Nuotraukų dydžio sumažinimas

Laimikių, gamtos temomis,narių nuotraukos ir kt.
jackfish

Nuotraukų dydžio sumažinimas

Standartinėparašė jackfish » 14 Lap 2009, 14:48

Dedant nuotraukas i asmeninius internetinius fotoalbumus, jas galima automatiskai sumazint, pries tai nealtikus jokiu papildomu operacju. Programos pacios tai padaro pagal jusu uzklausa. Taciau dedant tiesiogiai i foruma nuotraukas ir paveikslelius, jas patariama sumazinti. Taip puslapiu vartymas ir skaitymas bus patogesnis, kompaktiskesnis, neuzkraudines ilgai puslapio.
Aprasau viena is elementariausiu nuotrauku sumazinimo budu, kuri gales atlikti kiekvienas, mokantis bent siek tiek naudotis kompiuteriu.

Atsidarome norima nuotrauka per Paint programa. Spaudziame desini peles mygtuka ant paveiksliuko, tada Open with -> Paint.

Pasirenkame Image -> Stretch/Skew.

Atsiras lentele, kurioje galima nustatyti kokiu procentu mazinti paveiksliuko ilgio ir plocio matmenis, kuriuos pasirenkame individualiai. Kad neissikraipytu vaizdas, patariama mazinti vienodu procentu. O toliau belieka issaugot File -> Save As. Kad paveiksliukas uzimtu kuo maziau vietos, geriausia saugoti JPEG formata.

Kaip pavyzdi parodau kaip tai atrodo vizualiai su mano mazinama nuotrauka.

Sekmes dedant zukles laimiklius ir akimirkas!
Prikabinti failai
Pvz3.JPG
Pvz3.JPG (45.52 KiB) Viewed 2653 times
Pvz2.JPG
Pvz2.JPG (83.42 KiB) Viewed 2655 times
Pvz1.JPG
Pvz1.JPG (80.68 KiB) Viewed 2656 times

bobis

Re: Nuotraukų dydžio sumažinimas

Standartinėparašė bobis » 17 Bal 2011, 07:17

sorry, bet man ta pati pradžia neaiški . Tarkim jau sukeltos fotkės, kaip įeit į ta Paint, kaip ja persikelt i tenais.
Jei paaiškintumėt ir mažai nutuokiantiems informatikoj, jum darbo sumažėtų tikrai. na, bent jau kas liečia mane, tai tikrai pats pasidaryčiau :D

Gediminas

Standartinėparašė Gediminas » 17 Bal 2011, 07:33

bobis rašė:sorry, bet man ta pati pradžia neaiški . Tarkim jau sukeltos fotkės, kaip įeit į ta Paint, kaip ja persikelt i tenais.
Jei paaiškintumėt ir mažai nutuokiantiems informatikoj, jum darbo sumažėtų tikrai. na, bent jau kas liečia mane, tai tikrai pats pasidaryčiau :D

jeigu nuotraukos pas tave kompe spaudi ant nuotraukos su dešniu pelės klavišu open with, ir pasirenki paint, yra ir kitas būdas, pasileidi paint programa start>all programas>accessories>paint ir jame spaudi file>open ir pasirenki norimą nuotrauką.

bobis

Standartinėparašė bobis » 17 Bal 2011, 09:11

banadau:

Paveikslėlis
image upload

[img=http://s3.postimage.org/wlh81nqay/P4155122.jpg]
image upload

tą aš nesunkiai padarau, ką tu Gediminai čia paaiškinai, bet kaip matome niekas man neišėjo :piktas: ,teks ir toliau nervint miderus, niekas nesigauna, vadinas, mokinys iš manęs ne koks, o gal dar čia kas kaltas ?

jackfish

Standartinėparašė jackfish » 17 Bal 2011, 09:18

Gal issaugot uzmisrai ar sumazint? Cia labai elemenaru, tik ziuriu paveiksliukus ne nuo to galo sudejes :)

bobis

Standartinėparašė bobis » 17 Bal 2011, 09:29

parašiau, kad mažinu po 50 proc iš ilgio ir iš pločio, paskum, ipaspaudžiau OK, neiaks nesikeičia, tai yra ten toj atsidariusioj pasikeičia, bet kai dedu į čia per:
http://www.postimage.org/index.php. matom, kad viskas po senovei likio Kažko aš čia dar nepagaunu , nepadarau :cry:

o ką reisškai: paveiksliukus ne nuo to galo sudejes, - neįkirtau

jackfish

Standartinėparašė jackfish » 17 Bal 2011, 09:40

Reiskias per mazai sumazinai. As dazniausiai mazinu iki 35x35. Bet cia priklauso individualiai nuo fotoaparate nustatytos nuotraukos dydzio.

piatras

Standartinėparašė piatras » 17 Bal 2011, 10:01

Paveikslėlis
image uploader Įdėta Hotlink for Forums (1)
Ale blyn kaip sudėtinga paspaust antram langelyje ( http://www.postimage.org/index.php. ) resize 640X480 :x Na jei jau turi tikrą stebuklą nepyksim ir už 800X600

bobis

Standartinėparašė bobis » 17 Bal 2011, 13:45

Paveikslėlis
image hosting

supratau pagaliau [dance2.gif]

dėkui tau, Piatras, už pasufleravimą ir kantrybę Su manim tuo klausimu daugiau vargo nebeturėtų būt . ;) ..

Grįžti į “Fotogalerija,nuotraukos,fotoreportažai, video”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias