Šventoji,molas ar nuo kranto....

Apie žvejybą Baltijos jūroje
Post Reply
Deivis
Posts: 521
Joined: 11 Apr 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Šventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Deivis »

Nu noreciau patarimu,kaip reiketu pasiruosti sitai zvejybai?
Ka reiketu pasiruosti?kokius masalus naudoti?
Ir kur geriau nuo molo gaudyti ar nuo kranto?
Ne.Kilbukas

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Ne.Kilbukas »

Man tų pačių patarimų apie Palangą reikėtų :D
jackfish

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by jackfish »

Sventojoj gaudo nuo molo pleksnes. Kreveciu patartina namie uzsipirkt, nes prie geru oru ten - deficitas. Placiau papasakos bet kurioj vietinej zukles parduotuvej. Upej karsiu pagaudauvau ir auksliu, daugiau nieko.
Adas
Posts: 172
Joined: 11 Apr 2008, 13:22
Miestas: Putrišiai

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Adas »

na cia jus apie jura, bet gal kas nors ka gali apie pacia upe patarti ten pacioj sventojoj, nes liepos 20d isvaziuoju savaitei i ten tai manau pavyks pagaudyti....bandysiu kazka su spiningu, o gal ir su plude ar dugnine, dekui uz info ;)
Deivis
Posts: 521
Joined: 11 Apr 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Deivis »

egiss wrote:DEIVI .Nuo molo gaudo ne tik pleksnes bet ir kai katras upines zuvis tai ir sliekai nemaisytu.Dar gali pakilti y Sventosios upes aukstupi tai gal pavyktu spinu suvilioti upetaki ar slakiuka koki uzsilikusi.
nu as tik pasiplanavau kad ant molo lipsiu tai tik toks budas domina ir ar ant tos pacios sitemos kabinti ir sliekus su krevete?
Tadas

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Tadas »

nu as galiu siektiek pakeverzot apie zvejyba nuo molo :)
Visu pirma galiu parasyt apie sistema: Jura yra toks daiktas kuris labai megsta visa sistema suvelt y didely "ku.." taigi kuo sistema paprastesne ir elementaresne tuo geriau o ir pleksnem visai dalampi tos sistemos :) as bent viska risu taip: Apacioje aina apvalainas svarelis nu zinoma kaip kazkas sake jy eikia kazkiek rinktis pagal bangas sutuom sutikciau bet seip patarciau rinktis tuos svareliu nuo kokiu 70iki 100g per bangas jie bus tikrai liuks o jai ir nebus smarkiai banguota tokios bombos tikrai nemaisys :) o svarelis turetu but apvalainas todel kad kaip bangos jy kocioja dugnu apvalainas paprasciausiai sulenda y smely.
Virs svarelio kokiu 30cm atstumu viens nuo kito reikia risti du arba jai norite tris trisakius sukucius trys sukuciai turi tokia savybe kad sistema kad ir labai elementari bet vistiek painiojasi :( (bent jau as risu visados du sukucius) o prie ju risu pavadelius,pavadeliai turetu but maksimum daugu daugiausiai 10cm ilgio nakciai pavadelius patarciau daryt dar trumpesnius patikekit manim narpliojimosi ir perisinejimo bus zymiai maziau :) nu nakciai dar galit ant pavadelio det pries kabliuka specialius fosforiukus (as kadangi esu pleksnes zvejojes tik per zveriska kibima taciau nepastebjau kad jis jas atbaidytu manau kad fosforiukas siektiek net ir suveikia) :) nu su sistema manau viskas aisku aina svarelis 30 cm atstumu trisakiai sukuciai ir trumpyciai pavadeliai.
Dabar tai kas liecia masalus: Kadangi as sventojoi visa laika zvejoju tik pavasary todel mes nesukam sau galvos ir zinom kad vien tik pleksnem nera geriau besilaikancio bei kibesnio masalo nei krevetes (tos paprastos saldytos kuriu pilni saldikliai maksimose tik pries perkant reik ziuret kad krevetes butu be ikru ir nebutu sudytos) nors kiek esam bande jos taip pat sekmingai kimba ir ant vietiniu zveju megstamu porciju bei ant paprasciausiu naktiniu slieku tik kad su siais masalais iskyla problemu del to kad jie kartais po tolimo ir galingo metimo nuskrieja savais keliais :D taigi mes gaudom tik ant kreveciu bet vasara yra padidejus tikimybe juroje pagaut daukybe kitu zuvu tokiu kaip unguriu ziobriu starkiu karsiu ir tt. taigi manau tokiu metu bent jau pats gaudyciau ant slieku zinoma naktiniu :) tuo labiau kad juos megsta ir pleksnes.
Nu del zvejybos vietos sventojoje mes lipam ant molo ir zingsniuojam iki tol kol jau nebelieka kur eit :D iki paciu paskutiniu sausu akmenu nors ten retai kas zvejoje bet as stebiuosi kodel :x nes kaip pasiziuri arciau sedintys kolego pagauna tikrai maziau ir mazesniu pleksniu :x
Dar galiu paminet del pusiu desine molo puse ziurint y jura yra sekli netgi labai sekli bet kazkodel pavasary joje geriausiai kimba tik vakare bet kimba pacios stambiausios pleksnes buten musu visos didziosios yra pagautas sekliojoje puseje.
Kairei pusei gylis didelis ten kimba visada bet pagrinde tik pitaciokai nu zinoma tamsiuoju paros metu ten papuola ir normaliu zuvyciu bet netokiu kaip desiniojoi molo pusei :)

