Pasarai

Kotai, ritės, valai, signalizatoriai, šėryklėlės, svareliai, naudingi priedai
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Nebandziau..

Tiesa sendien, pasara, uzmaisiau is vis ant melasos, be vandens..zuvim patiko, net putojo serimo vieta.. :ilike:
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Viskas gerai, su tais lipnumais..viskas nuo melasos kiekio i pasara priklauso..Gavos gan birus, nes nebuvo vandens, kuris galejo ispliurint pasaro sudedamas dalis..O seip galima koki penktadali ipilt ir vandens i ta melasa, kad nebutu tokia lipni, tirsta..
Cia seip buvo eksperimentas, kuris dave netiketai gera rezultata..
Man kilogramui sauso pasaro suejo 05l. bonkute, na as susipilstau melasa i vaikisko gerimo bonkutes po 0,5. taip paprasciau dozuot, nei pilt tiesei is dideles taros kaip benza ..
O i serikla melasa dozuoju su sportinio tripo gaiviu gerimu buteliukais, ale mineralka kur dangtelis toks atlauziamas, greito veikimo..Gražiai i serykla galima ja smirkstelt.. :ilike:

Jau minejau, perkant melasa ne zukles pardei o ten kur ukininkai perka kombikorma, druskas karvem ir ttt.. gaunas juokinga kaina jos, lyginant su zukles pardes kaina..Litagroi kokioi tikrai turetu but..arba seip veterinarijos pardei..
Kai kas is vis perka backom po 200l.. :D
Beje ten pat kombinuoti pasarai zuvims, berods 40 ar tai 50kg. apie 60-70lt..ilgalaikiui jaukinimui, arba norint stambesnes frakcijos pasare :ilike:
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Teisingai supratai :)

Tiesiog turejau kilogramo paki pasaro ir buteliuka 0,5. melasos...ipyliau puse, ai dar dadesiu, paskui ziu o kiek ten beliko, bonke tik tepa, ir sluks likusia :D

Beje dedant melasa, papildomo kvapo nebereik, ir taip melasa duoda specifini ,,naminio alaus,, prieskoni, kvapa..Gal kai kam net nemalonus jis, bet mum ir dziku, sliuku sulciu kvapas, kazi ar apetitnas bus..
EmTy

Re: Pasarai

Post by EmTy »

Į šį miksa manau dar galima tadėti, sausainių susmulkintu į miltus,džiuveseliu, čili pipiru maltu http://www.assorti.lt/malti-cili-pipirai-anvitus-30g
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Kreipkis i veterinarijos vaistine- parduotuve...
Ne i ta kur zuvytes, kaciuku namelei, bet i normalia, kur versiuku, visciuku kombikorma, lenciugai, kibirai ir ttt.


ps. beje musu krastuos, dar pilnai zuvys jaukinamos visciukam skirta kombikorma..10kg. maisas apie 11-15lt... zmones ja perka karsiasm, karosam jaukint..seip normalus produktas, su zuvies miltais vitaminais ir ttt., esu kaskadais daug jo sumetes i Luksto vandeni..vaziuoji pro sali pardes, maisiuka isimeti ir ramus, prie kokoio bujaus-bambalio, puse iskart, o paskui pagal situacija..zuvies tikrai pagaudavom..
Pagalvojau dabar, nebeaisku ar cia zuvys mandreja ar cia mes reklamos aukos, kad be sensaso ir i masina nebesedam :mda:
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Yra...
Pirma frakcijos dydis,..kvietines stambesnes nei rugines, rugines panasesnes i miltus..
Antra, rugines duod rukstele, kai rugine duona..Nezinau ar tai gerai ar ne, bet as linkes link kvietiniu. Tiesiog asmeniskai nepatink man ruginiu, plikytu, selenu kvapas..Zuvim gal ir kitaip yra, ale as sprendziu taip..nepatink man, nebus tikejimo, imsiu ieskot ,,kabliuku,,...rezultate, dusioi abejone..gal nekbs.. :D
O kviecei yra kvieciai, nuo senoves jie jaukinime favoritai..Nemunuos ,ezerus nuo nnn. laiku sutintais kvieciais jaukinama, pasiteisina.
Beje sviezi, siuometinei kviecei, sutinti, virti ar pan...zuvim tikras delikatesas.. :Yess:
Va pajudes kombainai, kibiriuka i rankas ir pas kaimynus.. :)
User avatar
Liveris
Posts: 311
Joined: 08 Oct 2008, 19:05
Miestas: Šiauliai
Contact:

