Valties gamyba

Guminės, PVC, plastikinės, varikliai, echolotai, GPS...
Post Reply
Renatas88

Re: Valties gamyba

Post by Renatas88 »

Sveiki. Bandau issirinkti valty (gamybai), bet matyt perdydelis pasirinkimas nes neisirenku. Reikalavimai gana paprasti. Geras stabilumas ir ilgis iki 3m. Ta prasme norima bus vezioti ant stogo. Medziagos is ko bus daroma tai aliuminis 5083 arba 5086.
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

Renatas88 wrote:Sveiki. Bandau issirinkti valty (gamybai), bet matyt perdydelis pasirinkimas nes neisirenku. Reikalavimai gana paprasti. Geras stabilumas ir ilgis iki 3m. Ta prasme norima bus vezioti ant stogo. Medziagos is ko bus daroma tai aliuminis 5083 arba 5086.
varoma bus irklais ar varikliu, keliu vietu, aliuminis virinamas ar kniedijamas?
Renatas88

Re: Valties gamyba

Post by Renatas88 »

Optimaliausia butu jei butu galima ir varikliu ir irklais. Bet planuojama pagringe varikliukas,irklai reikalingi bus tik uzpelkejusiamia ezeria (prasiirti iki atviro vandens ) Ne maziau 2 vietu noretusi. 90% virinimas
minBOAT

Re: Valties gamyba

Post by minBOAT »

Kokio storio skardą ketini virinti? Kaip bus su standumo briaunomis, valcuosi ar kažką privirinsi? Sakyčiau toks akiplėšiškas projektas :D :Yess: :Yess: Turi rasti labai tikslius brėžinius ir kruopštų suvirintoją
Renatas88

Re: Valties gamyba

Post by Renatas88 »

Folding Boat wrote:Kokio storio skardą ketini virinti? Kaip bus su standumo briaunomis, valcuosi ar kažką privirinsi? Sakyčiau toks akiplėšiškas projektas :D :Yess: :Yess: Turi rasti labai tikslius brėžinius ir kruopštų suvirintoją
Na skardos storis pilnai bus nusprestas atradus brezinius valciai. Bet bus kazkas apie 1.5mm. Standumo briaunos vielgi priklausis nuo pacios valties konstrukcijos. Turiu keleta sumanymu tik neaisku kaip eis pritaikiti. O gal teks pasidaryti valcavimo stakles ir valcuoti. Tik abejoju ar noriai pasiduos valcavimui 5086 (H116), gali tekti kaitinti, ko nelabai noreciau. Na viskas priklausys nuo pasirinktos valties planu. Tai vat su tais breziniais sunkoka, ju pilna, bet sunku issirinkti tinkamus. Virinsiu pats, tai nereiks nieko ieskoti ir daboti del kokybes
Renatas88

Re: Valties gamyba

Post by Renatas88 »

tikrai_savas wrote:Kazi kaip prie tokiu gabaritu bus su tuo "geras stabilumas", kai du zmones valtyje? Vienam stovinciam spininga metant, antras meslungiskai gaus kibtis uz borto :mda:
Kokie mazdauk turetu buti matmenis jog toje valtija smagiai jaustusi 2 zmones. O kaip ploksciadugnes, tokio tipo kaip jonboat?
minBOAT

Re: Valties gamyba

Post by minBOAT »

tikrai_savas, :labas:

Vis pasižiūriu į tavo kompiuterinius projektus ir pamąstau, kiek jie galėtų būti realiai tikslūs matmenis perkeliant ant pasirinktos medžiagos. Man kirba mintis, kad gali tekti ir patąšyti ir paobliuoti :x :)
Kaip suprantu tu pats dar nedarei jokios valtelės? O kiti? Nepagalvok, kad aš čia neturėdamas ką veikti prisikabinėju. Tiesiog turiu minčių šiokiai tokiai kooperacijai :D
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

na, as pasikartosiu, kad galima naudoti ir mano brezinukus, jie tikrai tikslus, lakstus galima butu "ispjauti" su cnc staklemis, kaip kad ir as dariau, tiesa, reikalavimo iki 3 metru ji netenkina, bet labai stabili... :-)
Attachments
Isklotines.jpg
minBOAT

Re: Valties gamyba

Post by minBOAT »

Mr. E, :labas:

Turiu aš tų brėžinių atrodo pakankamai, tačiau to ko noriu niekur nėra ir artimiausiu metu nepanašu, kad atsiras. Aš kalbu apie "folding boat". Tiesiog visus savo 6 modelius dariau pagal nuojautą. Dabar norėčiau daryti pagal brėžinį :) Nesakau, kad nuojauta nuvylė, bet noriu padaryti ir "iš kito galo"
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

Folding Boat wrote:Mr. E, :labas:

Turiu aš tų brėžinių atrodo pakankamai, tačiau to ko noriu niekur nėra ir artimiausiu metu nepanašu, kad atsiras. Aš kalbu apie "folding boat". Tiesiog visus savo 6 modelius dariau pagal nuojautą. Dabar norėčiau daryti pagal brėžinį :) Nesakau, kad nuojauta nuvylė, bet noriu padaryti ir "iš kito galo"
na, mano valtis "folding" gali buti tik su preso pagalba... :-)

as jau gyvenu kitra svajone, pabandysiu ziema (jei bus laiko ir kitu "resusrsu") pameistrauti hovercraft'a, pagal amerikonu Universal Hovercraft UH-18SPV brezinius....
Attachments
flying-hovercraft-xl.jpg
minBOAT

Re: Valties gamyba

Post by minBOAT »

t_s, smagu girdėti, kad jau darysi :Yess: :Yess:
Iš savo praktikos žinau, kad koordinates perkelti taškavimo būdu įmanoma pakankamai tiksliai, tačiau išpjaunant elektriniu siaurapjūkliu taip tiksliai jau nesigauna. Atsiranda milimetrinių nukrypimų. Ir tai nėra kažkas tragiško. Dvi detales sudedi į vieną vietą, suspaudi ir prašlifuoji briaunas kartu. Tame bėdos juk nemato net didžiausi perfekcionistai :D O jei ketini daryti iš faneros, tai derva su audiniu viską kompensuos. Pats žinai :Yess:
minBOAT

Re: Valties gamyba

Post by minBOAT »

Mr.E,

Kad gali padaryti net neabejoju :) :Yess: Tik kaip tu ją registruosi? Kaip lėktuvą :geras: ?
Geras daiktas kontrabandininkams :D :D :D Tuoj gausi užsakymų į Kybartus
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

Folding Boat wrote:Mr.E,

Kad gali padaryti net neabejoju :) :Yess: Tik kaip tu ją registruosi? Kaip lėktuvą :geras: ?
Geras daiktas kontrabandininkams :D :D :D Tuoj gausi užsakymų į Kybartus
Taigi, cia ne siaip ekranoplanas, mane tas ir zavi, kad sis aparatas turi oro pagalve, taigi, registruosiu, kaip laiva su oro pagalve. CAA (civilines aviacijos administracija) netures prie ko kibti, nes tai tikrai ne lektuvas, prie kuriu galima buti priskirti ekranoplanus. Be to, mane labai zavi faktas, kad tureciau galimybe "plaukioti" ziema... :-) Daug laivavedziu tiesiog sprogtu is pavydo.. :geras:
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

tikrai_savas wrote:
Folding Boat wrote: Vis pasižiūriu į tavo kompiuterinius projektus ir pamąstau, kiek jie galėtų būti realiai tikslūs matmenis perkeliant ant pasirinktos medžiagos. Man kirba mintis, kad gali tekti ir patąšyti ir paobliuoti :x :)
Na minejau, kad modeliuose viskas sueina tiksliai. Po menesiuko ar pusantro (jei viskas paga plana vyks) tureciau zinot kaip tikroveje bus. Vienintele beda, kad teks "taskiniu" budu koordinates susizymet ant faneros ir pjaut rankytem. Tai vat, kiek tiksliai suzymesiu, tiek ir turetu but to obliavimo... :x
Kodel nenorite isnaudoti XXI amziaus teikamu techniniu galimybiu? Turiu minty CNC apdirbima, juk daug pakankamo dydzio stakliu Lietuvoje, kaina 3-6lt/m jei kalba apie 9mm storio fanera. Greitis, tikslumas, pjovimo briaunos kokybe, o mano poziuriu ir nuobodaus darbo eliminavimas (juk daug smagiau surinkineti, nei ruosti ruosinius.. )
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

