Plūdės

Kotai, ritės, valai, plūdės, masalai, priedai...
User avatar
Supernatural
Posts: 438
Joined: 19 Apr 2009, 16:32
Miestas: Šiauliai

Re: Plūdės

Post by Supernatural »

11 g čia jau nebloga bombikė. Su "teisingu" vagleriu irgi tiek pat užmestum ir toliau, tik svertų jis daug mažiau.
skwazi
Posts: 288
Joined: 11 Apr 2008, 06:54
Miestas: Siauliai

Re: Plūdės

Post by skwazi »

10 pas mane skirta jau lydekinei ant gyvos, tik labai jau retai naudojama ...
User avatar
Supernatural
Posts: 438
Joined: 19 Apr 2009, 16:32
Miestas: Šiauliai

Re: Plūdės

Post by Supernatural »

Tiesa, nepirkit iš Rovanos plūdžių "Balsax Lago" http://rovana.lt/images/prekes/balsax-lago.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Bent jau ant šito modelio gramatūra visiški vėjai. Nusipirkau 2,5 +1,5 plūdę. Tai ne tik kad kokius 2 g švino ant valo uždėjau, bet dar ir papildomų šaibikių nuo kitos plūdės užkroviau, ir vis tiek per daug išnėrusi buvo. :piktas:
arutis

Re: Plūdės

Post by arutis »

Deivis wrote:Aciu Egui jis man visas sitas pludes atidave :Yess: bandysiu kazkur pritaikyti :)
Aš , priešingai nei Saugirdas, matau 8-9 darbines plūdes... :yes:
metaliukas

Re: Plūdės

Post by metaliukas »

Saugirdas wrote: kiek vargonininkas apie armoniką. :D
tai reiskia nusimanai apie vagler ;)
Deivis
Posts: 521
Joined: 11 Apr 2008, 07:44
Miestas: Kaunas

Re: Plūdės

Post by Deivis »

Saugirdas wrote:
strepetys wrote: Aš , priešingai nei Saugirdas, matau 8-9 darbines plūdes... :yes:[/quote

Na aš tik 4 matau, nes apie vagler žinau tiek, kiek vargonininkas apie armoniką. :D
Kaip gerai butu tai gyvai aptarti :Yess:
Nes man tai daug esanciu nepatinka jei ne sumelavus :oops: :x pasakytumet kas ant ko ir kame :fonke: :oops:
skwazi
Posts: 288
Joined: 11 Apr 2008, 06:54
Miestas: Siauliai

Re: Plūdės

Post by skwazi »

Sakoma, kad paziurejus i zvejo pludes galima iskarto pasakyt kur ir kaip zvejojama :D

Sakyciau, kad egis daugiausiai laiko praleisdavo su plude upeje :)
skwazi
Posts: 288
Joined: 11 Apr 2008, 06:54
Miestas: Siauliai

Re: Plūdės

Post by skwazi »

ne nemunelines o visos nemunines cia :D
Arunasbaze

Re: Plūdės

Post by Arunasbaze »

skwazi wrote:
Justas wrote:tolimiems uzmetimams MIKADO 11 g :) mylimiausia plude :)
o ne geriau butu vagleri tolimiems?
Cia kalba eina apie srovine 11 gr.plude......vagleris tik stojakiniam vandeniui tinka :D Nu as tokio svorio retai naudoju,,,,,pakanka 8gr ir geriau plonesnis valas bei ilgesnis kotas ;)
mixas
Posts: 628
Joined: 01 Sep 2008, 13:05
Miestas: Šiauliai

Re: Plūdės

Post by mixas »

šita, a kas nors matėt markerių valui žymėt? turiu omenyje matčinant tolimais atstumais, kad pataikyt atvest į tą patčią vietą? ir kaip kovojat su valo nešimu? skandinant meškerės viršūnėle ir sukant ritę, alepaskandinant valą sunku pataikyt į tą patčią vietą, nors ir paskandinus, plūdė plaukia kaip gulbė, ir dažniausiai link kolegos :piktas: ar čia kalta vandens difuzija? ir nieko čia nepadarysi? nebent tik sodint svarelį ant dugno? žodžiu kaip žvejojat plūdine tolimais atstumais?
umbro

Re: Plūdės

Post by umbro »

upe ar stovintis vanduo?
stovinciam vandeni lengviau, darai biski didesni gyli, kad blude gulscia butu arba is vis atsigulus ir nuo vejo valo itempimo, kad atsistotu ir stengiesi kuo auksciau meskere iskelt ant stovelio, kad kuo maziau kabintusi valas su vandeniu :yes:

upeje biski sunkiau, jei srove ir vejas i ta puse eina,
bet galima biski sunkesne plude uzdet ir taip pat meskere ant stovelio auksciau kelt,
arba imt vieta, kad mesti istrizai pasroviui.

