garbės šį rytą pažvejoti. Lietus išprausė du kartus. Viena perkūnija praėjo visai pro šalį, tačiau iš paskos jau kilo naujas debesis.

.Image

Taigi prie to gylio perkritimo suspėjau tik apie valandėlę pažvejoti. Vėliau teko skubiai rinktis žaislus ir tankiai minti "pėdalus" link tolokai palikto automobilio. Lietus ne bėda, bet kai virš galvos pradėjo "sproginėti" perkūno petardos ir akyse visai prie pat blyksėti žaibai, pasidarė nejauku būti prie vandens su "žaibolaidžiu" rankose.
Per tą valandėlę, turėjau apie dešimt visai normalių kibimų. Šį bei tą pavyko ir sužvejoti.

Pirmasis nuo gylio perkritimo buvo nukrapštytas, pusantrinis salatukas.

Image

Vėliau sekė gal trys normalūs kibimai, visus trumpam palaikiau pasikirtęs ir visi sėkmingai paspruko. Panašu kad tai buvo nedidelės apie kilogramą lydekaitės. Na o truputi žemiau to perkritimo pasirodo gyvena ešeriai.

Image

Spėjau pagauti keturis. Nė dideli nė maži, bet jau verti nuodėmės.
Beja vienas, ne tik kad didžiausias buvo, bet ir labai įdomios spalvinės maskuotės. Tikras puošeiva....

Image

Image

Image

Tiesa dar sugavau silkutę.

Visos žuvelės liko Nemune, o salatuko paleidimą šį kartą net pasisekė sėkmingai nufilmuot.

https://www.youtube.com/watch?v=K4etv2V ... e=youtu.be

Tai ir viskas per šio ryto visai trumputę žūklę. Pradėjo pilti lietus, žaibiai su griausmas plakė visai šalia, tad tuo viskas ir baigėsi.
Žūkle vėl likau visai patenkintas, nes jei būtų žvejota visas rytas, manau ir daugiau laimikių būtų sulaukta.
Gerai ten kur mūsų nėra. Šį karta tai tiesa. Savo valdose visiškas nulis, o svetur,- žvejoti ir žvejoti.....
AudriusM

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by AudriusM »

Birželio 14d.

Šio ryto norai buvo surasti ešerį na ir gal būt kokį karšį, bet gavosi kaip visada.
savo valdose net nemėginau. Važiavau "pasižmonėti" prie Seredžiaus, o ten viskas tas pats kaip ir mano valdose, tik gamtovaizdis kitas.

Image

Visad džiaugsmas, tik tokie ešeriukai ir tai tik atsitiktiniu kibimu. Nieko pastovaus, jokių susibūrimo vietų ir netgi tose vietose kur visada visas glėbys pasigaudavo, netgi ten po vieną kitą pagauni ir tyla.
Išmėginau aibę masalų nuo didelių ir mažų aktyvių iki pasyvių ir pačių mažiausių 2,5cm ilgio. Jokio skirtumo, jokio pagerėjimo ar atradimo. Tai ant vieno tai ant kito masaliuko tik po vieną kitą atsitiktinį, bet ir tai dauguma pusiaukelėje nusipurto.

Šis deja buvo pats didžiausias šio ryto rainius.


Image

O šis pats pats....

Image

Galėjo nors koks karšis pamaloninti, bet per visą rytą taip ir nesulaukiau nė vieno karšinio kibimo. Turėjau ant pasyvaus mikro kirminiuko, labai gražią salačio ataką. Griebė prie pat kojų išnėręs iš gelmės, keliant guminuką į paviršių. Vos už poros metrų nuo spiningo galo smūgis, iššoko visas iš vandens mane aptaškydamas, bet guminukas savo keliu, salatis savo. Verta vien dėl tokių akimirkų buvo visą rytą beveik tuščiai mojuoti spiningu.
Be kokių dvidešimties pagautų nedidelių ešeriukų, ant pasyvaus kirminiuko turėjau progos pasigalinėti su padoria lydekaite. Pasisekė ,- nenukando. Tai įvyko jau krante.