Re: Pasarai

Post by Liveris »

Greitai neberandu kažkur kažkas buvo įmetę žirnių paruošimą. Jei nesunku pakartokit.
User avatar
Liveris
Posts: 311
Joined: 08 Oct 2008, 19:05
Miestas: Šiauliai
Contact:

Re: Pasarai

Post by Liveris »

dėkui šiandien-rytoj bandysiu brinkint.
EmTy

Re: Pasarai

Post by EmTy »

Jai greitai reikia užtenka ir užpilti verdanti vandeni ir palaikyti keliom valandos , žirniai išbrinks , bet neskleis reikiamo kvapo
EmTy

Re: Pasarai

Post by EmTy »

šį savaidgali kilsiu ant karpiu ir galvoju pasimsiu feederius kad neprailgtu laukimas , karšiams pandysiu savadarbi receptą
Avižiniai dripsniai
sausainiai (sumalti)
sausainiai šiaudeliai - pailgi , be priedu , jie labai gerai sugeria kvapa , ir skleidžia vandenyje
čili pipirai
džiūvesėliai
kviečių gemalai
selenos
kvietinė košė
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Cili ir paprika, apoliuciai skirtingi dalykai..nemaisom.. ;)

Cili įeina, gan daznai i pasarus plesrunam, kad ir eseriam..bun ir tokiu jei kas nemates..
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Beje karis, kur pas dazna namu seimininke.. :ilike:

O kai vanduo saltas, esu bandes vegeta-vengriska...na zuvies tikrai neatbaide ir kvapas normalus, man skanus ir druskytes yra.Reiks vel siemet pratestuot, kai kibimas nuslops..
karsis
Posts: 383
Joined: 11 Apr 2008, 16:53
Miestas: Kaunas
Contact:

Re: Pasarai

Post by karsis »

Mano pastebejimas : druska ir cili labai gerai tinka siltam (kai buna karciausias metu laikotarpis) vandeniui ... bent jau karpiu zvejyboje , saltame vandenyje ju naudoti nepatarciau mano nuomone turesite tik atvirkscia varjanta - atbaidysit zuvi
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Druska man ziemos periodu dirba, vasara kas kaip saldumas uzvaldes.....
karsis
Posts: 383
Joined: 11 Apr 2008, 16:53
Miestas: Kaunas
Contact:

Re: Pasarai

Post by karsis »

nu su kitom zuvim gal ir taip nesigincysiu ...
bet mano nuomone druska vandeniui duoda gaivumo kai deguonies trukumas (saltam vandeni to nebuna)....
karsis
Posts: 383
Joined: 11 Apr 2008, 16:53
Miestas: Kaunas
Contact:

Re: Pasarai

Post by karsis »

Maloniai kvieciame uzsukti :)
Plakatas_web.jpg
HEIjo

Re: Pasarai

Post by HEIjo »

Siemet gavome feederio myletojams smulkiuju peleciu,skirtu method ir pns zuklei.Jos isigerusios vandens nesubyra,islaiko forma ir gerai sukimba serykloje,be to,nepilpa prie ranku ir netepa ju. :) Dydis nuo 1,5mm iki 3mm(aisku turim ir 4,5mm ir tt i didesne puse),rusys-micro,coarse feeder,carp,halibut,red halibut ir tt
ImageImageImageImage
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