su valo paskandinimu tai daug daugiau problemu,
pradziai kol ji paskandini,
o antra kad ir paskandinta vala kita kart nesa, dazniausiai pries bangavima stovinciam vandeni :yes:
Mike
Posts: 80
Joined: 28 Jun 2008, 12:26

Re: Plūdės

Post by Mike »

Umbro, nepyk, bet ar bent jau skaitei ko Mixas klausė. Kalba eina apie tolimus metimus, t.y. naudojant match tipo meškerę ir wagler plūdes. Stovinčiam vandenį plūdei esant už 40 metrų joks koto kėlimas į viršų nepadės, o pūstelėjus vėjui valas išsilenks kaip burė.
Vienintelis būdas pristabdyti plūdės judėjimą yra skęstančio valo naudojimas ir jo skandinimas kišant meškerės galą į vandenį ir prisukant valą. Kol kas niekas geriau nesugalvojo. O jei gaudai nuo dugno, tai kontrolinį nediduką svarelį leisk ant dugno. Plūdės jautrumas šiek tiek sumažės, bet bent jau laikysi masalą jaukinimo vietoje ir matysi kibimus.
Markerių geriausia ieškoti kanceliarinių prekių parduotuvėse. Nusinešk valo gabalą ir pabandyk tuos vadinamus "permanentinius", kurie po uždažymo nenusitrina. Spec. markeriai, tokių firmų kaip "Sensas" kainuoja lyg ir apie 40 Lt, yra, pvz. Kaune, Salmolitoje. Kanceliarinėse prekėse rasi iki 15 Lt, kokybė bus ta pati.
mixas
Posts: 628
Joined: 01 Sep 2008, 13:05
Miestas: Šiauliai

Re: Plūdės

Post by mixas »

vat dėkui už patarimą, tūpa galva, matyt artėjantis saulės užtemimas veikias :geras: :geras: :geras: markeris namuose, netgi spininginėje tašėje, reiks pamėgint patepliot ant valo galo, ir žiūrėt gros negros. O tai valas skestantis, turi būt ant dėžės parašyta sinking? nes kiek jamiau prašiau, tai paduoda, sako skesta... pas muni 0.16 unt matčo stroftas. itariu anas nifiga neskesta.
User avatar
Supernatural
Posts: 438
Joined: 19 Apr 2009, 16:32
Miestas: Šiauliai

Re: Plūdės

Post by Supernatural »

Jo, turi būt "sinking". Dar mačiau rusai specialius purškalus naudoja - tipo nuriebina valą. O kaži jei protingai atskiedus kokį "Fairy" ir pabandžius ant ritės užpurkšt? Gal nepažeistų valo?
umbro

Re: Plūdės

Post by umbro »

Mike wrote:Umbro, nepyk, bet ar bent jau skaitei ko Mixas klausė. Kalba eina apie tolimus metimus, t.y. naudojant match tipo meškerę ir wagler plūdes. Stovinčiam vandenį plūdei esant už 40 metrų joks koto kėlimas į viršų nepadės, o pūstelėjus vėjui valas išsilenks kaip burė.
Vienintelis būdas pristabdyti plūdės judėjimą yra skęstančio valo naudojimas ir jo skandinimas kišant meškerės galą į vandenį ir prisukant valą. Kol kas niekas geriau nesugalvojo. O jei gaudai nuo dugno, tai kontrolinį nediduką svarelį leisk ant dugno. Plūdės jautrumas šiek tiek sumažės, bet bent jau laikysi masalą jaukinimo vietoje ir matysi kibimus.
Markerių geriausia ieškoti kanceliarinių prekių parduotuvėse. Nusinešk valo gabalą ir pabandyk tuos vadinamus "permanentinius", kurie po uždažymo nenusitrina. Spec. markeriai, tokių firmų kaip "Sensas" kainuoja lyg ir apie 40 Lt, yra, pvz. Kaune, Salmolitoje. Kanceliarinėse prekėse rasi iki 15 Lt, kokybė bus ta pati.
tai pas mane klausymas is kart ir buvo, upe ar stovintis vanduo,
o apie uzmetimo toli net nebuvo kalbama,
tai is praktikos emiau nevezy, kaip jame zvejodavau viduryje, kada tas nervuojantis planktonas plaukdavo kaip paklode :yes:
mixas
Posts: 628
Joined: 01 Sep 2008, 13:05
Miestas: Šiauliai

Re: Plūdės

Post by mixas »

eee umbro, planktonas ir šoninis vėjas su pasekmėmis skiriasi, o šiaip minėjau kad tolimais atstumais ;)
umbro

Re: Plūdės

Post by umbro »

mixas wrote:eee umbro, planktonas ir šoninis vėjas su pasekmėmis skiriasi, o šiaip minėjau kad tolimais atstumais ;)
;)
su planktonu dar sunkiau nei su veju :yes:
kaip tsakant emiau is kart jauti uz ragu
;)
Justas
Posts: 194
Joined: 16 Sep 2009, 17:20
Miestas: Kaunas

Re: Plūdės

Post by Justas »

nu tai dar i snapsa pradekim merkti... :fonke:
karaoke999

Re: Plūdės

Post by karaoke999 »

O kokiais dazais geriausia dazyti pludes (is juros putos, naturalios, ne pakavimo) :D?
User avatar
Supernatural
Posts: 438
Joined: 19 Apr 2009, 16:32
Miestas: Šiauliai

Re: Plūdės

Post by Supernatural »

Aš kažkada plunksnines plūdes mamos nagų laku dabindavau. :D Vandeniui atspariais dažais, kuom daugiau.
mixas
Posts: 628
Joined: 01 Sep 2008, 13:05
Miestas: Šiauliai

Re: Plūdės

Post by mixas »

Pakopinsiu iš savo blogo faceboke, gal kam pravers. O jei nepatiks ištrinkit :)
Nus kolegos žvejai, ar jau ruošiatės atviro vandens sezonui? Pakalbam apie craluso vaglerius :) Anksčiau labai skeptiškai žiūrėjau į plūdę kainuojančią daugiau kaip 5 litai. O dabar viskas pasikeitė. Aišku plūdininko tokia jau dalia, kad plūdžių reikia ne vienos ir ne dviejų. Jei gaudymo gylis nedidelis o metimas tolimas geriau naudoti stacionariai tvirtinamą plūdę, kita vertus slystančia sistemėle lengviau manevruoti. Tai ir darydavau. Susiriši visą sistemėlę namuose. PVZ. Ant pagrindinio valo 2 gramai svorio. Aukščiau svarelio tokis gudrus sektukas skirtas plūdei tvirtinti, ir kelios plūdės tarkim 1g+2g, 2g+2g, 3g+2g ir taip toliau. Pakankamai patogu kai žūklės sąlygos keičiasi. Tarkim iš ryto nebuvo vėjo, gaudom su 1g+2g plūdele, pakilus vėjui jau reikia sunkesnės, paėmei nusegei vieno gramo, prisegei trijų gramų, ir toliau sau gaudai. Bet labiausiai nervindavo tai kad plūdžių keliamoji galia toli gražu neatitinka tai ką ant jų rašo. PVZ viena plūdė 1g+2g ( toks užrašas reiškia kad plūdė savyje turi 1 gramą, o ją išbalansuoti reikia pridėt du gramus) stovi normaliai, nusegi šitą 1g+2g prisegi kitą 2g+2g ir svorio trūksta, tenka užspausti nedidelį svarelį.
arba sumažinti pagrindinį svorį. Taip ir terliojiesi. Broliai čerbakovai siūlo išeitį. Pasiruošti kiekvienai plūdei atskirą pavadėlį su išdėstytais svoriais, išbalansuojančiais skirtingas plūdes. Viskas kaip ir tvarkoje, bet tai labai painu. Plius ir brangoka. tarkim plūdžių pas mane ~ 20. Kiekvienai ruošiant atskirą išsvėrimo pavadėlį reiktų vien 40 litų lankteliams.
Pernai metais nusipirkau craluso dart 11 gramų plūdę. Anų yra labai daug tipų ir svorių, yra taip vadinamos raketos, pieštukai, bolo ir taip toliau. Bet šiandien konkrečiai apie claruso dart. Taigi pati plūdė sveria 11 gramų. Ir toks užrašas nereiškia kad ją išbalansuoti reikia 11 gramų svorio. JI JAU YRA IŠBALANSUOTA. Truputuka apie plūdės konstrukciją. paprasto vaglerio forma, apačioje kilpelė valui ir pasunkinimas. Atrodo nieko naujo, ir nieko neįprasto. Bet yra keliatas navarotų.
1. Plūdės anteną galima stumdyti plūdės korpuse, panašiai kaip medicininio švirkšto stūmoklį.
2. toks stumdymas leidžia keisti plūdės tūri, ko pasekoje plūdė reguliuojasi +- 1 gramo ribose.
3. pludės viduje yra išbalansuojantys svareliai. Juos išėmus tokio pat svorio svarelius reikia užspausti ant pagrindinio valo.
4. plūdės antenos viršuje yra maža skylutė, į kurią galima įtvirtinti papildomas antenas.
5. papildomos antenos reikalingos besikeičiančioms apšvietimo sąlygoms. Arba bangoms išvengti.
6. papildomos antenėlės, tai ant anglies pluošto strypuko, pritvirtinta spalvota praktiškai besvorė antena.

Taigi, kaip daroma su cralusu. Meškerė surenkama taip pat kaip ir su bet kuriuo kitu vagleriu. Stopmazgis, karoliukas, spec. segtukas, apatinis stopmazgis, svarelis, sugtukas, pavadėlis.
BET, svorio nereikia balansuoti. Tarkim aš gaudau 4 metruose, ir man reikia kad masalas greitai nusileistų į dugną. Tuomet dedu ant pagrindinio valo 3 gramus, o visą balansavimą atlieku svareliais esančiais plūdės viduje ir stumdydamas aukštyn žemyn plūdės anteną. Taip daug paprasčiau, ir efektyviau. Arba bežvejojant pakilo stiprus šoninis vėjas, pakilo bangos. Tuomet įstatau papildoma antenėlę, plūdės anteną pastumiu į plūdės vidų taip kad virš vandens matytusi pats antenos galiukas, o besiritančios bangos mano plūdės net nejudina. Nes jos atsimuša į ploną anglinį papildomos antenėlės strypelį. Taip kad gal ir atrodo brangu mokėt 20 litų už plūdę, bet kadangi su dviem tokiom plūdėm, tarkim 6 gramų netoli palankiu oru, ir kokiu 11 gramų tolimais metimais bei nepalankiu oru galima išsisukti iš bet kokios situacijos sutaupant laiko, manau tai tikrai efektyvu.
gince

Re: Plūdės

Post by gince »

Ei as nusipirkau is norfos plude 8gr ir nepastebejau kad ji su svoriu, prie zvejybos pastebejau bet jin kazkokia keista uzmetu ir jos beveik nesimato koks puse cm tik virs vanddens kyso, arba stipriau uzmetus ji visa buna panirus kury laika ar taip turi but ar kokios jos brokuotos.
gince

Re: Plūdės

Post by gince »

Tiesiog jau buvo sestadienio vakaras, o ant rytojaus planavau zvejybon, o jau nusipirkt nieks nedirba tuomet lieka prekybos centrai :D .
arutis

Re: Plūdės

Post by arutis »

gince wrote:Tiesiog jau buvo sestadienio vakaras, o ant rytojaus planavau zvejybon, o jau nusipirkt nieks nedirba tuomet lieka prekybos centrai :D .
Baik su norfinėm plūdėm, ir užmiršk kelią ten prie "žūklės" įrankių stendo. Jau geriau gaminsiuosi plūdes pats... ;)
toXic

Re: Plūdės

Post by toXic »

sveiki, gal kas nors esate uzmate kur vilniuje yra GUT-MIX pludziu (slankiojanciu) pirkti?
Justas
Posts: 194
Joined: 16 Sep 2009, 17:20
Miestas: Kaunas

Re: Plūdės

Post by Justas »

norfiniu nepirk :D jei jau prekybos centruose perkiesi tai maima bent nueik ;)
nors kainos tai juoka kelia... todel as is prekybcentriu irgi nieko nebeperku :)
tiesa, pasaro pasiimu nes man firminiai pasarai nera rodiklis ir ju nepripazystu.
arutis

Re: Plūdės

Post by arutis »

Justas wrote:tiesa, pasaro pasiimu nes man firminiai pasarai nera rodiklis ir ju nepripazystu.
O be reikalo, jei nesi mėginęs žvejot su "firminiais" jaukais - nežinai skirtumo... ;)
Justas
Posts: 194
Joined: 16 Sep 2009, 17:20
Miestas: Kaunas

Re: Plūdės

Post by Justas »

esu, daug atgaudyta ant traperio, tikrai geras, bet zuvi vilioja ir pigesni jaukai :labas: neburinai sumetes kilograma brangaus jauko pagausi daugiau, negu pasiseres kad ir tais paciais miltais ;)
Stopas

Re: Plūdės

Post by Stopas »

gince wrote:Ei as nusipirkau is norfos plude 8gr ir nepastebejau kad ji su svoriu, prie zvejybos pastebejau bet jin kazkokia keista uzmetu ir jos beveik nesimato koks puse cm tik virs vanddens kyso, arba stipriau uzmetus ji visa buna panirus kury laika ar taip turi but ar kokios jos brokuotos.
Esu ir aš kažkada paprašes draugo, kad važiuodamas link manęs kokia sunkesnę plūdę nugriebtų, nes pas mane visos iki 4 g buvo. Jis taupydamas laiką pirkdamas :isveikata: Norfoj ir plūdę 8 g paėme... Padla imesta patikrinimui nuskendo dar be svarelių :shock: Pagūščiojom pečiais. Matęs aš nekokibiškų plūdžių, bet skęstančių :roll: Idomų svareliai Norfoj gal į paviršių iškyla :D
mindulis

Re: Plūdės

Post by mindulis »

sveiki, norėjau paklausti, gal kas naudojat CLARUSSO CAPRI plūdikes, kokie būtu atsiliepimai?
Post Reply