Nu kaip ir viska greit surasiau jai noresit ka uzklaust tai klauskit :) arba as gal atsiminsiu dar kanors ka neparasiau :)
Tony

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Tony »

Sveiki! Kaip matau mokate žvejoti juroje, tai kaip planuoju pailset Sventojoje, ir susidomejau pleksniu zvejiba, tai gal galetumete siokios tokios informacijos suteikti, planuoju vaziuoti liepos pradzioje. Seip jau esu nusipirkes svareliu sistemeliu, ir dabar svarstau ar nieko napamirsau.

Tai ir pradesiu klausimus uzdavineti,
1. Kiek kilogramu mazdaug kreveciu tureciau su savimi pasiimti kad man ju uztektu savaitei ? (Nes tikriausiai kaip yra tos saldytos virtos krevetes su kiautu, ir pakelyje yra 1 kilogramas, tai kiek tokiu pakelu man pasiimti?).

2. Kai eisiu i zvejyba pavyzdziui 4 (keturiom) valandom ant molo, tai kiek man reikia su savimi pasiimti atsaldytu kreveciu? :roll:

3.Kada geriausiai eiti zvejoti? (Kaip skaiciau tai nuo pat pat ryto iki 10 valandos zvejai gaudo geriausiai (kibimas buna geriausias) , ar tai tiesa?) Ir kada eiti i naktine zvejiba? Nuo kurios valandos ir iki kurios? :x

4. Kokiais gabaliukais ir kaip ta krevete ant kablio uzsideti? :mda:

5.Ar nuo molo yra tikimybe pagauti menke? [drill2.gif]

6. Ar tinkami kabliukai bus sistemelei ? Pas mane jie i ilgi 3cm o plotis 1cm, geri bus? Bijau kad nebutu taip, jog nuimines, arba negales praryti masalo. - :nekimba: :tuscia:

PS: Tikios kad durnu klausimu neuzdaviau :oops:
Tony

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Tony »

Ir dar vienas toks klausimelis, gal truputeli durnas, bet... Kaip sako saugumas gedos nedaro.

Ar yra baltijos juroje, tokiu zuvu kurias galima netycia pagauti, kurios yra nuodingos, ar tiesiog reikia moketi jas tinkamai pagaminti? :mda:
Deivis
Posts: 521
Joined: 11 Apr 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Deivis »

Tai pabandau atsakyti,bet nereikia laikytis mano atsakimu,visada naudokis savo nuoziura ir daryk naujus pabandimus.
1.Visas sistemas as perkuosi parduoruveje,jos buna suristos (spec) pleksnem jau su fosforiukais,ir nera blogos mano manymu
2. Kreveciu negaliu pasakyti kiek reiketu nusipirkti,bet seip ju gi yra parduotuveje pirkti ir prie juros,tai jei truktu ,tai ir dasiperki.Tik pirk su kiautu(nedarinetas) as pac perkuosi 1 kg o poto nuo zvejybos matosi kas kaip
3. da neaisku ar tu isvis pazvejosi(man pernai is 5 dienu nei viena diena vejas neleido pabuti normaliai ant molo,bangos dideles ir nese zolia)
4.Kreveciu y zvejyba jamk net nezinau as imdavau ~0.5kg jas jau buni atsisildes,naudoji po visa ar po puse(cia nuo dydzio priklauso ir kibimo) ir da arba lupi kiauta,arba ne cia ir nuo kibimo vietoi pamatysi kaip geriau ant tos pacios sistemeles uzdesi tokiu ir tokiu ir matysi kas geriau.
5.Zvejojam nuo pat ryto (prasvitus)jei Sventoji geriause eiti kuo toliau(nors siemet neaisku kur duobiu daugiau) pries tai jei bus laiko apsiziurek kur zvejai sedi daugiause(as tai darau nuo kranto naudoju ziuronus :D ) o kibimas jei gera diena tesesi visa diena pac pamatysi kiek sedet reikia :)
6.Da gali isigyti ir "strimeline"sistema ar ja susiristi,nes buna ir strimele uzplaukia prie molo
7.jei bus galimybe ir turi yranga pabandyk nuo kranto zvejoti pleksnias :Yess: taip gali ir karsi ir ziobri pasigauti :oops: nu aisku ir ant molo taip pat. ;)
Tony

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Tony »

I sios klausimus dar atsakykite, ir viskas kaip ir esu pasiruoses, seip nesitikiu ten prisigaudyti zuvu, jug tai bus tik pirmas mano kartas kaip gaudysiu juroje :Yess: (Galiu pasigirti [respect.gif] kad esu gaudes, bet ne Baltijos juroje o Atlanto vandenyne, ir tenais viskas zymei lengviau, pasiemi blizge, arba sistemele su 5 kabliais ir su blizguciais o tada metai ir trauki tik viena po kitos zuvis (skumbres, menkes, vejazuve, lupazuves, arba kitas juros zuvis kurios ziauriai skanios, bet taip ir neradau ju tikro pavadinimo :x , tik zinau kad jos valgomos :) :Yess: , Norvegijoje buvau). O musu Baltijos juros zvejiba kaip pastebėjau labai skiriasi.

Tokie klausimai:

Ar tinkami kabliukai bus sistemelei ? Pas mane jie i ilgi 3cm o plotis 1cm, geri bus? Bijau kad nebutu taip, jog nuimines, arba negales praryti masalo. - :nekimba: :tuscia:

Ar nuo molo yra tikimybe pagauti menke? [drill2.gif]

Ir dar vienas toks klausimelis, gal truputeli durnas, bet... Kaip sako saugumas gedos nedaro.

Ar yra baltijos juroje, tokiu zuvu kurias galima netycia pagauti, kurios yra nuodingos, ar tiesiog reikia moketi jas tinkamai pagaminti? :mda:
Deivis
Posts: 521
Joined: 11 Apr 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Deivis »

Nu kas gero girdeti Sventojoi? gal kas buvot ar busit daba [drill2.gif]
As kita savaite praleidziu ten,jei kas turit kokiu patarimu ,kaip pasigauti pleksnia nuo molo Sventojoi ar pacioje upeje suvilioti karsi duokit zinot, nepasididziuokit :D
Deivis
Posts: 521
Joined: 11 Apr 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Deivis »

Sventoji nuo molo,jei jy butu galima tokiu pavadinti tikra savizudybe eiti per tuos akmenis su visa manta :fonke: 2009.07.23
Jura buvo rami,bet pleksniu nebuvo ,beveik :x
kavenckas

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by kavenckas »

Deivis wrote:Sventoji nuo molo,jei jy butu galima tokiu pavadinti tikra savizudybe eiti per tuos akmenis su visa manta :fonke: 2009.07.23
Jura buvo rami,bet pleksniu nebuvo ,beveik :x

Viskas ten normaliai nueini vakare nakty grysti ko bijai judančiu atmenu?
Darelis

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Darelis »

kavenckas wrote:Viskas ten normaliai nueini vakare nakty grysti ko bijai judančiu atmenu?

Nu nzn kiek Jūs nešatės daiktų, bet PVZ aš per vieną kartą visų nenusinešu :x
O vilktis per tuos akmenis:
4 meškerės + kibiras + žvejybinė dėžė + kita žvejybinė dėžė + kuprinė + dar visokių papildomų dalykų...
Tai patikėk nėra taip lengvą :oops:
Aš net ir nėjau ant tų akmenų, nes man Šventosios upės krantai apauge medžiais žymiai realesni pasirodė :oops: :D
Renaldas

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Renaldas »

Deivi a tu per nakti tupejai ar tik diena?
Deivis
Posts: 521
Joined: 11 Apr 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Deivis »

Renaldas wrote:Deivi a tu per nakti tupejai ar tik diena?