Image

Pagal tai, kad pagauta su mikro masaliuku ir lianu koteliu, be lydekinio pavadėlio, tai jau smagus monstriukas. Iš akies apie 2-2,5kg.
Daugiu taip ir nepavyko suvilioti nieko įdomesnio. Karšių nulis, ešeriukai kurių tikėjausi tik mažyliai ir pavieniai, o lydoko ar salačio, net nesitikėjau ir į juos net netaikiau.
Tai tikriausiai ir viskas iš šio ryto žūklės. Ar tik nereikės atsiprašyti sunkiojo spiningo ir grįžti vėl prie plėšrūnų, nors šimtą kart maloniau spiningauti UL įrankiais su mikro masaliukais taikantis į taikią žuvį, kuria ne taip viskas paprasta kaip su lydekomis....
Žuvų neėmiau nė vienos, visos liko Nemune, nes tai buvo daugiau žvalgybinis pakrantės patikrinimas. Noriu didesnių ešerių ir karšių....
AudriusM

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by AudriusM »

Briželio 15d.

Paskutinė, pirmų atostogų diena.
Naujos žvejybinės vietos, nauja viltis ir dalinai pramiegotas rytinis kibimas. Taip prasidėjo šis, paskutinis pirmų atostogų rytas.
Vėl naujų žvejybinių vietų paieška, klampojant apžėlusiomis Nemuno pakrantėmis. Jau nusivyliau Nemunu prie savo tėviškės, nes ir laimikiai, nelabai man pažįstamose pakrantėse kur kas geresni, todėl vis blaškausi kas rytą, tai į vieną pusę, tai į kitą.
Nelabai ką gero atradau ir šį rytą. Nuklampojau pakrantėmis spiningaudamas vėl apie puskilometrį. Ne stebūklai, bet bent kažkas jau kibo. Kol nebuvo smarkaus vėjo, spiningavau su "L" iki 10gr koteliu,
Radau ešerių.Gal nelabai gausiai, gal ne patys didžiausi, bet kibo, o tai jau šis tas, juk kartais net pabosta mojuoti spiningu tuščiai. Ešerių pagavau gan daug, tik aišku tokio dydžio nerinkau, kol galiausiai prisižaidžiau....

Image

Tikriausiai ešerių pamėgtoje duobutėje slėpėsi ir šis lydokas. Vėl be pavadėlio, bet sėkmingai. Šis lydokas padovanojo, labai ilgą ir dinamišką kovą. Srovė smarki, spiningėlis gan liaunas, tad tikriausiai visą penketą minučių tampėmės, po srovę ir priekrantės žoles, kol pagaliau ji pasidavė. Iš akies apie 1,5kg. Porelė foto ir dviem uodegos mostais ji vėl pradingo Nemuno gelmėje.
Po tokio išpuolio ėmiau jau sunkųjį spiningą su lydekiniu pavadėliu, juo labiau, kad vėjas su kiekviena akimirka darėsi vis smarkesnis ir su "L" koteliu darėsi sunkoka žvejoti.
Ant didesnių gumų su volframiniu pavadėliu ešeriai kibo gal net geriau tik žūklės malonumo jau nedaug beliko, kai rankose sunkus, starkinis spiningas..

Image

Visai šalia su sunkesniu galvakabliu užtikau ir kitą ešerinę duobutę ir tikėdamasis sutykoti didesnio rainio, teko jau truputi sunkinti galvakablį, nes stiprioje srovėje, su 5gr jau nelabai sekėsi rasti antros duobutės dugną, o dar ir vėjas darė savo.
Antroje duobutėje kibo gal net dar geriau, negu pirmoje, tik dydžiai tie patys standartiniai.

Image

Image

Image

Slėpėsi ten ir silkutė.

Image

Bet ir išbadėjusi. Vos nesurijo guminuko negrįžtamai.

Image

Ešeriai tai geriau, tai prasčiau, bet vis kibo,bet į jų tarpą, įsiterpė dar viena, jau normalesnės tos duobės lydekaitė.

Image

Iš akies šiek tiek virš kilogramo. Kadras atminčiai ir marga jos nugara pranyko gelmėje. Tegul auga.