:ilike: Pigaus, ekon. jauko receptuks.
https://www.youtube.com/watch?v=V1Vf58TTPNc
User avatar
gedukas
Posts: 1161
Joined: 18 Apr 2010, 15:35
Miestas: kaunas

Re: Pasarai

Post by gedukas »

Issiverdi minkstai zirnius ir su mesmale ar blenderiu permali.tik sunkos neispilk nes rek dapilt iki reikiamos konsistencijos ksd butu kaip bulviu kose. :x
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Ten kiek suprantu ne zirniai, taip kaip mes suprantam, o zirniu dribsniai smulkus kur..Su zirniu miltais sunkoka dirbti, niekaip rankos nedamusau, kad nesigautu plyta. :x
Zirniu dribsnius megstu, perku, valgau, dedu i Fiderio pasarus tiesiai i jau paruosta jauka, be jokio išankstinio paruosimo..
Jie dazniausiai salia guli prie aviziniu dribsniu koses, parduotuvese.
Pas mane juos parduoda net kilograminiais maisais,ten pat kur buna bulviu miltai, tirpios koses, kukuruzu miltai-koses ir ttt.
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Beje...piure galima vos ne is bele ko padaryt, svarbu turet blenderi normalu..




O siaip mano pasaras ,,autorinis,,..
I pasaru kibira pilu du-tris pakius skaldytos kruopu koses(tinka ivairus varijantai)..tos pigiosios po eura ar maziau.
Ipilu gera sauja cukraus, galima ir dvi, sauksta druskos..NEJUODUOTOS.
Is arbatinuko pilu verdanti vandeni, kad apsempu per du pirstus...uzdengiu 15min.
Kai dingo vanduo, pagal situacija,arba pirktinio jauko apie kilograma ir ismaisaiu...arba dedu valgomu selenu, bei maltu saulegrazu.
Saulegrazu apie 250g. nemaziau. Ir taip pat davedu iki man priimtinos konsistencijos selenomis..Selenas perku maisais ,,cukriniais,,.turgui..tikrai pigus priedas.
Ir viskas.. dirba pas mane visur ir belekada, aisku diena dienai nelygu.Bet be zuvies nesu gryzes, ypac jei tikslas karsis ir zukle ilgesne..

Kai zvejoji daznai, daug, su pirktiniais nepamandravosi, kerta per kisene. Nes zukliai reik minimum 7litru pasaro. Jei dviesia 15l. tik tik uztenka..Buna, kad visa savaite, kasdien, po pusdieni issedziu, issedim.
O tai ir vos ne po para maratonas ivyksta.Tada pasaro ir 25l. nevisada pakanka.
Tad jei ji isigijinet pard..nu ir nafig butu, dirbtum vien tam, kad pasara nusipirkti galetum..
O cia paprasta, ir zuvis puikiai valgo,, tustinas juom..ir kisenei neskauda labai, ypac kai susirandi didmeninius taskus.



ps. pasara ruosiu namie pries isvazuojant..neretai kaip prieda naudoju ivairius sirupus is paprasciausios pard. isigytus, maistinius. Beto labai neblogus rezultatus duoda, kol kas eksperimentu stadija..gaivieji gazuoti gerimai i pasara..ypac ale Fanta apelsinine ir pan..bet cia kol kas tyliai, nekalbam per daug, tik tarp musu.. :D
Tarpkitko..karis, paukstienos, šašliku ir ttt. prieskoniai..superinis priedas, patikekit, nustebtumet panaudoje.
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Beje praejusiu metu mano atradimas ir ne tik mano..
http://www.rybashop24.com/en/match-feed ... html?cur=1

:ilike: :ilike: :ilike:

Pas mus jis uzgoze, siemet-pernai, ko ne visus kitus pasarus..parduotuve, kur perku, ju nelabai spejo veztis.
O prie vandens, fideristu zonose, jie eme vyraut kai siuksles, ju pakeliai :piktas:
Iki siol vyravo XXL..lietuviski, Karsis,Lynas.. kurie totaliai pagedo savo recepturoje :fuu: ..parduotuviu pardavejai net eme spjaut i ju puse..O anksciau buvo stiprus vidutiniokas.

