Echolotai

Guminės, PVC, plastikinės, varikliai, echolotai, GPS...
Tukaz

Echolotai

Standartinėparašė Tukaz » 24 Geg 2008, 18:01

Pradžiai apie kampus ir spindulius:
Kampas – kuo daugiau tuo geriau, dabartinis standartas laikomas 60 laipsnių, (realiai reikėtų pirkti 60-90 laipsniu – optimalus kainos ir kokybes santykis) galima įsigyti aparatą rodanti nuo 8 iki 180 laipsniu.
Spinduliu skaičius , 3 spinduliai vienas iš klasikiniu sprendimu šiek tiek brangesniuose aparatuose. Ekonominiai variantai 1 arba 2 spinduliai.
Dažnai parduotuvėse pardavėjai pradeda „pusti arabus“ apie echolotų watus, - pas mus nėra tokių gylių kad reiktu atkreipti dėmesį jog echolotas tik 600w, Jums užteks bet kokio galingumo echoloto, jai jis bus 3000w tas niekaip ne įtakos jo darbo ir kokybės.

Du šoninio matymo ir du viename (2in1) esminis skirtumas:
Du šoninio matymo spinduliai nukreipti i šonus, ir dalinai persidengia po valtimi leidžia nustatyti kurioje valties pusėje ir ar po valtim zuvis (tai naudojama didesnio kampo aparatuose 60 arba 90 laipsniu). (2in1) yra paprastesne techonologija, vienas aukstesnio daznio siauras spindulys skanuoja dugna, kitas platesnio kampo ir žemesnio dažnio spindulys skanuoja vandens sluoksnius ir aptinka žuvį.

Skirtumas tarp dviejų plataus kampo ir trijų spindulių:
Iš esmės nėra didelio skirtumo, tiesiog 2 spinduliai yra paprastesnis, senesnės technologijos neleido daryti tokiu tiksliu skaičiavimu ką moka dabartiniai aparatai. Esminis skirtumas tame kad seno trys spinduliai tai - 1. kairė 2. dešinė 3. po valtim. Nauji 2 spindulių siunčia tik į kairę ir i dešinę bet spinduliai dalinai persidengia po valtimi ir jai atsakymą nuo objekto gauna iš abiejų spindulių reiškia žuvis po valtimi (centre). taigi galima sakyti kad dabartiniams aparatams 2 spinduliai tas pats kaip seniems 3, tik gal 3 kiek tikslesnis, bet ir brangesnis.

Jai dažnai spiningaujate iš valties geras dalykas yra šoninio matymo daviklis pvz., 3 spinduliai - 2 i šonus 1 žemyn, dėl papildomos komplektacijos reikėtų konsultuotis su pardavėju.

Naudingas dalykas yra ekrano skiriamoji geba taškais, kuo daugiau tuo detalesnis vaizdas matomas ekrane. Jai perkamas ne spalvotas aparatas – verta atkreipti dėmesį jog ekranas galėtu atvaizduoti kelis pilkos spalvos atspalvius t.y. ne tik balta ir juoda o dar kelias pilkas spalvas, ši galimybė padės lengviau ir tiksliau atpažinti dugno struktūrą smėlis / žolės / dumblas / žvyras ir pan. .

Pabaigai – neklauskite parduotuvėje kuris geresnis, išsiaiškinkite pirma ko tikitės iš echoloto, paprašykite draugu kad duotu pabandyti arba tiesiog pasižiūrėkite kaip veikia pas juos, parduotuvėje tikrai nežinos ko jums reikia o toks daiktas perkamas ilgam todėl skubėti nereikėtu.

Klaidu yra, neateina i galva ka dadėti, kas neaisku klauskite.
Last edited by Tukaz on 24 Geg 2008, 19:22, edited 2 times in total.