tikrai_savas wrote:Asai tai ta suprantu, nors ir senas bezdalas esu :) . Ale kaip reik pateikt brezinius, kaip anuos suskaidyt i gabalus, nes 4 metru su biskiu faneros kaip ir nerasta. Ar reikia paciam suskaidyt i gabalus su nupaisytu puzzlu pagal lapo formata, ar tie kas uzsiima tuo pjovimu patys padaro? Siaip tai puzlas graziai pasidaro ir su rankine freza (reikalinga freza su guoliu esanciu virs asmenu). Kazkur turiu parsisiuntes tikslu brezini, atrodo 1,5 m sujungimo ilgiui. Nors paprasciau mano atveju bus suklijuot, kaip cia lietuviskiau - nusklembus lapo briaunas 1:10 proporcijom. Amerikosai isvis suduria faneros gala su galu ir tik stiklo audinio papildomas juostas per sujungimus daklijuoja. Aisku cia ne kateriams taikoma ;) Siuo mano atveju, turetu gautis kajakas (po ilgu mastymu apsisprendziau - dvi valtys yra, nafig trecia reikalinga :geras: ), kai maksimalus detales plotis nevirsija 25 cm, tai manau sudurimo tvirtumas tikrai neturi labai dideles reiksmes. Bet aisku sutikciau, kad kas greitai ir kokybiskai (tiksliai) ispjautu detales ir beliktu montavimas.
P.s. Bet vat dabar pagalvojau - nieka nebus gero. Projektas tai mano asmeninis, isbandytas tik teoriskai. Garantuotai reiks gamybos metu isradinet "dvirati" irenginejant patogia sedima vieta (numatytas variantas, kad ta pati kajaka but galima irkluot ir normaliai, ir sedint nugara i prieki, kaip paprasta valti). Vadinas visko vis tiek neis is karto ispjaut. Plius kaina gautusi turbut didesne uz Tavo valties, bo detaliu ilgiai panasus, o ju skaicius gerokai didesnis.
Nu vo - pripezejau daug, dabar galima alaus gurkstelet, bo spes ir nugaruot atidarytas. :D
Dabar dar primeciau: jei imt kokius 4 lt/m, Tai 10 metru = mano 1,5 detales grubiai = tokiu pas mane 12 + visokie transai ir kitokia fignia = 80m + kitokia fignia = apie 100 metru pjuvio = 4x100 = 400 litu. Tai daugiau nei puse minimalaus atlyginimo i rankas. Vadinas dvi savaiti reik dirbt (mano zmonai), kad per valanda as paklociau tokia suma. Figuski - kadangi namuos yra visokiausiu obliarku, frezu, siaurapjukliu ir kitokio bieso - drosiu pats. Sugaisiu pjaudamas panasiai tiek, kiek per ta laika uzdirbt galeciau, bet galesiu pasigirt, kad padaryta savom rankom, o ir nusibodusi darba pakeist reikia - tipo fizinis poilsis bus. :geras:
Breziniai turetu buti pvz AutoCad programos vienu is formatu (dwg ar dfx), o tie "puzles" sujungimai turetu buti pateikti, kaip detales konturas, be to reikia numatyti laisvuma tarp besijungianciu "puzles" konturu. Mano atveju buvo 0,3mm., nes be laisvumo tikrai nesusikabintu detales, net sausos, be dervos. Del detaliu konturo pernesimo, man kilo mintis, kad galima butu atsispauzdinti ant popieriaus, pas reklamistus ir "pernesti" ant popieriaus kontura adatelemis, arba lygintuvu. As viena modeliuka dariau is madzio faneruotes, tai konturus atsispauzdinau "riebesnemis" linijomis ant popieriaus ir uzdejes ant faneruotes palyginau karstu lygintuvu, ant medzio liko linijos. Be to, jumis detas pjauciau dvi detales is karto, greiciau ir vienos is detaliu pjovimo briaunos abu krastai butu nepriekaistingi.
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

tikrai_savas wrote:
Mr. E wrote: jumis detas pjauciau dvi detales is karto, greiciau ir vienos is detaliu pjovimo briaunos abu krastai butu nepriekaistingi.
Tai tik toks variantas ir yra priimtinas. Deja naudojant "buitini" siaurapjukli, kad ir "bosh" (baigiasi ant Š (nepatingėjau perjungt šrifto)), neimanoma isvengt pjovimo asies nukrypimo nuo vertikalios linijos. Veiksniu kruva - ir pacio pjuklo "nukreipiamoji", ir dantu uzgalandymo nevienodumas, plius zmogiskasis faktorius - kazkur vis tiek didesne jega stumsis...
Butu galimybe pjaut su superiniu pramoniniu siaurapjukliu pas pazistama staliu-juvelyra, bet bijau, kad jei nulauztu pjukleli (vis tik labai ilgos detales, jei suklijuot) - tai geriau polietilenini nauja kajaka pirkt... :D
Jei naudosite taip vadinama "stitch and glue" metoda, tie nukrypimai nera tokie jau svarbus, "surisimo siule" graziai uzsipildo derva is sutirstinimo uzpildo misiniu. Kazkodel uzsienieciu forumuose stipriai rekomenduoja epoksidine derva (ne poliesterine). As ir tokia naudojau, is Topplasto ir, is TechCoats. Apsistojau su TechCoats, buvo paprasciau su tiekimu, be to man pasirode, kad audinys lengviau isigeria, bet cia gal tik man taip atrode.
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

tikrai_savas , o kokia programa modeliuojate tuos laiveliu korpusus?
minBOAT

Re: Valties gamyba

Post by minBOAT »

Puzles pjoviau rankine elektrine Makita su siauru peiliuku skirtu figūriniam pjovimui. Sudėjus du 8 mm storio faneros gabalus gavosi geriau nei gerai. Ir laisvumas tinkamas klijavimui buvo geras. Be to pjoviau net nenusipiešęs, tiesiog variau tokius įvairus grubus ir tiek. Sunėrus- viskas :Yess: :Yess: :Yess: :)
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

Folding Boat wrote:Puzles pjoviau rankine elektrine Makita su siauru peiliuku skirtu figūriniam pjovimui. Sudėjus du 8 mm storio faneros gabalus gavosi geriau nei gerai. Ir laisvumas tinkamas klijavimui buvo geras. Be to pjoviau net nenusipiešęs, tiesiog variau tokius įvairus grubus ir tiek. Sunėrus- viskas :Yess: :Yess: :Yess: :)
tikrai paprastas ir geras budas sujungimui, net keista, kad niekada negalvojau apie tai.. gerai sako, "tobula, kas paprasta" :Yess:
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

zilvis wrote:Sveiki vyrai, turiu klausima, gaminant greitaeigi laiveli kaip su jo registracija poto? Irklines valtis kiek zinau gana lengva priregistruot, o kaip priregistruot greitaeigi ir su stacionariu varikliu? Aisku breziniai normalus perkami uz nemaza suma :)
Man nebuvo jokiu bedu del registracijos, greitaeigis, tai bet kuris, kuris isvyto 20km/h ir didesni greiti. Tiek galima su 5ah varikliu ir gumeska pasiekti. Klausimas, kaip butu su stacionariu varikliu, jei jis pritaikytas nuo automobilio, nes variklis privalo tureti CE sertifikato zenklinima, bet man regis tai tik naujiems varikliams galioja.

Ne i tema, bet apie kara.. :-) Gal yra Kaune ar jo apylikese entuziastu, norinciu kooperuotis tokio idomaus laivelio statybai? Idomus tuo, kad galima buti "plaukioti" kiaurus metus ant vandens ir ant ledo...
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

Sveiki, manau, nuotraukose neblogas zvejybines valties variantas.

BoatBox fishing boat is an universal, folding boat intended for sport fishing and for recreational cruising, too. Its construction places main emphasis on utility, safety , and optimum compromise for space solution.

Solid laminated sheathing with built-in stiffeners is a guarantee of the security of the boat. Bottom double construction provides its buoyancy also in case it is fully flooded water.

Model BoatBox
Closed BB luggage space 750 l
Empty vessel weigh 42 kg
Maximum specified load 200 kg
Persons 2
length (open) 266 cm
length (closed) 133 cm
Height (closed) 74 cm
width 133 cm
Maximum engine power 5hp

Draught max. 11 cm
Attachments
nafukovaci-panak-37.jpg
nafukovaci-panak-37.jpg (90.24 KiB) Viewed 5587 times
mBBCpb.jpg
mBBCpb.jpg (48.15 KiB) Viewed 5587 times
nafukovaci-panak-39.jpg
nafukovaci-panak-39.jpg (82.48 KiB) Viewed 5587 times
rimosius

Re: Valties gamyba

Post by rimosius »

Gerai kaip vyrukai su tokiais ilgais plaukmenimis, as be irklu nerizikuociau :shock: :D
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

tikrai_savas wrote:Tai, kad su stiklo plastiku mazai kas gali ryztis uzsiimt. O tokiu priekabiniu - stoginiu variantu - ...... Tiktai pirk... :geras: ale savadarbius fanerinius pasidaryt ner daug variantu, arba anie nesiskelbia...
Bent jau as neradau normalaus projekto internetiniam kokteilyje. A vat jei sudejus i kruva visa info apie toki varianta, po to gerai apmascius ir sumascius - kazkas turetu gautis....
Rusijoj panasus variantas buvo pries kazkur 30 metu... Po tam, atrodo pries desetka metu per kazkokia "boat" parodoj kazkas is rusu irgi buvo padare stogo bagazine-valti, bet kazkaip nuslopo viskas. Matyt nelabai atsirado norinciu toki nerimta daikta naudot.
As manau, kad nebutu sudetinga fanerini varianta "isvesti", zvejui tikrai patogu ir praktiska butu, be to, manau, kad fanerinis svertu iki 30kg, kai nuotraukose esantis 42kg..., tiesa fanerinis viengubu dugnu. O kodel vadinat ji nerimtu? Neabejotinai saugus ir tikrai funkcionalus.
User avatar
gedukas
Posts: 1161
Joined: 18 Apr 2010, 15:35
Miestas: kaunas

Re: Valties gamyba

Post by gedukas »

ir atsistoja tokioj geldoj du diedai paspiningaut kauno ar kursiu mariose kai vejas virs 5m/s,tiek ju ir temate,kaip inspektoriai metely su plastolito valtim...vienas atsistojo pamyzt-kitas irklais dirba,kad neapsivozt.cia prijatnoje s poleznym nesovmestimo.kaip rimosius sake,pela ir 4.5m nemaziau.2h baloj su tokiu taziku tik plaukiot ar per visiska stiliu,nekitaip.nepykit,cia tik mano nuomone. :D
Aisteris
Posts: 808
Joined: 01 May 2010, 23:24
Miestas: Radviliskis

Re: Valties gamyba

Post by Aisteris »

Tikra tiesa, hemorojus o ne zvejyba tokiam tazike butu.... :x
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

as tai suprantu, kad mazai cia patogumu, bet jei lyginti su panasaus dydzio gumeska? o sita dar kaip daiktadeze galima naudoti. pilnos marios maciau zveju su mazytem valtelem
User avatar
gedukas
Posts: 1161
Joined: 18 Apr 2010, 15:35
Miestas: kaunas

Re: Valties gamyba

Post by gedukas »

taip,tu kandonkiu ir keliamoji galia didesne,vienam bortui prakiurus kitas lieka,dar issikapstyt gali.pats pries 7 metus su tokia zvejodavau ir buvo gerai,kai netoli kranto ir bangos neluztancios.tokia kai prilimpa prie vandens pavirsiaus-sunku atplest,apverst tuo labiau.uztat ir matosi daug zveju su kandonkem tose paciose km,ir dzigaujama jei ner didelio bangavimo...o komfortas,tai jau kita tema. :isveikata:
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

Negaliu ir aš nepasigyręs.. jau pamažu keliauja mano hovercraft'o brėžinukai is JAV...
Mr. E

Re: Valties gamyba

Post by Mr. E »

aurisle wrote:o man kol kas sio issukio uzteks :) oi kiek savaitgaliu tam skirta buvo. Dabar tik po priekabos pirkimui paieskos kirba mintis per ziema gal paciam bandyti pasidaryt, jei is noro sutaupyti nesigaus brangiau :)
planuojant gamybos kaina nepamirskite priskaiciuoti sverimo pazymos 20-30 lt (nepamenu), breziniu, bei skaiciavimu 90 lt ir ekspertu honoraro 263lt. bent man tiek kainavo Kaune.
User avatar
Liveris
Posts: 311
Joined: 08 Oct 2008, 19:05
Miestas: Šiauliai
Contact:

Re: Valties gamyba

Post by Liveris »

Auris, o tikrai gražiai pasidarbavai :Yess:
Su kuo dažei ir kiek dažų išėjo?
Post Reply