O siaip, jei kas nepasikeis recepturoje, tikrai kokybiskas daiktas ,,starfish-feeder,, ..stipriai pagardintas kepiniais,sodriu aromatu vaisiniu, jokio smelio ar selenu nerasta.
Uz savo kaina jis, bent musu zonoi, nelabai turi konkurentu..

Na cia siaip..uzmaciau ir prisiminiau, pasidalinau..
edmukas
Posts: 267
Joined: 09 May 2009, 07:37
Miestas: Kaunas-Dainava

Re: Pasarai

Post by edmukas »

tai kad situ pas mumis StarFish kiek tik nori :D tiek zieminiu tiek vasariniu :D
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Tai ir sakau :Yess: bent fiderine versija..Tikrai teisinga jo struktura-sudetis. Panasia ka esu mates tik Kremkusas bei Sensasas turi...turint omeni, kad ne tiek daug ir mates..tik, kas pas mus stumdoma.Bet veikia o ko daugiau ir tereikia, ypac atsizvelgiant i kaina.
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Viskam..nors pagal praktika Kuojos tai is vis del ju susileidzia..jom tai kai mum saslikas ar kaip taip..
Nes jei paseri sutintom, ar dedi kepintu i pasara, tai kuojos tiesiog ,,sprogstą,, kiek pasaro sueda..O kai skrodi, kanapiu buna kai ikru, jei prapjauni tai ka prapjauni..kai juodoji ikra pasipila...
Aisku ir visa kita zuvis neatsisako.
Cia tiesiog kaina radau labai skania..
Musu parduotuvei 250g. pakelis virs 3eu. kažkiek..cia nekepintos ir neruostos kaip tai..tiesiog seklos.
O jei paruostos tai is vis kosmosa kainuoja..
Bet gal kur kitur ir pigiau, bet vis tiek uz 2eu.kg. tai manau tikrai gera kaina..
Pvz.. imi 10kg.. ir turi pusei sezono viskam ir visur..
Beje, Kanapiu efektyvumas pasireiskia, didziausias, kai jas pasutini arba pakepini ir apmali.
Jos vandeni del savo riebumo, alieju..jei kepintos-maltos, purena gerai jauka, daro ji aktyvu, srovei duoda aromatinga sleifa.
Jauko daleles ima migruot i virsus nuo serykleles o veliau dalis vel zemyn..Geras varijantas kai noris greit susaukt zuvi i taska..
Karsiui geriau sutintos, nes jos inertiskos ir nekviecia taip greit visko kas aplink plaukioja, tiesiog ramiau, kol lauki didziojo placiasonio...


