Ešerių žūklė sukrėmis ir vobleriukais.

Post Reply
Rimsa

Ešerių žūklė sukrėmis ir vobleriukais.

Post by Rimsa »

Truputį pasidalinsiu savom mintim ir pastebėjimais apie ešerių žuklę sukrėmis ir mažais vobleriukais. Kažkada, kai tik atsirado mikroguminukai, tai buvo masalas Nr.1 ešerių žūklėje, bet tas masalas dabar tikrai nėra toks kibus, koks buvo jiems tik atsiradus. Taigi bent jau mano praktikoj paskutiniu laiku sukrė apgaudo mikro gumą 1 prie 3 ,jei ne daugiau. O ir laimikiai solidesni gaudant sukre.
Kalbant apie sukres gaminančias firmas ir spalvas išskirčiau Mepps firmos 1 numerio Black fury sukres, kurios ypač pasiteisina pavasarį.
Image
Ir 0 bei 1 numerio Mepps aglia long.
Image
Labai mėgsta ešeriai ir DAM Effzett 1 numerio sukrę.
Image
Tai gal šios ir būtų kibiausios. Bent jau man. Nors ir ant kitų galima gerai pagaut pataikius tinkamą laiką ir vietą.
Image
Norint pasiekti gilesnes vietas-naudoju Balzer Colonel ir Blue fox sukres.
Image
Myran sukrės irgi gaudo ešerius, bet tikrai nėra didžiausios kibūnės bent jau man. Daugiau pagaunu lydekų ar šapaliukų, nei ešerių.
Image
Upėje norint patikrint gilesnes vietas visgi reikėtų eit prieš srovę gaudant sukre. Srauniose upėse ešeriai laikosi didesnėse duobėse ar užutekiuose. Dar niekada nesu pagaves ešerio didelėj srovėj, o lydeką teko.
Image
Image
Image
Image
Savo rekordinius ešerius esu sugavęs visgi ne sukre. Vienas 1.1kg užkibo velkiaujant ant Jaxsono voblerio, kurį beje dar turiu.
Image
O kitą 1.3kg pagavau žiemą ,Baltosios vokės tvenkiniuose gyva žuvele gaudydamas lydekas-na tokio turbūt daugiau ir nesugausiu.
Kas liečia ešerių žūklę vobleriais, tai irgi tikrai geras masalas. Tvičingu gaudau mažai tai tam skirtų vobleriukų mano dežutėse praktiškai nėra, bet atidirbus techniką, tai tikrai veiksmingas ešerių žūklės būdas.
Aš dažniausiai ešerių žūklėj naudoju Rapalos, Tsirubito ir Strike pro vobleriukus.
Image
Didesnėse upėse, tokiose kaip Neris, didesnius Strike pro. Ypatingai pasiteisino pagarsėjęs milicininkas.
Image
Tikrai ešeriai mėgsta ir Dorado, Salmo, Abu Garcia vobleriukus.
Image
Image
Man visgi geriausiai dirba Rapala ir Strike pro.
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Kai kas nuvertina ešerį kaip žuvį: gal dėl jo sunkaus isdorojimo, kitiems tai tiesiog žieminės žūklės žuvis, o man jie ir spiningu nuostabūs varžovai, ir gal ne tokios dažnos jų žūklės kaip kiršlių ar upėtakių ,bet tikra nemažiau malonios.
Last edited by Rimsa on 02 Nov 2008, 10:58, edited 4 times in total.
koldun'as

Re: Ešerių žūklė sukrėmis ir vobleriukais.