Nu ne as buvau ryte iki pietu,bet ka ten nakti veikti? :x kaip bangos pakyla iki galvos,ir kiekviena kart issimaudai,plius sistema visa nesa y kranta narplioja ir da zole nesa kaip buna banguota :x
Man gerai ir diena,vis sioke tokia atrakcija,o del bijojimo keikvienam savo baime :ateivis:
Renaldas

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Renaldas »

Kad diena vidurvasary ten ner ka veikt, nibiant grynu oru pakviepuot :D , a siaip jei pleksniu norejai paimt, reikejo nakti pasedet, bet aisku jei bangos yra, tada aisku nepagudysi, nebent su plafkem sedet.. :kava:
raimisklp

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by raimisklp »

ar siuo metu galima ka pagaut juroj nuo kranto ar molo? :mda:
duwx

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by duwx »

Gal kas zinot dabartine situacija apie Sventaja?domina ir molas ir senas tiltas , taip pat ir sventosios upe..Gal pasigauna vejazuviu?
Arunasbaze

Re: Sventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Arunasbaze »

Baik,jokiu vejazuviu dabar nera.Vakare sutemstant turi pradeti kibti pleksnes :labas:
subariux

Re: Jurines zukles sistemeles.

Post by subariux »

Na visu pirma sveiki krantieciai :labas: ,as cia naujokas :lia: ,gal priimsit :isveikata: i kompanija.
Paskui idomu kas begaudot nuo kranto pleksnytes siuo metu ir kaip sekas?
bajmantis

Re: Šventoji,molas ar nuo kranto....

Post by bajmantis »

Sveiki, gal kas bandėt toj Sventojoj upej ant betonkes? Ten girdejau neblogu karosu ir lynu ant batono palupa. :)
Deivis
Posts: 521
Joined: 11 Apr 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Re: Šventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Deivis »

Kiek suprantu zvejosi nuo kranto,jei taip tai perkiesi sistema jurinei zvejybai ir meti dugnine,dedi krevete ir bandai pagauti pleksne ;)
jei bus imanoma numatyk tokia vieta kad butu kuo giliau,gal kokia duobe,po atostogu duok zinot kas gavosi per pirma karta ;)
Orass
Posts: 543
Joined: 12 Mar 2010, 08:50
Miestas: Kaunas.Aukstieji Sanciai

Re: Šventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Orass »

Tada geriausiu atveju pagausi tik bycioka..
Aisteris
Posts: 808
Joined: 01 May 2010, 23:24
Miestas: Radviliskis

Re: Šventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Aisteris »

Ant dugno, ne ant dugno.....cia gi ne ezeriukas, bangos dideles ir plude sups ir kilnos metra aukstyn, metra zemyn....dar dziaugtis, kad is vis luztancios bangos ant pludes nevirstu :) koks skirtumas, bicioku pagausi....drebk kokia dugnine su geru svoriu, tada tikrai bus dugnas ir gal kokia pleksne uzkibs!? :yes: Vistiek ten ant to tilto siuo metu itariu nesigaus rimta zukle, siaip pabludysi ir puiku!!! :Yess:
:isveikata:
Aisteris
Posts: 808
Joined: 01 May 2010, 23:24
Miestas: Radviliskis

Re: Šventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Aisteris »

Tai taip, nebekimba kaip pavasari, bet kazkiek ju lieka salia tilto. As gi praeitos vasaros rugpjuti irgi bebludydamas koki 20 vienetu pagavau... :yes: :D
Vienišius
Posts: 179
Joined: 07 Mar 2012, 14:17
Miestas: Garliava
Location: Kaunas

Re: Šventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Vienišius »

Ar realu kažka Sventojoj su spiningeliu pagaut.Kurioj atkarpoj geriausia bandyt?
Bazuosiuos prie bezdzioniu tilto.
User avatar
Emis
Posts: 142
Joined: 05 Jan 2014, 21:31
Miestas: Kaunas
Location: Kaunas

Re: Šventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Emis »

Aš kelis kart bandęs, nei nupezusio ešerio. Ir pons Korsakas kažkada yra sakęs, kad vasarą ten tuščia. Bet tikimybė visada yra ;)
jordza
Posts: 675
Joined: 11 Apr 2008, 13:28
Miestas: Vilnius

Re: Šventoji,molas ar nuo kranto....

Post by jordza »

Žemiau bezdžionių tilto visi gaudo, mačiau ir jau beveik ties molu ešeriukus lupo ant mikrikų, taip kad bandyt visur verta ;)
User avatar
Andu
Posts: 944
Joined: 20 Mar 2009, 13:41
Miestas: Kaunas

Re: Šventoji,molas ar nuo kranto....

Post by Andu »

Varyk aukščiaau tilto - yra šansų lydekaitę užkabinti
Post Reply