Na, o šios rytinės žūklės akcentas buvo, labai netikėtas nuo duobės šlaito viršaus paėmęs....ūsas. Nelabai tikėjausi, nors visada įtariau, kad jų gali toje sraunioje pakrantėje būti. Paėmė nebūdingą ūsoriam šviesų guminuką. Paprastai daugiausiai pagaudavau tik tamsiomis spalvomis, o šis kažkodėl pačiupo šviesų. Linksma buvo pasigalynėti visą 10 min su srovės galiūnu. Pasidavė nesunkiai, bet po kibimo ir pakirtimo, vos praėjus kelioms sekundėms kovos, buvo aišku,- sėdo ūsas. Širdis aišku kulnyse, akimirksniu prisiminiau senus laikus kaip reikia elgtis užkibus didesniam ūsuočiui, bet viskas klostėsi labai sėkmingai, tik prie pat kranto truputi buvau suabejojas ar pavyks išprašyti jį į krantą, nes prie kranto po vandeniu toje vietoje kur prisivedžiau, buvo priaugę gan tankiai žolių. Bet ir čia viskas išsisprendė mano naudai. Kova laimėta, ūsas krante.

Tik šiek tiek nustebino, kad vargšelis pasiligojas. Abi akys pažeistos kažkokios ligos. Kažkokie augliai ar pan .... Gaila tokio Nemuno srovių galiūno....labai gaila.... Dažnai kažkokių negalavimų rasdavau ir ant ankstesniais metais pagautų ūsorių.

Image

Image

Iš akies apie 5kg. Labai pagailo šio galiūno, bet kadangi jis būdamas tokios būklės sugebėjo toks didelis užaugti, tai tikriausiai ir toliau galės sėkmingai gyventi, tad įsiamžinęs trumputėje foto sesijoje, grįžo atgal į savo stichiją.

Image

Image

Image

Sunkiai atsigavo po kovos ir foto sesijos. net per kelis kartus paleidinėjau, bet po trumputės reabilitacijos atrodo atgijo ir sėkmingai sugrįžo į savo valdas, Tikiuosi gyvens ir išgyvens dar ilgai, nors kaip įsivaizduoju, nelengvas jam gyvenimas su tokiomis akimis.
Filmavau per kelis kartus,- sunkiai po tokio streso atsigavo

https://www.youtube.com/watch?v=OLBr4uS ... e=youtu.be

Vėliau dar apie valandą spiningavau tikėdamasis ūsoriaus kibimo. Prisitaikiau pagal žūklės vietą, ūsorių žūklei, galvakablio svorį, užsidėjau ir labiau jiems tinkamą guminuką. Nenoriu sau meluoti, bet atrodo ir antrą ūsorinį kibimą turėjau, tik aišku jau beveik 10val dienos, jau senei po laiko tikėtis jų kibimo, bet to labai stiprus vėjas. Nors viskas labai gerai matėsi pagal ZANDER spiningo viršūnę, bet...Užteks. Tegul jie lieka, kitoms atostogoms.
Tai pirmas šiais metais ūsorius, nesvarbu sveikas jis, ar vargšelis pasiligojas. Pernai nepagavau nė vieno, nors kelis kartus tikslingai mėginau. Šiemet net specialiai į juos netaikydamas visai nežinomoje vietoje,( tegul būna, kad netyčia),- pagavau. Tai viena iš labiausiai mano geidžiamų žuvų spiningu.
Atrodo gal ir nieko įspūdingo šio ryto žūklė, bet jį man buvo labai maloni ir įdomi.
Visos žuvys liko ten iš kur ir buvo paimtos, foto sesijai...

Atostogos baigiasi. Ryt jau darban, tad savaitę Nemunas galės pailsėti nuo vieno įkyruolio....o po savaitės darbo,- aš sugrįšiu.
jordza
Posts: 505
Joined: 11 Apr 2008, 13:28
Miestas: Vilnius

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by jordza »

Vakar vėl sėdėjom su bendradarbiu ant lynų, anas kelis pagavo, o man ne taip pasisekė, bet ... ant plūdinukės su slieko dziko sumuštiniu suviliojau amūrčiką 3,93kg 67cm pavadys 0,123mm :shock: kovojau apie 5+min gerai kad švari vieta ir buvom dviese, kitaip būtų amen. Ne kartą norėjo palysti po tilteliu, ne kartą nueiti į lelijas, bet ... :D
20150618_202351.jpg
AudriusM

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by AudriusM »

Birželio 19d. vakaras ir birželio 20d.rytas.