Marko

Re: Echolotai

Standartinėparašė Marko » 24 Geg 2008, 18:58

Trumpai apie savo turima: :oops: :oops: :oops: Jamiau ziemu Garmin Fishfinder 140 Du spinduliai 15 ir 45 neditckas ekranas. Man patiko ir tiko. Aisku, dabar jau kaip ir geriau but daugiau pikseliu ir vsiotakoje ale irissito daug naudos: gerai uzsiciuope dugnas po valtim, pusetinai uzsiciuope zuveliokai. Pirkau Kawne palei Klinikas atstovybei kaina 490lt plius akumas ir jo pakrovejas dar 80lt. Aisku, prisisabacinau prie savo valties ir dabar tiesiog pasaka. Pairkluoji ir pagal pipsejima speji kur rybinos sedi :D A kur ribinos smulkios tai gali but ir dideliu su placiais zaptais... :lol: :lol: 8-)

koldun'as

Standartinėparašė koldun'as » 24 Geg 2008, 21:31

man visad labai idomu- ka as matyciau plaukdamas 2m gylyje klaustukas , turiu minty dugna kiek metru i prieki ir i sonus nuo valties klaustukas ypac jei palygint 2spindulius ir 3 klaustukas

Tukaz

Standartinėparašė Tukaz » 24 Geg 2008, 21:38

alkanas rašė:man visad labai idomu- ka as matyciau plaukdamas 2m gylyje klaustukas , turiu minty dugna kiek metru i prieki ir i sonus nuo valties klaustukas ypac jei palygint 2spindulius ir 3 klaustukas

Jai jamti specialiai tam pritaikyta soninio matymo davikli matysi apie 70-80 metru i kieviena sona zuvis (kaikuriais atvejais atstumas mazesnsi kaikuriaisi siek tiek diesnis) taip pat plaukdamas su varikliu netoli kranto matysi visa kranto reljefa po vandeniu, siektiek pasitreniraves ir stebedamas kranta ir echolota ismoksi atpazint povandeninus akmenis, medzius, seklumas ir kalnus. Bet as net neisivaizduoju ar pas mus imanoma gauti ta davikli, as ji siunciausi is usa senai senai, pas mus bananu respublika., o zemyn tu matysi labai nedaug - matysi dugno reljefa, o i sonus gylis / 3 t.y. jai gylis 2 metrai tai matymo plotis 70cm, kalbu apie 90 laipsniu 3 spinduliu standartini davikli.

Tukaz

Standartinėparašė Tukaz » 24 Geg 2008, 21:40

Yra aparatai kurie leistu matyti labai daug net ir 2 metru gylyje bet kainu net neminesiu, nors turiu minti nusipirkti kitai vasarai toki.

koldun'as

Standartinėparašė koldun'as » 24 Geg 2008, 21:43

na bent ~ suapvalines i kuria nors puse paminek gal ir idomu butu jei neissigasiu :shock:
mat jei pirkt man exa, ir matyt tik tiek , kiek as matau inkara imetes- tai man jo nereik 8-) o jei tas gerasis kur daug rodo labai :shock: $ tai net nzn

Marko

Standartinėparašė Marko » 24 Geg 2008, 21:44

alkanas rašė:man visad labai idomu- ka as matyciau plaukdamas 2m gylyje klaustukas , turiu minty dugna kiek metru i prieki ir i sonus nuo valties klaustukas ypac jei palygint 2spindulius ir 3 klaustukas

Teoriskai dvieju skiriasi nuo triju tik tuo kad kazkaip gali matyt kas pastave keirei o kas desnei... :D :oops: Dvieju (toks pasmane) rodo ka mato tiesiai po valtim (tai yra siauru spinduliu) ir is sonu nuo valties (placiu sopinduliu). As pirkau didesniems gyliams echolota todel pirkau siauresniu spinduliu negu visokie Eagle (ju siauras spindulys berods 20 laipsniu) Nes atitinkamai skenuojamas dugnas. Berods man kastai aiskijo kad jai dvidesimt laipsniuku tai 3metru gyli skenuoja 1metra dugno o jai laipsniuku jau 60 (eagle antras spindulys tai vos ne vienas prie vieno... :shock: :oops: :D Bet informacija reik patikslint... :D :D :D Tai buvo seniai ir galiu nusipezet... :oops: :oops: :oops: Taigi jai nezvejoji kur gilu tai tau ir nereikia labai siauro spindulio.... :D Pvz.: testavau Gaustvyni savo echolota: ten giliausia vieta 3.5m. Taigi dugna povaltim tai maciau normaliai a zuvelioku tai :liezuvis: :liezuvis: :liezuvis: Aisku, ant plataus spindulio jau buvo geriau.... :D :D :D

Tukaz

Standartinėparašė Tukaz » 24 Geg 2008, 21:48

alkanas rašė:na bent ~ suapvalines i kuria nors puse paminek gal ir idomu butu jei neissigasiu :shock:
mat jei pirkt man exa, ir matyt tik tiek , kiek as matau inkara imetes- tai man jo nereik 8-) o jei tas gerasis kur daug rodo labai :shock: $ tai net nzn

http://store.humminbird.com/humminbird-products/sonar-gps-combos/900-series/997c-si-combo-nvb-cho/prod406970-1VCHO.html
Seip geriau neziurek nes isitiks sirdies smugis ir viskas bus ant mano sazines :(
As ji ar panasu palnuoju pirkti siek tiek komerciniais tikslais - detalus telkiniu batimetriniai ir panasiai.
Seip pardavinesiu savo kai ta nusipirksiu bet dar negreit ;)

koldun'as

Standartinėparašė koldun'as » 24 Geg 2008, 21:54

tai jis ten 2000 $ - ajna nafig , aisku cia tik komercijai toki imt, bet va kad kokiam 2m gylyje rodytu dugna i sonus ir prieki bent po kokius 20m tai butu gerai, ir kiek toks $ jei yra gal zinai

Tukaz

Standartinėparašė Tukaz » 24 Geg 2008, 22:02

alkanas rašė:tai jis ten 2000 $ - ajna nafig , aisku cia tik komercijai toki imt, bet va kad kokiam 2m gylyje rodytu dugna i sonus ir prieki bent po kokius 20m tai butu gerai, ir kiek toks $ jei yra gal zinai

Mano ziniomis dabar nenusipirksi nieko panasaus, net nekalbant apie kaina, (aisku zinios nebutinai 100% tikslios bet arti to) nes tuo duomiuosi geras pusmetis intensyviai, esme tame kad niekas negamina soninio matymo ishskyrus humminbirda, lowrance ten pradejo zaist tais reikalais bet kainos ten dar baisesnes.
Dugno i sonus nerodo jokie echolotai iki mazdaug 500$ Pasiziurek humminbird Matrix serija, bet ten irgi tik 53 laipsniai kampas. Visi echolotai rodo dugna TIK po valtimi, o jau zuvu iesko aplinkui savo maksimaliu laipsniu kampu kiek ten parasyta. - norint matyti grynai i sonus zuvi reikia pirkti spec davikli kuriu jau ir humminbirdas nebegamina. Tokia vat supersta situacija.

koldun'as

Standartinėparašė koldun'as » 24 Geg 2008, 22:06

na vat ir man vel eilini karta isaiskinai, kad man exo tikrai nereik :D vietoj jo bus inkaras ;)

Tukaz

Standartinėparašė Tukaz » 24 Geg 2008, 22:08

alkanas rašė:na vat ir man vel eilini karta isaiskinai, kad man exo tikrai nereik :D vietoj jo bus inkaras ;)