Post by koldun'as »

dar noriu su kolega truputi pasidalint savo pastebejimais zvejojant stovinciam vandeny eserius:
uztaikius i eseriu buri jei istrauki is eiles pora ir viskas, reik iskart keist masala i toki pat, tokios pat spalvos, firmos, formos, tik mazesni arba didesni, tada dar kelis pavyksta istraukt, arba ne :) ne parduotuve juk, gali ir tuo paciu masalu pagaut visus kurie nores uzkibti, bet esu taip dares daug kartu ir pavykdavo, tam ir sukriu tokiu pat visu dydziu turejau prisipirkes, dabar po truputi jas ismeciau neptunui ir nebeatsinaujinu arsenalo, uzkibs uzkibs, jei ne tai ne, ir visada noredamas didesnio eserio didinu masala, labiausiai man patinkancios tai 2 ir 3 nr long tipo sukres, gamintojas nera svarbus, svarbu kad dirbtu ir letai traukiant, naudoju tik blizgancias gali buti su bet kokiais taskiukais bruksniukais raudonais juodais zaliais melynais, ir zalias su juodais dryziais ir vien tik zalias, ir dar sukres su dviem lapeliais, jas irgi didesni eseriai labai megsta, neatsisako ir maziai, bet ju jau maziau pakimba, lydekos zinoma irgi kimba ant sukres, bet eseri pagaut visada didesne tikimybe :)
vital vilnius

Re: Ešerių žūklė sukrėmis ir vobleriukais.

Post by vital vilnius »

Dar eserei megsta tvicinga sauktukas tas metodas "bomba"eseriams,tik nelabai dar kas Lietuvoi ismano apie tvichinga ;)
Image
Rimsa

Re: Ešerių žūklė sukrėmis ir vobleriukais.

Post by Rimsa »

Bandžiau,kimba ,bet tas būdas ne man.
vital vilnius

Re: Ešerių žūklė sukrėmis ir vobleriukais.

Post by vital vilnius »

Rimsa wrote:Bandžiau,kimba ,bet tas būdas ne man.

nu kiek vienam savo :) man pvzd eserius patinka gauditi ;tvicingu,popingu(poperei,walkerei)mini vartikles (vesdamas jis tvicinguojant) ir mikrojigu :) sukres man geriau pasiteiseno sraunose upese :yes: Trumpai sakant ne megstu gauditi eserius paprastu pravedimu;mesk-trauk,megstu "animacija" padariti masalui(trukcioti,sustabditi,patraukti ,posakdinti masala ir t.t)Mano manimu eserei tai labiau megsta ;)Dar sukre tai greiciau vasarine masalas eseriams,kitu metu laiku ji daugiausia neruodo man geru rezultatu gaudant eserius ;) mikrojig ir tvicing tada pas mane karaliauja,kaip ir visa atviro vandens sezona :)
Rimsa

Re: Ešerių žūklė sukrėmis ir vobleriukais.

Post by Rimsa »

Del tvičingo nesiginčysiu nes mažai juo žvejoju,bet pries mikrodžiga sukrė tikrai pranašesnė.Pavasarį ir rudenį tai pat.Toj pačioj Vokėj tai išbandyta ir 100 kartų įsitikinta sukrės pranašumu.
Last edited by Rimsa on 30 Aug 2008, 21:09, edited 1 time in total.
vital vilnius

Re: Ešerių žūklė sukrėmis ir vobleriukais.

Post by vital vilnius »

Rimsa wrote:Del tvičingo nesiginčysiu nes mažai juo žvejoju,bet pries mikrodžiga sukrė tikrai pranašesnė.Pavasarį ir rudenį tai pat.Toj pačioj Vikėj tai išbandyta ir 100 kartų įsitikinta sukrės pranašumu.

A vot pas mane atvirkscei,toi pacioi Vokei geresnis rezultatas pavasari ir rudeni rodo mikrojig ir tvicingas, ;) vot ir suprask ta zuvi :x ;) Man mikrojig su tvicingu geresnis metodas gaudant eserius,pakartuosiu kiek vienam savo ;)
Rimsa

Re: Ešerių žūklė sukrėmis ir vobleriukais.

Post by Rimsa »

Tiesiog gal aš naudoju ne tas gumas,o tu ne tas sukres ,o gal tiesiog tik tokie sutapimai.
Post Reply