Vakar vėl neatlaikę nervas. Dangus apsiniaukęs, kartais byra smulkus lietus, vėjo jokio, neatlaikiau ir po darbo vėl prie Nemuno. Lygis visai nukritęs, nieko jau nebeliko, bet laiko po darbo tik valandėlė, todėl niekur svetur nevažiavau. Bridau į Nemuną spiningaut tiesiai ties namais.
Mikro masalus iš vis nebuvo kam valgyti. Net nepamenu, gal kokį mažą ešeriuką ir pagavau, bet nė karšų, nė kitos žuvies. Buvo ir didelis kolektyvas su dugninėmis. Net nesulaukia vėlumos išsiskirstė. Ne tik karšys nekimba, bet aplamai niekas nepakrutino per kelias valandas, o viso buvo užmesti septynios dugninės. Tai ką norėti su spiningu pagauti taikią žuvį, jei per tiek dugninių nulis.
Pradėjus temti dėl bendro išsilavinimo, pamėčiau ir sunkūjį spiningą. Tip pat galima sakyti nieko išskyrus vieną mažylį starkiuką.

Image

Nepagaudavau tokių mažų savo valdose. Tai pirmas toks mažas tikriausiai per visą mano spiningavimo karjierą.
Daugiau ant didesnių masalų taip pat nieko.

Image

Šį rytą birželio 20d. net neapsiprendžiau į kurią pusę važiuoti, kur žvejoti kaip žvejoti ir tt. Lygis dar labiau Nemune krito, tad taip besvarstant ir 7val. atėjo. Nuvažiavau vėl į naujas pakrantes. Kažkada jos būdavo dosnios, tik žūklė spiningu ten sudėtinga. Dugne daug stambių akmenų, tad masalų atsargų visada gerokai sumažėja.
Ne stebūklai ir tenai. Labai sumažėjąs gylis, visos didesnės gelmės užneštos smėliu, tik smarkoka srovė kaip buvo, taip ir išliko nuo senų laikų.
Su starkinėmis ir lydekinėmis gumomis kibimo kaip ir nėra. Tiesa vietoje radau visą armiją plūdininkų, tik paklausinėjus ką pagavo, kitų jau net neklausiau. Visų sieteliai padžiauti ant žolių, kitų mėtosi ant kranto. Daugumos atsakymas nieko. Kiek ten aplink juos žvejojau,- tikrai nieko.
Man sekėsi tik truputi geriau negu jiems su plūdinėmis. Pasisekė atrasti starkį. Du kibimai ir vienas 1,5- 2kg buvo išprašytas į krantą.

Image

Be starkinių kibimų turėjau keletą lydekinių atakų, tik pagal viską, man atrodė juk tai silkutės.
Išsisklaidžius rūkui, pradėjo spiginti saulė, Plūdininkai taip pat jau vyniojosi meškeres ir po vieną išvažinėjo, o aš dar nutariau pamėtyti mikro masaliukus, jų prišertose vietose. Taiki žuvis tikrai visiškai nekimba, nė jiems su plūdinėmis, nė man su mikro skanėstais. Tik dvi lydekaitės- silkutės ir keli maži ešeriukai.

Image

Image


Truputi pasigailėjau, kad vėlai atvažiavau į šią vietą. Jei buvo vienas starkis, gal ir antras būtų atsiradęs, deja spiginant saulei net nemėginau daugiau juos žvejoti.
Na jei kitiems aplink mane žvejojantiems su plūdinėmis buvo visai šnipštas, tai aš dar negaliu skūstis kad blogai. Šį bei tą vis dar pagavau ir tegu nedaug, bet šiokių tokių teigiamų emocijų vis vieną gavau. Daug blogiau pražvejoti visą rytą ir net kibimo nepamatyti.
Tai tikriausiai viskas. Prasideda antrosios atostogos, tad kai taip mano apylinkėse nekimba, manau bus vėl daug blaškymosi pakrantėmis kažko ieškant, nes tik atradus kažkokią konkrečią vietą, dar įmanoma kažką pagauti. Antraip,- bereikalingas valų sudrėkinimas ir tik mankšta rankai.
Lygis ypatingai žemas ir per visą rytą dar po truputi krito. Atrodo Nemunas tuoj išdžius....

Image

Image
Mangis

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by Mangis »

Sestadieni plaukiojom Nemune. Viso keturios lydekos, starkis ir eserys, o didziausi laimikiai liko neistraukti.
https://youtu.be/tGzV0T6PZYQ
AudriusM

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by AudriusM »

Birželio 23-24-25d.

Senokai šeimyna jau buvo suplanavusi pailsėti prie ežero. Trims dienoms užsisakėm namukus, tik gaila, kad orų neužsakysi. Visos trys dienos buvo šaltos vėjuotos ir dažnai lijo, bet planų keisti jau negalima.
Prisimindami senus laikus šį kartą buvom prie jau mūsų pamėgto Bridvaišio ežero, Kelmės rajone. Maloni poilsevietė, graži aplinka ir visiška ramybė. Be skaniausių kepsnių, šašlikų, gaivių ir negaivių gėrimų, kas be ko,- šiokia tokia žvejyba.

Image

Bridvaišio ešere kiek esam buvę visada matydavome labai daug ir labai didelių lynų, su spiningu visada pasisekdavo pagauti, vieną kitą ešerį, plaukioja stambių didelių kuojų ir raudų būriai, gal ir daugiau ten gyvybės yra, bet šį kartą mane labiausiai domino tai lynai ir ne bet kaip o spiningu. Neblogas iššūkis, bet taip daug įdomiau užsibrėžti sau kažkokius tikslus, kurie tikrai ne taip lengvai įgyvendinami. Gal būtų daug paprasčiau pasiimti plūdinę ir traukti kuojikes, bet....
Visas tris dienas po truputi žvejojau, tik nebuvo lemta pažvejoti ten kur mėgsta lankytis lynai. Per smarkus vėjas buvo visas dienas o ir lietus nelepino, prausė kas pusvalandį.

Ešeriai kibo ir momentais netgi labai gerai, tik labai didelių nepapuolė, nors gerai žinojau kur jie guli dugne.

Image

Image

Ant XUL spiningėlio taip pat puikiai kibo, tik dažniau dydžiai buvo mažesni.

Image

Image

Image

Image

Kad ir kaip stengiausi, bandžiau , eksperimentavau, tačiau taiki žuvis nepasirašė. Per tris dienas nepagavu nė vienos taikos žuvies.
Vanduo labai skaidrus ir buvo galima stebėti kaip reaguoja puskilograminės kuojos ir raudos į mano joms siūlomis dirbtinius masalus, pravedimo būdus ir tt. Tik iš smalsumo, atkreipdavo dėmesį, tačiau nė viena net nesiteikė paragauti. Pasyvi žuvis ne tik nemune, bet ir ežere.

Lynų net nemačiau, gal dėl vėsaus ir bjauraus oro, gal ne laikas, tačiau kiek teko šiame ežere, visada buvo galima jų pamatyti, plaukiojant valtimi, pakrantėmis. Nebuvo lynų, nebuvo jokios taikios žuvies, bet nors ešerių atsigaudžiau iki soties. Buvo proga eksperimentuoti su masalais, spalvomis, stebėti kaip atakuoja ir tt. Gal tai atrodo smulkmenos, bet kartais jos praverčia, ir bet kokia nauja įgyta patirtis kartais nemaišo.

Tik šie du rainiukai nesugrįžo atgal į ežerą. Visi kiti liko ten pat iš kur ir buvo ištraukti.

Image

Smagi žūklė buvo, nors tikslas taip ir nepasiektas.
Pabaigai šiek tiek gražesnių kadrų .

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
AudriusM

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by AudriusM »

Birželio 26d.

Visur gerai, bet namuose geriausia.
Šiandieną vėlų rytą, po iškylų prie ežerų, pirmas reikalas buvo patikrinti Nemuną. Visą savaitę jame nežvejojau, nemačiau ir net nežinau, kokia jame situacija. Pradėjau vėlai,- pavargau nuo poilsio. Vandens lygis dar kritęs ir iš sraunaus Nemuno, belikusi žolėmis ir žasykojais apžėlusi vos tekanti bala. Pakrantėse varlių koncertai, dumblynės klampynės, prižėlę vandenyje miškai žolių, o ten kur seniau kibdavo, ten dabar net sausa. Ne kokia perspektyva, bet atsivežiau tik UL spiningėlį. Juk vis vieną, nuo kažko reikia pradėti iš naujo pažintį su savo valdomis.

Ešeriai po truputi kimba, ne visur, ne gausiai, ne pastoviai ir ne bet kas tinka, bet kartas nuo karto pasigauna. Na o dydžiai kaip visada 100-200gr.

Image

Labiausiai kaip visada norisi karšio. Nieko nėra maloniau pagauti tai, kas su spiningu vis dar mažai kam įprasta. Paskutinės žūklės Nemune buvo skirtos plėšrūnas, nes su UL spiningu iš vis nebuvo ką žvejoti. Nekibo net ešeriukai. Dabar ešeriukai po trupti ragauja, tad viduje kužda maža viltis,- gal ir koks karšis......
Išmaišiau skersai ir išilgai vieną, karšių mėgstamą vietą. Nieko. Kitoje tik ešeriukai gerai kandžioja guminukus, , bet visai mailius. Tik trečioje vietoje pagaliau senei pamirštas specifinis karšio kibimas. Pakirtimas, spiningėlis perlinko, sugrojo ritė ir pamažu pradėjome judėti link kranto. Pagaliau, po ilgos pertraukos yra. Iš akies 1,2-1,3kg. Smagu, net ant akių šviesiau pasidarė, nes jau buvau praradęs šią vasarą viltį kad jie dar kibs ir aplamai kad mano apylinkėse jų yra.

Image

Vėliau ilgai vėl buvo tik pavieniai ešeriukai, bet viena žuvelė nustebino. Ir kas jai užplaukė bandyti tokį didelį silikoninį kirminą suryti.

Image

Na bet žvejyboje visko kartais nutinka. Nors ir labai maža, bet pamalonino, ne vien tuo kad tai kuoja pagauta spiningu bet kartais dydis į mažają pusę taip pat kartais maloniai nustebina.
Po kokio pusvalandžio antras karšinis kibimas. Mažesnis, bet žūklė tikintis spiningu karšio galima sakyti pavyko.

Image

Šis kilogramo dar atrodo nesiekia.Smagu nors ir sunkiai bet noras pagauti karšį vėl išsipildė.
Abu karšiukai liko Nemune, kaip ir visi šio ryto rainiai.

Jei neklystu su šiais karšiukais jau 34vnt šį sezoną, tikslingai pagauti spiningu.


Vakare taip susiklostė reikalai kad teko atsidurti trumpam prie Nemuno, tad nepraleidau progos, valandėlę vėl pamojuoti su UL spiningu. Vakaras deja karšių nepadovanojo. Neturėjau nė vieno į karšį panačaus kibimo, tik pavieniai ešeriukai ir lyginant su vėlyvo ryto žūkle, ryte jie kibo žymiai geriau ir aktyviau. Vakare per valandėlią pagavau tik keletą.

Image

Visi kaip vienas, nedidukai.
Nežinau ko trūksta. Ar šilumos, ar aukštesnio vandens lygio, o gal tiesiog pavasaris be potvynio savo padarė, bet šis sezonas vienas iš sunkiausių. Nemune net aukšlių nematyti,nematyti jokių žuvų judesio, tylu ramu lyg viskas būtų išmirę ir kas be ko,- senei tokia šalta vasara buvo. Vakarėjant būčiau nesupykęs apsivilkti žieminį kostiumą, o juk dabar vasara.....

Image
AudriusM

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by AudriusM »

Birželio 28d.