;) galima ir inkaru, bet kai kibimo nera koki pigesni kad ir kaip Marko nusipirko laikui uzmusti valty verta tureti, rasi duobutes kuriu anksciau net nezinojai egzituojant ar panasei ;)

koldun'as

Standartinėparašė koldun'as » 24 Geg 2008, 22:21

as vistiek i maza duobe nepataikysiu, esu grynai ezerinis, ir tiksliai metyt niekad nereikia :D taip kad esu klisas ir zvairas :D bet kai jau pardavinesi saviski exa- parasyk, gal ir paimsiu, siaip jei butum arciau, ir uztaikytum, kai as :isveikata: tai ne tik exa galetum parduot- tada imu viska :yes: :lol: uoj nemoka tie zepteriai pardavinet :lol: duoda karbonadziuka koki, vyno taure ir nori parduot kazka- pastatytu brendzio butelka, antra as pats, na o uz suteikta plota, paimciau ir ta puoda koki :lol:

Tukaz

Standartinėparašė Tukaz » 24 Geg 2008, 22:28

alkanas rašė:as vistiek i maza duobe nepataikysiu, esu grynai ezerinis, ir tiksliai metyt niekad nereikia :D taip kad esu klisas ir zvairas :D bet kai jau pardavinesi saviski exa- parasyk, gal ir paimsiu, siaip jei butum arciau, ir uztaikytum, kai as :isveikata: tai ne tik exa galetum parduot- tada imu viska :yes: :lol: uoj nemoka tie zepteriai pardavinet :lol: duoda karbonadziuka koki, vyno taure ir nori parduot kazka- pastatytu brendzio butelka, antra as pats, na o uz suteikta plota, paimciau ir ta puoda koki :lol:

:geras: :geras: :geras:
O kur zvejoji? mes tai po visa lietuva trankomes, jai tik 2 metru gylyje istisai pluduriuoji gal tau net maniskis netiks, bet tiesa skant geresnio varijanto tavo atveju as neisivaizduoju kainos santykiu (nors as uz ji mokejau 800$ kada zalias buvo 4lt :yes: jai nemeluoju 8 metai atgal buvo apsoliutus hi-end'as), bet tau paciam reikia pasiziureti, vel i peivas lekiam, baigiam O.T. nes zepteris i teisma paduos ;)

koldun'as

Standartinėparašė koldun'as » 24 Geg 2008, 22:43

nia- nu buna ir i 3m gyly nuplaukiu :D o giliau bijau :yes: plaukt nemoku, o ir karcios patirties turiu - megstu myziot per borta :D o jei dar rimciau, tai nevazineju kakzur po tolius nesiduodu, prie nemuno esu buves nu gal kokius 2-3 kartus, visokiose ten mariose ne karto ne vienam kolxoze nesu buves ir net nzn kur jie yra, juroj nezvejojes, nors ten tai norec koki karta bangavima pajust- gal neapsivemciau .... koks skirtumas, as galiu ir prie namu nieko nepagaut- svarbiausia procesas :D cia galu gale parasiau tinginio dainele :) tikrai tingiu belstis i zvejyba 200km pvz- as jau geriau per ta laika kol vaziuot pirmyn atgal pazvejosiu kad ir toj pacioj siauliofkej, kad ten ir nieko nepagausiu ;)

sigis

Standartinėparašė sigis » 09 Rgp 2008, 12:09

Sveiki bendraminciai!
Nusprendziau patobulinti savo zvejyba ieskant geru vietu spiningavimui naudojant echolota, tik va viena beda mazai ka apie juos zinau.. Gal galetumete pasidalinti sukaupta patirtim apie siuos "daikciukus"?
Esu nusiziurejes Eagle Cuda 168, gana prieinama kaina ir neblogais (mano supratimu) techniniais duomenimis. Gal galite patarti ar tai geras pasirinkimas, ar patikima firma (iki siol esu girdejes tik garmin ir hamminbird), gal koks kitas butu geriau?
Neplanuoju daug islaidauti, butu gerai pigesnis ir geriausias variantas. Plaukioju gumine ufimka su irklais, ar neblaskys echoloto darbo tokia valtis ir pan.
Is anksto dekui uz pagalba!