Beje ir sutintu yra iskart..
Jei kas patingi pats paburti,..
https://www.skelbiu.lt/skelbimai/sutint ... mmentsArea
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Del jauku..
Pats pagrindinis niunsas, jaukas turi būti šviežias, pagamintas maks pries pusmeti, turiu omenį pirktini, pakeliuos.
Visa kita jau tik niuansai...nedirbanti jauka, šviežia, rast tai neziau net..Net tie Norfinei, lietuviski, jei šių metu gaminimo, dirba gan stabiliai, be jokiu problemų. Žinau kas net ir is sportuojančiu fideristu, jų užsiperka krūvas per akcijas -40 ir gaudo ūsą sukdami..aiškų ciut pabūrę dar savaip.
Šiaip as Lietuviškų jauku salininkas, nepigiųjų tu, už eurą, pusantro..Bet jei beda ir tie sueina,.
Su užsienietiškais, ypač brangesniais, reklamuojamais yra DIDELE loterija..ypač su jų galiojimu..
Jie tai dirba tai is vis žuvis geriau kimba i šoną nuo jų užmetus..
Kaip pvz..Sensas 3000 Gros Gardons ..kuojinis ,,elitinis,,. Paprašiau, kad namiškiai nupirktu būdami mieste. Nupirko, kaina tokia apie 6eu. kažikur už kg...Pora pakiu paėmė..
Nuvažiavome su tėvuku žvejoti, as su pikeriu jis tiesiog švinas ir kablys, senoviškai..Tai jis gaudo o as užšėręs tašką tik skęstant ką tai tepagaunu...nusileido kabliukas ant dugno ir ramu..Ėmiau skaitinėti kas ten ant pakio ir šiaip krapštinėti..Tai žiū kaina ant kainos sulipdytos..
Pavyko nulupti pirmąja..ir obana..pries tai kaina buvus litine :mda: ..
Kitas atvejis gražinau 5 pakius Timar jauko...kai parduotuvei padaviau, atvežiau, paki pardavėjai moteriai. Ir daviau pauostyti, tai net netarė nei žodžio, pinigus is kasos ir i rankas..
Ten buvusios kepintos kanapes spėjo ne tik suplėkti iki kartumo, net ne skonis jau o kvapas kai net nežinau kaip įvardyti, moteris- pardavėja, aiškų seimininke iškart suprato problema. Jaukas totaliai sugedęs.
Visa beda, kad tu brangesniu jauku mažai kas teperka, jų apykaita parduotuvėse gan simboline.
Todėl taip ir gaunasi. Cia ne jauku kalte o jų apykaita rinkoje.
Pasekme, as orientuojuosi i Lietuviškus jaukus, su galiojimo data ant kitos puses ..beje dauguma lietuviškų tokie, žymėti.
O kas be ko, lietuviai tikrai išmoko gaminti gerus jaukus.

O del lenkišku..taipogi turiu savo nuomone.
Viskas gal ir gerai su jais butu, bet as mėgstu paragauti jauką pries užmaišydamas..Tai gal man tik taip, o gal tendencija..bet kiek beragavęs, be išimties, jie pilni grunto ar net smėlio. Ir čia neupines serijos.
Is esmes..nafig man pirkti smėli už jauko kaina.. :x
Nesakau, kad įvestinei jaukai prasti..Esu ir Traperi gera turtėjas ir net Sensasa senei senei ir Starfisai, kai tik atsirado, švieži super..
Bet jie maks metus su pritempimu yra panaudotini, ir tai labai priklauso nuo sudėties..Jei yra aliejingu augalu, seklu. Toks jaukas labai greit apkarsta ir tampa netinkamu.. Antras pagal sugedima ingredientas tai saldieji kėpinei...
Kuo šių ingredientų mažiau tuo jaukas turi ilgesni galiojimo terminą ir atvirkščiai..
Tad įėjės pirkti jauko i parduotuve, pirmas mano klausimas, kuri gavot vėliausiai, kuris šviežiausias pas jus .. Ir tik tada žiūriu i pavadinimą sudėti kaina..
valdas.
Posts: 2458
Joined: 01 Jul 2008, 22:03
Miestas: Telsiai..PAVANDENE...

Re: Pasarai

Post by valdas. »

Jo melasa viska ,,užmuš,, kai mum keciupas. :D
Šiaip del suvokimo. Sumalk saulėgrąžas ar kanapes ar net koki sausaini, ir ji metam padek kurtai i lentyna..
Po metu kaži ar benorėsis ji i burna kisti.
Aiškų visa tai galima po sintetiniais kvapikiais, dažikliais paslėpti...bet čia kaip katinams, šiuolaikine slapenka jie labai sunkiai i burna ima, nors žmogui viskas atrodo ok..matyt žino kas valgoma kas ne.


ps.
http://www.kgrudai.lt/Jaukas-zuvims-10kg :D ..nors ką gali žinoti, kaip baze ko dėlgi ne..
Post Reply