Vėl buvau, vėl tikrinau, vėl turėjau viltį.... jei nebūtų vilties,- sėdėčiau namuose.
Vakar ryte su UL buvau karšio pamedžiot. Nė vieno kibimo per visą rytą, tik keli maži ešeriukai.
Šį rytą viltis vėl ištempė iš lovos.Susikroviau į autumibilį beveik viską, kas susija su spiningavimu. Visos gumos, metalas, visi kotai ir tt.
Taikinys starkis, po valandos tuščio mojavimo, pakeičiau nuomonę, kad tikslas lydekos.Dar po kokios valandėlės jau mojavau su ul kotu, Tikslas karšis ir visa taiki žuvis, o visą šį rytinį maratoną užbaigiau kaip visada šią nekibią vasarą,- ešeriukais.
Rezultatas rytinio maratono galima sakyti nulis. Dvi ant legalumo ribos silkutės ir viena visai peiliukas. Tik vienoje vietoje neblogai kibo smulkūs ešeriukai tai nors su tais pasižaidžiau, kad bent rankos gerai įsigertų žuvies kvapo
. Dar tokios tylos Nemune neesu matęs ir ji jau atrodo užsitesė.
Sutikau plūdininkus. Nukabinę nosis, net neišbuvo viso ryto,- šnipštas.
Keli rytiniai vaizdai.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Kas toliau ? Ar ilgai dar tesis tokia tyla ? Dienos eina pro šalį, trumpindamos atostogas, o noras išgirsti ritės muziką, cypiantį valą, taip ir neišsipildo. Imčiau plūdinę, bet kai visi tiek daug su jomis pagauna, net ranka nekyla. Ar tik nereikės keisti tikėjimą....
User avatar
Rolandas
Posts: 210
Joined: 17 Mar 2009, 20:29
Miestas: Vilnius

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by Rolandas »

Sveiki. Vel savaitgalis sodyboj ir vel zukle... Vakar su tevuku ant rytinio lyno nuvarem. Deja. Nei vieno kibimo. Nei man nei jam. Padarem isvada,kad nendrese triuksmaujancios zuvys tai ir buvo musu laukiami lynai. Zodziu, nersia... AS grizau tuscias, o tevuka nudziugino lydekaite uzkibusi ant kukuruzo ir dzyko sumustinio. Kovojo ilgokai, galiausiai suprates, kad be pagalbos neissivers,pasauke mane. Bendrom pastangom 1.8 kg sverianti lydekaite sietelyje. Rezultate drebancios tevuko rankos :)

Ilgai nesvarstes, nusprendziau nakciai sesti kitam ezerioke ant lynu,nes jis zymiai mazesnis ir seklesnis uz ta kur zvejojom ryte. Tikejausi,kad lynai jau bus isnerse. Deja. Kliovo sulaukiau tik vieno. Kazkur mazdaug 22.15 vakaro. Pakirtes, iskart supratau, kad tai bus naujas asmeninis rekordas :)
IMG_20150627_222129.jpg
Deja, daugiau kibimu nesulaukiau. 8 ryto jau isvaziavau namukan. Sverimas patvirtino spejima. Asmeninis rekordas :) 2,2 kg.
IMG_20150628_085641.jpg
IMG_20150628_085818.jpg
P.s. deja,mano spejimas del isnersusiu lynu nepasitvirtino. Pasirodo sitam ezeriuke vanduo saltesnis negu anamr ir lynai dar tik ruosias nerst. Mano rekordas buvo pilnas ikru... Zodziu, mano isvada: reik laukt, kada isners, o tada jamt juos. kaiptik atostogos po savaites prasideda :P
Mangis

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by Mangis »

Sesupeje vandens nerasta, bet labai pasistengus inoringu sapalu radau :)

Youtube
AudriusM

Re: Buvau ten, žvejojau tą...2015-ųjų metų sezonas.

Post by AudriusM »

Birželio 29d.