jackfish

Standartinėparašė jackfish » 09 Rgp 2008, 13:56

Na manyciau hamminbird Fishfinder 565x geresnis variantas, aisku ne lietuvoj perkant :D gautusi netgi pigiau uz siuloma. Plius 565 vienas labiausiai giriamu produktu toj kainu kategorijoj. O taviskis uz lietuvos ribu ~80$ - neblogas antkainis pas mus :roll:

sigis

Standartinėparašė sigis » 09 Rgp 2008, 15:57

anglijoj su siuntimu eagle cuda 71 svarais, tai butu apie 300lt, siustis is amerikos neapsimoka, nes gaunasi beveik tas pats, echolotai pigus, bet siuntimas palyginus brangus, tai ir susidaro ta pati kaina... o nekalbant apie kaina eagle cuda 168 geras variantas? ar vis del to ieskotis hamminbird? cia anlgijoj hamminbird ir garmin brangesni nei eagle, bet savaime aisq pigesni nei lietuvoj :)

sigis

Standartinėparašė sigis » 15 Rgp 2008, 22:02

gal kas turi garmin 140 lietuviska naudojimo instrukcija? ar koki linka zinot?
dekui

techno

Standartinėparašė techno » 05 Rgs 2008, 20:45

sveiki... noreciau paklausti ir paprasyti jog pasidalintumete nuomone su manimi kalbant apie echolotus. Esu nusiuzerejes humminbird puranhamax 220... Ar tai vertas demesio echolotas? Nenoriu uz echolota moketi tukstancius. Taigi gal patarkit ka nors kaip pradenciajam zvejui? Dekoju

Tukaz

Standartinėparašė Tukaz » 05 Sau 2009, 17:07

Kas norit salyginai nebrangaus kiseninio zaisliuko.
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10825
Kolega parsisiunte, sake veikia, ledu pavaiksciojo, i eketes pakaisiojo, kitas pamates irgi uzsisake, paskui trecias, ketvirtas :geras:
Siuncia kinieciai nemokamai viska i Lietuva is tos parduotuves, i paieska ivede FISHING gal dar ka atrasit naudingo zemes ukiui ;)

mixas

Standartinėparašė mixas » 18 Kov 2009, 08:58

o kokios nuomonės apie šitą Humminbird Piranha Max 220? arba šitą Humminbird Piranha Max 215? pradedu norėt tokio žaisliuko, bet nenoriu permokėt :)

Xrapas

Standartinėparašė Xrapas » 18 Kov 2009, 11:13

mixas rašė:o kokios nuomonės apie šitą Humminbird Piranha Max 220? arba šitą Humminbird Piranha Max 215?...

Normalūs variantai. Porą sezonų naudojuos 220, ko nors "krūtesnio" dar nepasigedau
Dugno reljefą rodo pakankamai tiksliai, žuvytes irgi užfiksuoja :) .
Ekranas palyginti nemažas ir raiškus.
Iš šitų dviejų geriau imčiau 220 būtent dėl didesnio ekrano ir dviejų spindulių daviklio.

mixas

Standartinėparašė mixas » 18 Kov 2009, 11:19

hm o spiningaujant? tai kaip? plauki su valčia pasižiūri žuvies yra, tada suki atgal kad spiningą galėtum ton vieton užmesti? ar kaip tas procesas vyksta? galvoju jamsiu aš šitą 220 modeliuką, netgi misliju iš latvių prašyt draugo kad parsiūstų.

Xrapas

Standartinėparašė Xrapas » 18 Kov 2009, 12:54

mixas rašė:...hm o spiningaujant? tai kaip? plauki su valčia pasižiūri žuvies yra, tada suki atgal kad spiningą galėtum ton vieton užmesti? ar kaip tas procesas vyksta? ...