Blaškausi kaip ir daugumas žvejoklių ieškodamas nors kiek geresnio kibimo, ar bent kažkokio pastebimo žuvų gausos ženklų.
Ryte vėl susikrovęs puse spininginio arsenalo išsimaliau kur akys veda,- žemyn upe. Vanduo super žemes, priėjimų visur yra bet.
Pirmas bandymas nieko nedavė. Antru bandymu stojau akmenyne, kur vien kliuviniai, stipresnė srovė, bet ir ten ne kas. Ešeriukai baksnoja, mačiau netgi kelis plėšrūnų (panašu kad salačių ) medžioklės požymius, tačiau ir antroje pasirinktoje vietoje nieko doro neradau
Rytinis laikas labai greitai tirpsta, tad jau niekur daugiau nevažiavau, o pėsčiomis nuklampojau pakrantėmis apie 2-2,5km. ieškodamas laimės.
Nesakau kad radau bet....
Pagrinde mojavau su sunkiuoju spiningu, tad vienoje, man pasirodžius patrauklioje vietoje, Lydekiukas, po kelių metimų antras, už keletos žingsių vėl porelė ir paskutinį traukiant jį atakavo didelis lydys. Kiek spėjau sumatyti 4-5kg. Net šviesiau ant akių pasidarė, - štai čia tai gyvybės tikrai yra.
Pagavau atrodo aštuonis nelabai legalius lydekiukus.

Image

Image

Kibo padūkėliai vienas po kito, vis nepataikydami į masalą, kartodami atakas ir pan. Smulkmė, bet jaučiau kad ten ne viena rimta malka guli. Gal reikėjo pasikuisti po masalų rankinę, gal paeksperimentuoti, bet kažkaip net noro nebuvo. Džiaugiausi, kad nors kažkas taip aktyvai atakuoja, be to dičkėms jau gal net nelaikas. Kol maklinėjau ieškodamas laimės, gerokai įdienojo.
Be smulkių lydekaičių pasigavo ir ešerių, bet tikrą ešerių rojų atradau, kai taip mėtydamas pamažu atsidūriau už kokių šimto metrų nuo lydekaičių rojaus. Apie pusvalandį kibo beveik kiekvienu metimu. Vietoje iš pradžių žvejojau su sunkiuoju spiningu, o pabaigai įdarbinau L kotuką. Kaip ir lydekaitės,- nedideli nors kai kurie jau pusiau verti ešerio vardo, bet toks kibimas, tiesiog atgaiva po ilgų nuobodžių tuščių mojavimų su spiningu. Toje vietoje rankose jų teko palaikyti apie 30-40 vnt.

Image

Image

Na, spiningaujant L kotuku ir mažesniais masaliukais, mano didžiausiam džiaugsmui į ešerių šėlsmo puotą prisijungė ir du karšiukai. Vienas arti kilgramo, kitas apie 700gr. Nesvarbu, kad ne petelnės, svarbiausia juk pagauti.

Image

Image

Mačiau ir daugiau karšių kaišiojant gelsvas nugaras. Ir ką galima pasakyti apie savo valdas iš kurių šį rytą buvau labai toli pabėgęs.
Mano valdose toks kibimas būna tik anksti pavasarį ir tai ne visada, ir ne kiekvienais metais. Žuvis vadinasi maitinasi ir gan aktyviai, bet darau prielaidą, kad kai jos čia yra gausiai tai konkurencija priverčia kibti, o kai mano valdose ant hektaro vandens vos vienas karšis plaukioja, tai jam nusispjaut į mano guminuką. Tas pats su ešeriais lydekomis ir visa kita žuvimi. Išvada,- šį sezoną, kol kas mano valdose žuvies tikrai nėra, nes svetur ne tik kad ji kimba bet ir jaučiasi judesys, aktyvumas, šėlsmas medžioklė, išėjimai....
Kažkokių išskirtinai didelių kibimų ar pabėgimų šį rytą nebuvo, žuvys nedidelės, bet veiksmo net labai daug.
Tiesa toje pakrantėje be ešerių lydekaičių ir karšiukų, malasi kuojos, , paviršiuje siautėja šapaliukai. Senei tokį gyvą Nemuną mačiau....

Image

Nors visiška smulkmė, bet buvo labai smagi žūklė ir atrodo greitu laiku ten pat bus antras dublis, nes savo valdose kol kas nematau prasmės kažko tikėtis.
Visos žuvys aišku liko ten pat.
Locked