Tos, kurias matai, paprastai nekimba :D
Spiningaujant echolotas pagrinde man reikalingas sėklių ar gilumų perkritimų paieškai, na, ir kad įsitikint, ar nusižiūrėtoj vietoj yra kokios nors gyvybės...Jei rodo daug smulkios žuvies, tikėtina, kad kur nors ir "piemuo" tyko.
Velkiaujant truputį įdomiau: gali matyti, kokiame gylyje mailius ir smulkmė laikosi. Jei virš būrio smulkių matytosi stambūs simboliai, yra prasmė keletą ratų padaryti.
Praėjusį rudenį beveik visi kibimai velkiaujant buvo nuspėjami: iš pradžių ekrane pasirodydavo smulkių žuvų "stulpas" arba "grybas" su vienu ar keliais simboliais iš šonų, na o praplaukiant tą vietą dažnai būdavo "ammm..." :)

Xrapas

Standartinėparašė Xrapas » 10 Bal 2009, 11:09

LifeLT rašė:...
Humminbird PiranhaMax 20...

Turbūt, turi omeny PiranhaMax 220, 20 jau berods negamina :roll:
220 eksploatavau porą sezonų, kokių nors papildomų funkcijų nepasigedau: gylius/dugno reljefą rodo pakankamai tiksliai, žuvį fiksuoja, ekraniuko raiška pakankama. patogus meniu, visi parodymai labai aiškūs ir suprantami. Sustreikavęs nebuvo neikart.

mixas

Standartinėparašė mixas » 10 Bal 2009, 12:19

eeee toks klausimas, o temperatūros ir gylio parodymai metrinėje ir selcijaus sistemoje, ar amerikoniškoje ir farenheitais? ar tiesiog kokį nori tokį nusistatai?

Tukaz

Standartinėparašė Tukaz » 13 Bal 2009, 11:41

mixas rašė:eeee toks klausimas, o temperatūros ir gylio parodymai metrinėje ir selcijaus sistemoje, ar amerikoniškoje ir farenheitais? ar tiesiog kokį nori tokį nusistatai?

Jai pirksi humminbirda butinai pasidomek , - jie neduoda persijungti, baisei konservatyvus gamintojas, europietiski metrines sistemos zymei brangesni nei amerikoniski, nezinau kodel. Maniskis viska pedom ir farenheitais rodo :) ipratau jau per eile metu :) metrai ir celsijus kurkas paprasciau butu.
Kada ilgiau panaudoji nebeesme pastoviai zinoti tikslu gyli, reikia rasti gylio perkritimus, povandeninius slaitus, duobes, geras dalykas vandens temperaturiniai sluoksniai, kada naujoi vietoj nebezinai ka daryt ir kaip ka gaudyt, kartais padeda ;) Jai 90% gaudai viename telkinyje neverta investuotis, uzteks paprasciausio.

saulenas04

Standartinėparašė saulenas04 » 02 Spa 2009, 23:11

o tai su tuo garmin fishfinder140 dvieju spinduliu ar galima 2-3m gylyje matyti 15 laipsniu dugno nelygumus: duobes, seklumas ar butu dar suprantamas vaizdas ekrane :mda: bei ar uztenka tokiam gyly sonaro 45 laipsniu kampo, kad uzfiksuotu zuvis? Sakau del mazo kampo matymo atstumo gal jas valtis isbaido anksciau nei pasimato ekrane? Matomumas mazam gyly man svarbu, nes naudot zadu negiliuose ezeruose, pakrantese palei nendres.
ar butina jau pirkti kad butu 20 an 60 laipsniu. :(
is anksto bucia dekingas uz patarima.

Tukaz

Standartinėparašė Tukaz » 05 Spa 2009, 22:38

Jai isimtinai gaudysi tik sekliuose telkiniuose, pirk pigesni, ir nesvarbu jo kampas, zuvies tau beveik niekad nerodys nei 90 laispniu nei 8 laipsniu spindulys. o dugno reljefa tiksliau piesia siauro kampo spindulys. Jai nori ieskoti zuvies 2-3 metu gylyje tau reikes soninio matymo daviklio - Wide Side - ir butinai humminbirdo.

Grįžti į “Valtys,varikliai ir ju priedai...”

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias